Foto: Edijs Pālens/LETA

Brālim izdevīgais brālis Putniņš: bijušajam premjera padomniekam piemeklē augstāku amatu 1

Bijušajam Ministru prezidenta ārštata padomniekam Renāram Putniņam (“Vienotība”), kurš nesen kļuva par Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes pārstāvi, jau tiek piemeklēts jauns – augstāks – amats. Rīgas domes (RD) koalīcijā viņa uzvārds izskanējis kā piemērotākais Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatam, apgalvoja neoficiāli, bet koalīcijai tuvu stāvoši avoti, kas nevēlējās publiskot savu uzvārdu.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas
Putniņa kandidatūru šim amatam neatlaidīgi virzot viņa brālis Oskars Putniņš, kurš ir pametis partiju “Latvijas attīstībai” un Rīgas domē vada frakciju “Rīgai”.

Tajā darbojas arī no Jaunās konservatīvas partijas izslēgtais Druvis Kleins un Imants Keišs. Šī frakcija ir izveidojusi kopīgu bloku ar Neatkarīgo deputātu frakciju, kurā ir četri deputāti. Abām frakcijām bija būtiska nozīme, lai Oļegs Burovs iekļūtu Rīgas domes priekšsēdētāja krēslā, kā arī pārējo amatu sadalē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas 2. slimnīca ir pašvaldības kapitālsabiedrība, un vairāk nekā 30 gadus to vada bezpartijiskais Jānis Petronis. Viņš pastāstīja, ka jau vairākas reizes esot vēlējies atstāt šo amatu, taču vienmēr pierunāts palikt.

“Beidzot esmu nolēmis pielikt punktu, tāpēc septembrī rakstīšu atlūgumu. Esmu par to jau informējis Rīgas domes Labklājības departamenta vadību. Slimnīcai finansiāli nav mīnusu, tā strādā ar nelielu plusa zīmi, tāpēc man nav jākaunas, ka to atstāju samērā normālā stāvoklī,” sacīja pašreizējais slimnīcas valdes priekšsēdētājs, kurš turpināšot strādāt par ārstu.

Patlaban šai ārstniecības iestādei ir tikai viens valdes pārstāvis, bet ne tik sen pašvaldība bija atsūtījusi arī otru – deputāti, Valsts Infektoloģijas centra vadītāju Baibu Rozentāli, kura pārstāv “Saskaņu”. Kad Rozentāli ievēlēja par RD Sociālo jautājumu komitejas vadītāju, viņa darbu slimnīcā pameta.

Renāram Putniņam vienmēr bijušas ciešas attiecības ar savu brāli, novērots, ka brāļi ir savstarpēji izpalīdzīgi, īpaši politiskos darījumos.

Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars neslēpa, ka partijas valde esot saņēmusi samērā nepatīkamus signālus par Renāra aktivitātēm, kas bijušas pretrunā “Jaunās Vienotības” valdes pieņemtajiem lēmumiem un vērstas uz to, lai pie varas Rīgā atkal nonāktu prokrieviskie spēki. Valdē šis jautājums esot pārrunāts, saruna bijusi arī ar pašu aizkulišu darījumu kārtotāju Putniņu. Neoficiāli zināms, ka arī Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu nav apmierinājusi Putniņa darbošanās, kas ne vienmēr saskanējusi ar tiem uzdevumiem, kas viņam būtu jāveic kā premjerministra ārštata padomniekam.

Renārs Putniņš, kurš strādā arī par P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurgu, tikai pirms mēneša kļuva par Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes pārstāvi. Šī ārstniecības iestāde ir pašvaldības uzņēmums, bet vietējā vara pieder partijai “Gods kalpot mūsu Latvijai”, kura sākotnēji tika izveidota kā Rīgas pašvaldības saimnieka Oļega Burova partijas “Gods kalpot Rīgai” satelīta partija, kuru vada Andrejs Požarnovs, kurš ieņēmis vairākus atbildīgus amatus Rīgas pašvaldības uzņēmumos. Savukārt Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ir šīs partijas valdes loceklis.

Reklāma
Reklāma

Putniņš gan apgalvoja, ka neko nezinot par plānu viņu paaugstināt amatā. Arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova, kura ir kapitāldaļu turētāja Rīgas 2. slimnīcā, nevēlējās ielaisties nekādās sarunās par valdes priekšsēdētāju maiņu.

“Valdes locekļus izvēlas konkursa kārtībā, līdz ar to jautājums par konkrēto cilvēku ir nekorekts,” īsziņā uzrakstīja Vladova.

R. Putniņš pastāstīja, ka uz Jēkabpili braucot trīs reizes nedēļā, un, spriežot pēc iepriekšējā slimnīcas vadītāja ienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestam, viņa alga pirms nodokļu nomaksas ir vairāk nekā trīs tūkstoši eiro. Ja Putniņam izdosies kļūt par Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētāju, vairs nebūs jābrauc tālais ceļš un ienākumi būs pat mazliet lielāki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.