Foto: TASS/SCANPIX/LETA

Baltkrievija sākusi elektroenerģijas ražošanu Astravjecas atomelektrostacijā 1

Baltkrievija otrdien sākusi elektroenerģijas ražošanu netālu no Lietuvas robežas uzceltajā Astravjecas atomelektrostacijā (AES), paziņojis Lietuvas elektropārvades sistēmas operators “Litgrid”.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Tas norādījis, ka Lietuva noteikusi nulles megavatu caurlaidību komerciālajām elektroenerģijas plūsmām no Baltkrievijas.

No šā brīža elektroenerģijas tirgus dalībnieki nevarēs veikt komerciālu elektroenerģijas apmaiņu starp Baltkrieviju un Lietuvu. Par to “Litgri” jau informējis elektroenerģijas biržas “Nord Pool” dalībniekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

20.augustā Baltkrievija paziņoja, ka pabeigta kodoldegvielas ielāde Astravjecas AES pirmajā reaktorā, bet 11.oktobrī pavēstīja, ka tajā uzsākta vadāma ķēdes reakcija un tuvākajā laikā tiks veikti pētniecības darbi, lai pārliecinātos par kontroles sistēmas drošumu un reaktora iekārtas kodoldrošību, bet nākamajā posmā paredzēta pirmā energobloka enerģētiskā iedarbināšana ar pieslēgšanu valsts energosistēmai.

Oktobra nogalē “Litgrid” no Baltkrievijas energokoncerna “Belenergo” saņēma informāciju, ka elektroenerģijas ražošana Astravjecā varētu sākties laikā no 1. līdz 10.novembrim.

Lietuva uzskata, ka Baltkrievija nav ievērojusi drošības prasības, ceļot spēkstaciju, kas atrodas aptuveni 30 kilometrus no Lietuvas robežas un 50 kilometrus no Viļņas, bet Minska šos pārmetumus noraida.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.