Ivars Belte
Ivars Belte
Foto – Timurs Subhankulovs

Belte: Jāražo vairāk vietējā satura, arī krievu valodā 41

Kā stiprināt sabiedriskās TV pozīcijas, kā vairot tās ietekmi un celt satura kvalitāti, – sarunā ar LTV valdes priekšsēdētāju IVARU BELTI, kurš šo amatu ieņem kopš 2013. gada.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lasīt citas ziņas

Vaicāts par valsts pasūtījumā būtiskā jautājuma – valsts valodas pozīciju stiprināšanas – risināšanu LTV, Belte uzsvēra, ka jāveido vairāk vietējā satura. “Analizējot, cik tad daudz vietējā satura ir Latvijas vadošajos TV kanālos, rezultāti nepatīkami pārsteidz. Četros visvairāk skatītajos kanālos – LTV1, TV3, LNT un PBK – latviešu valodā pašmāju veidota satura īpatsvars ir kritiski zems. Piemēram, TV3 tie ir tikai 16 procenti, LNT – aptuveni 27 procenti, krietni labāka aina ir LTV1, kur vietējās programmas ir 60 procenti. Ja gribam stiprināt mūsu informācijas telpu, noteikti jādomā par pašu ražotā satura attīstību. Ir jāražo vietējais saturs un tad tiešām latviešu valoda būs tā, kas vieno sabiedrību. Šim vietējam saturam ir jāapskata cilvēki – gan latvieši, gan krievi un citi – no dažnedažādiem aspektiem, ir jārunā un jāstāsta par sabiedrisko dzīvi šeit. Turklāt tas jādara gan latviešu, gan krievu valodā. Es gribētu, lai arī krievu žurnālisti stāsta par to, ko viņi šeit redz. Tādā veidā mēs viens otru labāk sapratīsim.”

Turpinot runāt par krievvalodīgās auditorijas piesaistīšanu, Belte atzina, ka runa ir par divām ļoti pretējām auditorijām, kuru izvēle TV satura patērēšanā nepārklājas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Uzskatu, ka mums patiesībā jādomā par jaunu zīmolu lojāliem krievu tautības Latvijas iedzīvotājiem. Te es saskatu izeju. Bet tas nevar notikt ātri. Ja valsts tiešām ies šo ceļu, lai nostiprinātu komunikāciju ar krieviski runājošajiem, domāju, ka tas būs ļoti lēns un pacietīgs darbs. Bet tas varētu nest rezultātus,” prāto Belte.

PILNU INTERVIJU AR IVARU BELTI LASIET JAUNĀKAJĀ “LATVIJAS AVĪZES” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.