Margarita Meļņikova, Aivars Kraps un Renārs Putniņš.
Margarita Meļņikova, Aivars Kraps un Renārs Putniņš.
Foto: Jēkabpils dome

Par Jēkabpils slimnīcas vadītājiem izvēlēti NVD departamenta direktore un premjera padomnieks 0

Par SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes locekļiem izvēlēti Nacionālajā veselības dienesta (NVD) Kontroles un uzraudzības departamenta direktore Margarita Meļņikova un praktizējošs ārsts-neiroķirurgs, Ministru prezidenta ārštata padomnieks veselības jautājumos Renārs Putniņš, aģentūru LETA informēja Jēkabpils pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Pašvaldības izsludinātajā konkursā uz valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem bija pieteikušies deviņi pretendenti. Ar visiem pretendentiem tika veiktas pārrunas. Pārrunu rezultātā par atbilstošākajiem kandidātiem valdes locekļu amatiem tika atzīti Meļņikova un Putniņš. Komisija atzinīgi novērtēja abu pretendentu izglītību un zināšanas veselības jomā, kā arī iegūto līdzšinējo pieredzi.

31.jūlijā plkst.11 tiks sasaukta ārstniecības iestādes kopsapulce, darba kārtībā iekļaujot jautājumu slimnīcas valdes priekšsēdētaja un valdes locekļa apspirināšanai. Plānots, ka pēc valdes kopsapulces slimnīcas konferenču zālē notiks preses konference.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka 13.jūnijā dalībnieku ārkārtas sapulcē no amata atsaukts Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš, kurš amatā iecelts 2018.gada maijā.

Pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps (GKML) skaidroja, ka ir ticies gan ar slimnīcas valdi, gan arī kolektīvu – nodaļu vadītājiem un virsmāsām -, lai klātienē pārrunātu galvenās problēmas slimnīcas darba organizācijā un gūtu priekšstatu par slimnīcas darbību kopumā.

“Sarunās ar slimnīcas valdi neguvu pārliecību par kapitālsabiedrības nākotnes attīstības stratēģiju, piedāvātie risinājumi nepārliecināja. Tāpat sarunās man radās iespaids, ka slimnīcas valdes priekšsēdētājam nav izpratnes par medicīnas iestādes darbības principiem, kā rezultātā būtiski ir aizkavējusies un apdraudēts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) finansētais projekts, par ko pārliecinājos tikšanās laikā ar CFLA vadību, nevis šo informāciju guvu no pašas valdes,” iemeslus valdes priekšsēdētāja atsaukšanai komentēja pilsētas mērs.

Viņu esot pārsteidzis arī bijušā domes priekšsēdētaja Raivja Ragaiņa (LZP) lēmums palielināt valdes priekšsēdētāja algu par gandrīz 300 eiro, tādējādi nodrošinot 3756 eiro atlīdzību, lai arī slimnīcā ir kritiska finansiāla situācija.

“Tikšanās laikā ar kolektīvu skaidri saklausīju viedokli, ka valdes komunikācija ar kolektīvu ir neapmierinoša. Nostrādātā gada laikā valdes priekšsēdētājam nav radusies izpratne par slimnīcas darba organizācijas principiem un uzskatu, ka slimnīcas valde nav darījusi visu iespējamo, lai spētu saņemt atbilstošu valsts finansējumu par sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem, tādējādi gadu noslēdzot ar zaudējumiem,” turpināja Kraps, uzsverot, ka cilvēka dzīvība un veselība ir pats galvenais, un uz šīm vērtībām nevar un nedrīkst ekonomēt nekādos apstākļos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.