Pārdoto gleznu vidū ir Ievas Iltneres darbs “Koncerts diviem”.
Pārdoto gleznu vidū ir Ievas Iltneres darbs “Koncerts diviem”.
Publicitātes foto

Bankas grūst, gleznas paliek
 0

Pievieno LA.LV

Vakar izsolē pārdotas sešpadsmit likvidējamai ­AS “Latvijas Krājbanka” piederošas izcilu latviešu māk­slinieku gleznas. To starpā sešas Ievas Iltneres un astoņas Ilmāra Blumberga gleznas, kā arī pa vienam Vinetas Kaulačas un Ivara Heinrihsona darbam.

Nosaukti nāvējošākie automobiļi uz ceļiem: turam īkšķus, lai neatrodi sarakstā savu auto
Kokteilis
Ar šo zodiaka zīmju pārstāvjiem labāk nestrīdēties: viņi vienmēr atradīs veidu, kā pamatīgi atriebties
“Tikai bagātie izmanto sabiedrisko transportu?” Ģimene gribēja pavizināties ar vilcienu, bet biļešu cena lika pārdomāt
Lasīt citas ziņas

Sešpadsmit mākslas darbi izsolē tika izlikti kā viens komplekts ar sākumcenu 18 070 eiro. Izsolē piedalījās seši dalībnieki un galarezultātā gleznu komplektu iegādājās juridiska persona no Latvijas par vairāk nekā 25 tūkstošiem eiro.

Mākslas galerijas “Antonija” īpašnieks Norberts Sarmulis vērtē, ka sākuma cena minētajiem darbiem bijusi laba un tās pieaugums izsoles laikā bijis prognozējams. Runājot par vispārējo situāciju Latvijas mākslas tirgū, viņš norāda, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem pašreiz situācija uzlabojas un aktivitāte palielinās. “Par zināmākajiem un labākajiem māksliniekiem cilvēki ir gatavi maksāt vairāk, taču, protams, mākslas darbu pirkšana nenotiek milzīgos apjomos,” raksturo N. Sarmulis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vakardienas Krājbankas mantas izsolē bija paredzēts pārdot vēl astoņpadsmit dažādu latviešu autoru 36 gleznu komplektu ar sākuma cenu 10 385 eiro, taču šī izsole nenotika. Šajā komplektā atrodami vairāki Valda Ķikuta, Iras Rozentāles, Sigitas Daugules, Valda Buša un citu mākslinieku darbi. Tuvākā mēneša laikā Latvijas Krājbankas administrators “KPMG Baltics” izlems, ko darīt ar neizsolītajiem mākslas darbiem.

Kā rakstīts, Rīgas apgabaltiesa 2012. gada maijā nolēma sākt Latvijas Krājbankas bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators – revīzijas kompānija “KPMG Baltics”, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

LA.LV Google ziņās Pievienot
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.