Baiba Bendika.
Foto – Ieva Lūka/LETA

Bendika klasikā pieļauj sešas kļūdas šautuvē 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Zviedrijas trasē Estešundā izcīnīja 63.vietu, sešreiz kļūdoties šaušanā Pasaules kausa pirmā posma 15 kilometru individuālās distances sacensībās, bet Jūlija Matvijenko finišēja 99.pozīcijā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Bendika trasē devās ar trešo numuru un cerības uz augstu vietu “noraka” otrajā šautuvē, kad pozīcijā stāvus garām mērķiem lidoja trīs lodes. Arī katrā no pārējām trim ugunslīnijām tika pieļauta pa vienai kļūdai, nogruntējoties sacensību protokolu lejasdaļā. 15 kilometrus viņa veica 48 minūtēs un 52,5 sekundēs, zaudējot cerības uz Pasaules kausa ieskaites punktiem, ko saņem 40 labākās sportistes. Kad bija finišējušas visas sportistes, viņai šoreiz tika 63.vieta sešas minūtes un 17,4 sekundes aiz uzvarētājas.

Otra Latvijas izlases dalībniece Matvijenko, kura startēja ar 81.numuru, pirmoreiz kļūdījās otrajā šautuvē, kad neaizvērtu atstāja vienu mērķi, nākamajās divās ugunslīnijās aiz sevis atstājot pa diviem melniem apaļumiem. Ar piecām kļūdām šaušanā viņa finišēja 99.vietā 12 minūtes un 30,1 sekundi aiz uzvarētājas.

Pēc finišējušām 33 sportistēm sacensību gaita sāka atgādināt notikumus trešdienas individuālajā distancē vīriešiem, kad pirmās četras vietas ieņēma Francijas biatlonisti. Pirmajā vietā atradās Žīstīne Brezā, bet otrajā – Žilija Simona. Dubultuzvaru nepieļāva ukrainiete Jūlija Džima, kura vienīgā no 101 biatlonistes distanci veica ar sašautiem visiem 20 mērķiem.

Brezā ar jau pirmajā ugunslīnijā nopelnītajiem “pūdeļiem” uzvarēja, finišējot pēc 42 minūtēs un 35,1 sekundes. Džima viņai zaudēja 11,1 sekundi, bet Simona, kura divreiz kļūdījās pēdējā šautuvē, – 17,7 sekundes.

Tieši individuālajā distancē Bendika iepriekšējā sezonā atkārtoja savu lielāko panākumu, pirms gada decembra ievadā Pokļukā izcīnot piekto vietu. Bendika Pasaules kausā izcīnījusi divas piektās vietas, kas ir Latvijas sieviešu biatlona augstākais sasniegums.

Trešdien 20 kilometru individuālajā distancē spēkojās vīri. Andrejs Rastorgujevs ieņēma 34.vietu, Aleksandrs Patrijuks bija 100.vietā, apsteidzot vien piecus konkurentus, bet Roberts Slotiņš pirmajā aplī krita un izstājās.

Nedēļas nogalē notiks stafetes, kurās Latvija tiks pieteikta vien kungu sacensībās.