Andris (no kreisās) un Juris Šici veikuši jaunu ierakstu Latvijas kamaniņu sporta vēsturē.

Beidzot ir! Brāļi Šici mājās izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā 0

Latvijas titulētākie kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien savā mājas trasē Siguldā beidzot sasniedza to, kas viņiem līdz šim nebija izdevies – izcīnīta pirmā vieta Pasaules kausa posmā divnieku sacensībās!

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Zelta medaļas nāca sīvā cīņā, jo otrajā vietā palikušie vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts zaudēja tikai trīs sekundes simtdaļas.

Šici šosezon jau guva vienu panākumu, kad palika nepārspēti Leikplesidā. Tiesa, tā uzvara tika gūta Sprinta kausa sacensībās, kur laiks tiek ņemts jau trasē, kad kamanas ieskrējušās. Šoreiz uzvara izcīnīta divnieku tradicionālajā sacīkstē, bet divtik salds šis panākums ir tāpēc, ka tas izcīnīts savu līdzjutēju klātbūtnē.

Ja neņem vērā komandu stafeti, tad Latvijas kamaniņu braucējiem šis ir pirmais panākums Pasaules kausa posmos savā mājas trasē!

Pagājušā nedēļa brāļiem bija bēdīga, jo aizsaulē 99 gadu vecumā devās viņu lielākā līdzjutēja – vecmāmiņa Lilija, tāpēc šis panākums ir arī viņai.

Divu braucienu summā Andris un Juris finišēja pēc minūtes un 23,804 sekundēm. Vendls/Arlts atpalika par 0,030 sekundēm, bet trešo vietu ieņēma cita Vācijas ekipāža – Toni Egerts/Saša Benekens, kuri no uzvarētājiem atpalika 0,241 sekundi.

Šici bija līderi jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā uzrādīja otro labāku rezultātu, summā tomēr nosargājot pirmo pozīciju.

Piekto vietu ieņēma Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri no tautiešiem atpalika 0,463 sekundes, bet septītie palika Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, Šiciem zaudējot 0,615 sekundes.

Gudramovičs/Kalniņš pēc pirmā brauciena bija ceturtie, otrajā uzrādīja septīto laiku, bet Putins/Marcinkēvičs pirmajā braucienā bija sestie, otrajā desmitie.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderi ir vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, kuri iekrājuši 667 punktus, otrie ar 602 punktiem ir viņu tautieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, bet pirmo trijnieku ar 486 punktiem noslēdz austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kellers, kuri Siguldā nestartēja. Brāļi Šici tagad pakāpušies uz ceturto vietu ar 441 punktu, apsteidzot krievus Aleksandru Deņisjevu/Vladislavu Antonovu. Gudramovičs/Kalniņš ar 336 punktiem ir devītie, bet Putins/Marcinkēvičs ierindojas 15.pozīcijā ar 228 punktiem.

Jau ziņots, ka sestdien dāmu sacensībās Elīza Cauce sīvā cīņā izcīnīja bronzas godalgu. Ulla Zirne izcīnīja devīto pozīciju, divas vietas zemāk bija Kendija Aparjode, bet Elīna Ieva Vītola finišēja ar 12.ātrāko laiku.

Svētdien starts paredzēts vīriešiem, kā arī notiks Sprinta kauss.