Ekonomika
Praktiski

Bērnu iedvesmota, darina mantu kastes ar lavandu2

Publicitātes foto

“Ideja par kastu darināšanu radās pavisam nejauši – kad vienu rītu ģērbu abas meitas rīta pastaigai, sapratu, ka grūti atrast cepures, cimdus, jo viss bija vienā lielā kaudzē. Radās nepieciešamība ierīkot katrai savu kasti, lai visām lietām būtu sava vieta,” sava rūpala idejas pašus pirmsākumus “LA.lv” apraksta zīmola “Arom Boxi” radītāja rīdziniece Ieva Einause.

Jaunā divu bērnu mamma savām atvasēm, protams, vēlējusies sarūpēt pašu labāko bērnu sezonas drēbju glabātuvi – nevis parastu kasti, bet skaistu, aromātisku un estētisku, kādu plaša patēriņa preču veikalos neatrast. “Un dzima ideja par aromātiskajām auduma kastēm. “Arom Boxi” tagad ir kā mana trešā atvase, ko pati esmu radījusi un šobrīd pamazām laižu pasaulē.”

Rokdarbu hobiju izvērš biznesā

Mājražotāja stāsta, ka aromātiskās auduma kastes sākusi gatavot jau pirms vairāk nekā gada, taču rokdarbu hobijs reāla biznesa aprises sāka iegūt pavisam nesen. “Gandrīz četrus gadus biju mājās māmiņa uz pilnu slodzi divām meitiņām. Kad otrai meitiņai bija pusotrs gads, sāku domāt par atgriešanos darba vidē,” stāsta Einause.

“Arom Boxi” zīmols radās pērn novembrī – tad arī veidots kastu vizuālais tēls, radīti pirmie paraugi, gatavots iepakojums, apraksti un bildes, iegūts pašnodarbinātā statuss. “Lielākoties darbojos viena, kura strādā pie idejām, pārdošanas, mārketinga. Gatavoju sagataves kastu šūšanai un daļu šūšanas darbu arī veicu pati,” klāsta uzņēmēja. Darbā lieti noder augstskolās iegūtās zināšanas, kā arī iepriekšējo darbu pieredze mārketingā un darbā ar klientiem. “Grūti teikt, kura darba pieredze šobrīd vairāk palīdz, taču tā kopumā padarījusi mani daudzpusīgu. Esmu priecīga, ka atradu savu nišu, ko tik sen meklēju.”

Lavanda no Ragaciema

Uzņēmēja stāsta, aromātiskā mantu glabātuve tiek šūta “no nulles”, un tas ir visai laikietilpīgs process. “Tiek piegriezts audums, kartons, iešūta lavanda. Ja roka jau ir piešauta un visi priekšdarbi izdarīti, tad vienas kastes šūšanā paiet kādas divas stundas,” kastes tapšanu apraksta uzņēmēja.

Līdzvērtīgu kasti kurš katrs gribētājs gan nevarētu uztaisīt tā iemesla dēļ, ka tam ir nepieciešama gan speciāla šujmašīna, gan attiecīga pieredze. “Jebkas, ko gatavojam ar rokām nav viegli un prasa laiku un pacietību,” akcentē Einause, norādot: kastes detaļas tiek darinātas mājās, bet viss kopā tiek sašūts fabrikā uz speciālām mašīnām.

Visi kastu šūšanai nepieciešamie materiāli tiek iegādāti tepat – pie pašmāju uzņēmumiem. “Vienīgi lavanda pagaidām ir no mana dārza Ragaciemā. Ja apjomi pieaugs, lavandu pirkšu no Latvijas lavandu audzētājiem,” spriež uzņēmēja. Šobrīd tiek šūtas trīs izmēru “Arom Boxi” kastes no dažādiem audumiem atkarībā no kolekcijas, piemēram, no mežģīnēm top īpašās kāzu un kristību kolekcijas kastes.

Nākotnē ar latvju zīmēm

“Nākotnē ir doma paplašināt sortimentu, dažādot izmērus. Pašreiz strādāju pie īpašas suvenīru/Latvijas kolekcijas, kastu šūšanai izvēloties dabīgu linu un kastes dizainu papildinot ar latvju zīmēm,” nākotnes plānus ieskicē mājražotāja. Savukārt attiecībā uz kastu aromāta dažādošanu pagaidām plānu nav.

“Šķiet ka lavandai ir tādas īpašības, kas tieši labi noder mantu, adījumu uzglabāšanai – tās aromāts atbaida kodes,” saka Einause, norādot, ka tieši šī iemesla dēļ aromātiskajā kastē ir droši glabāt dziju un tās izstrādājumus – sezonas drēbes, arī bērna pirmās mantas. Tāpat tajā var veidot pūra lādi, glabāt atmiņas no kāzām vai citiem godiem.

Pagaidām visas “Arom Boxi” kastes tiek gatavotas pēc pasūtījuma un īpašiem gadījumiem. “Vairākas kastes ir tapušas kā dāvana jaunlaulātajiem īpašajā kāzu dienā. Personalizētas ar izšūtiem vārdiem un zīmīgiem datumiem,” stāsta uzņēmēja, atzīstot, ka ir sāktas sarunas par “Arom Boxi” kastu pārdošanu Latvijas ražotāju preču veikalos. Patlaban uzņēmēja jau sadarbojas ar diviem veikaliem “Riga Gift Shop” un studiju “Pienene”.

Jautāta, ar kādu summu rēķināties šādas aromātiskās kastes kārotājam, uzņēmēja nosaka: mazākās kastes cena veikalā ir sākot no 32 eiro, bet lielākā (kāzu ar personalizētiem izšuvumiem) tirdzniecībā var maksāt aptuveni 50 eiro.

Darīt to, kas iedvesmo

Uzņēmēja atzīst, ka viņai darbā palīdz brīnišķīgi draugi, kuri ar savām prasmēm iesaistījušies “Arom Boxi” zīmola attīstībā. Tāpat būtisks atspaids ir ģimene un vecāki, kuri palīdz hobijam kļūt par biznesu. “Jo mana uztvere par darbu ir tāda, ka tam ir jāpatīk un darbam jābūt hobijam,” uzskata uzņēmēja.

Saistītie raksti

Viņu darbā iedvesmo un prieku rada viss radošais process – zīmēt un domāt par jaunu “Arom Boxi” aromātisko kastu dizainu, meklēt sadarbības partnerus, domāt par preces noformējumu. “Vēlos paplašināties un attīstīties, piesaistīt vēl vienu šuvēju, lai kopā realizētu vēl daudzas manas ieceres. Un es zinu, ka “Arom Boxi” attīstīsies un pilnveidosies,” pārliecināti nosaka uzņēmēja.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Izvairīšanās un nerunāšana nepasargā – apdrošināšana gan. “Swebank” pētījumā atklāj, vai esam parūpējušies par saviem tuviniekiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Lidojam vairāk, bet vai “Zaļais kurss” neapcirtīs spārnus?
1 diena

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
4 stundas