Kokteilis
Dzīvo

Biedējoši: TOP 3 problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā0

Foto: Pexels

Visā pasaulē 1. jūnijā tiek atzīmēta Bērnu aizsardzības diena. Īsi pirms tās vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar veica aptauju, kurā noskaidroja, kuras ir trīs galvenās problēmas, ar kurām, pēc Latvijas iedzīvotāju domām saskaras bērni Latvijā. Iepriekš šāds pētījums tika veikts 2016. gada maija izskaņā.

Iedzīvotāju skatījumā TOP3 problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, ir dažādas atkarības, mazkustīgs dzīvesveids, kā arī vecāku vienaldzība.

Foto: Kantar

Līdzīgi kā iepriekšējā pirms četriem gadiem veiktajā pētījumā, vērojama sakarība, ka Latvijas iedzīvotāji kā galvenās problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, ir norādījuši dažādas atkarības (alkohols, narkotikas, smēķēšana, pārmērīgi lietots dators, internets, mobilais telefons u.c.) (74%), mazkustīgu dzīvesveidu (58%), kā arī vecāku vienaldzību (41%).

Vēl kā problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, iedzīvotāji norādījuši vardarbību no citu cilvēku puses (21%), pedagogu negatīvo attieksmi pret bērniem bērnudārzos un skolās (19%), pašu vecāku vardarbību (19%), kā arī ierobežotas brīvā laika pavadīšanas iespējas (19%).

Savukārt 3% iedzīvotāju ir norādījuši kādu citu problēmu, tāds pats iedzīvotāju īpatsvars (3%) nav sniedzis konkrētu atbildi.

Salīdzinot ar 2016. gadā veikto pētījumu, šogad iedzīvotāji kā problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, salīdzinoši biežāk nosaukuši vecāku vardarbību, pie tam caurmērā biežāk šādu viedokli pauduši gados jaunāki iedzīvotāji (18-29 g.v.). Šīs vecuma grupas pārstāvji salīdzinoši biežāk kā problēmu ir norādījuši arī vardarbību no citu cilvēku puses.

Saistītie raksti

Šogad relatīvi retāk iedzīvotāji kā problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, ir atzīmējuši dažādas atkarības, mazkustīgu dzīvesveidu, ierobežotas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Interesanti, ka uz vecāku vienaldzību salīdzinoši biežāk ir norādījušas sievietes, kā arī latvieši, savukārt ierobežotas brīvā laika pavadīšanas iespējas salīdzinoši biežāk akcentējuši cittautieši.

LA.LV Aptauja

Kādas, tavuprāt, ir galvenās problēmas, ar kurām sastopas bērni Latvijā?

  • Atkarības (alkohols, cigaretes, narkotikas)
  • Interneta lietošanas atkarība
  • Vardarbība no citu cilvēku (piemēram, pedagogu) puses
  • Vecāku vienaldzība
  • Mazkustīgs dzīvesveids
  • Neveselīga pārtika
  • Cita problēma

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.