Dāvis Bertāns (Nr.42) aizsardzībā pret Losandželosas “Lakers” spēlētāju Kailu Kuzmu.

Bertāns un “Spurs” neļauj “Lakers” tikt pie pirmās uzvaras sezonā 0

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” pirmdien aizraujošā NBA spēlē viesos ar 143:142 papildlaikā uzvarēja Lebrona Džeimsa pārstāvēto Losandželosas “Lakers”, neļaujot pretiniekiem tikt pie pirmās uzvaras sezonā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Bertāns šajā mačā laukumā bija vien astoņas minūtes, kuru laikā guva trīs punktus, trāpot vienīgo tālmetienu, bet garām aizmetot vienu divpunktu metienu. Viņš izcīnīja arī vienu atlēkušo bumbu, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu pretinieku piespēli, bet latvietim esot laukumā “Spurs” ielaida par pieciem punktiem vairāk nekā iemeta.

Sanantonio komandā lielisks bija Lamarkuss Oldridžs, kurš sameta 37 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, bet cits “Spurs” līderis Demars Derozens 45 nospēlētās minūtēs iemeta 32 punktus un atdeva 14 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr “Lakers” rindās NBA superzvaigzne Džeimss bija otrs rezultatīvākais vīrs ar 32 punktiem, jo 37 punktus iemeta Kails Kuzma.

Bertāns laukumā devās pirmās ceturtdaļas beigu daļā, ar divām rezultatīvām piespēlēm palīdzot “Spurs” panākt 40:23 savā labā. Otrajā ceturtdaļā Latvijas basketbolists laukumā bija pusotru minūti, bet savus vienīgos punktus guva trešās ceturtdaļas izskaņā, ar tālmetienu panākot 99:96 Sanantonio kluba labā. Savukārt noslēdzošajā ceturtdaļā un papildlaikā Bertāns pie spēlēšanas netika.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 128:128, lai gan vēl 70 sekundes pirms tā beigām “Spurs” bija vadībā ar 128:120. Savukārt papildlaikā Sanantonio atspēlējās no 133:139, beigās uzvaras grozu septiņas sekundes pirms sirēnas iemetot Petijam Mailzam. Pēdējais uzbrukums šajā mačā piederēja “Lakers” vīriem, taču Džeimsa pustālais metiens bija neprecīzs.

“Spurs” izcīnīja otro uzvaru šosezon trīs aizvadītos mačos, bet “Lakers” visos trīs mačos ir zaudējusi, līdz ar to Džeimss savā jaunajā komandā vēl nav izbaudījis panākuma prieku.

Spurs” nākamo spēli aizvadīs trešdien pret Indianas “Pacers” vienību.

Iepriekšējā sezonā Bertāns 77 spēlēs vidēji iemeta 5,9 punktus, kamēr izslēgšanas turnīrā viņa loma mazinājās, piecos mačos caurmērā izceļoties ar 3,4 punktiem.