Uzvaras parkā piemineklis apliets Ukrainas karoga krāsās
Uzvaras parkā piemineklis apliets Ukrainas karoga krāsās
Foto: Zane Bitere/LETA

Blakus padomju armijas pieminekļiem būs aizliegts rīkot pasākumus 0

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma deputātu Artusa Kaimiņa un Lindas Mednes (K) priekšlikumu grozījumos Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, aizliedzot rīkot publiskus pasākumus tuvāk par 200 metriem no jebkura padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas
Uzvaras parkā piemineklis apliets Ukrainas karoga krāsās

Iepriekš Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes diskusijās izskanēja, ka aizliegums attieksies arī uz pasākumu rīkošanu blakus Uzvaras parkā esošajam piemineklim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saistībā ar 200 metru aizliegumu deputāts un jurists Andrejs Judins (JV) šodien Saeimas debatēs skaidroja, ka slēpošanas, dejošanas vai līdzīgus izklaides pasākumus joprojām varēs organizēt valsts vai pašvaldības iestādes, jo tām atļauja saskaņā ar likumu nav vajadzīga.

Politiķis arī skaidroja, ka, izskatot iesniegumu par, piemēram, privātpersonu pieteikta pasākuma rīkošanu, pašvaldība varēs to neatļaut arī lielākā attālumā no pieminekļiem, savukārt līdz 200 metru attālumam nebūs nekādu diskusiju, jo tur nedrīkstēs dot atļauju.

Likumā publisks pasākums ir definēts kā fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.

Tāpat palielināts sods par publisku izklaides un svētku pasākumu rīkošanas un norises kārtības pārkāpšanu. Turpmāk par to varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 400 eiro, bet juridiskajai personai – līdz 3200 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI