Praktiski
Mājas

Bildēs labāk nekā patiesībā? Dizaina “drīkst” un “nedrīkst”0

Foto: pexels.com

Sekošana dizaina tendencēm ir mūsdienīga un var padarīt mūsu mājokļus komfortablākus un ērtākus, bet ne vienmēr tas tā arī ir. Tāpēc, pirms pieņemt visu, ko dizaineri piedāvā, ir vērts redzēto pārdomāt un par konkrēto risinājumu painteresēties vairāk, lai neseko vilšanās.

Šoreiz dažas tendences, kas ikdienas lietošanā izrādījušās neērtas. Protams, ja vizuālā noskaņa ir svarīgāka par ērtu sadzīvi, tad šo to jau var arī pieciest..

Brīvi stāvoša vanna uz ķepiņām
Nenoliedzami, šāda vanna izskatās eleganti un skaisti. Tomēr jāsaprot, ka šim risinājumam nepieciešama diezgan plaša vannas istaba un brīva telpa ap vannu. Turklāt, neparedzētas grūtības sagādās tās kopšana. Tas tāpēc, ka vannas kājas lielākoties ir no pulētas keramikas vai nerūsošā tērauda ar sīkām gropītēm, ko grūti iztīrīt.

Savukārt, dušas prieki var būt apgrūtināti, jo tas var baudīt tikai tad, ja izveido speciālu, ieapaļu dušas aizkaru, kas pasargā pārējo telpu no ūdens šļakatām. Arī iekāpšana un izkāpšana no šādas vannas ir diezgan grūta, jo tai ir augstas malas.

Bļodveida izlietne
Ja šāda veida izlietne nav iedziļināta virsmā, tā būs krietni augstāka par pārējo virsmu. Tas mazgājoties var sagādāt grūtības bērniem.

Vienmēr būs jāseko līdzi ūdens strūklas stiprumam, jo šādā izlietnē ūdens vairāk šļakstās pāri malām un saslapina apkārtējo virsmu.

Ja izlietne ir no stikla, tā būs jātīra gandrīz pēc katras lietošanas reizes, jo uz tās paliek neglītas ūdens un ziepju pēdas.

Atvērti plaukti virtuvē
Daudzos attēlos, kuros redzamas virtuves, var vērot šaurus, atklātus plauktus, kuros dekoratīvi izkārtotas, piemēram, krūzītes, garšvielu trauciņi un citi virtuves piederumi.

Foto: pexels.com

Attēlā viss ir skaists un tīrs, bet lai tādu pašu izskatu saglabātu ikdienas virtuvē, saimniecei nāksies plauktus un uz tiem esošos priekšmetus tīrīt gandrīz katru dienu!

Virtuves izlietne pie loga
Ļoti iedvesmojošs risinājums, īpaši, ja pa logu paveras jauka ainava. Reālajā dzīvē tam ir gan plusi, gan mīnusi. Ainava aiz loga iedvesmos, un darbi veiksies ātrāk, tomēr, jo izlietne tuvāk logam, jo biežāk tas būs jātīra. Sarežģījumi var rasties arī ar loga atvēršanu un žalūziju novietošanu, ja nav laikus samēroti virtuves virsmas un loga augstumi.

Tāfeles krāsa uz sienas
Pirms dažiem gadiem šī krāsa parādījās virtuvē – kā atraktīvs piezīmju dēlis, uz kura uzrakstīt recepti vai atstāt ziņu mājiniekiem.

Tagad ar tāfeles krāsu piedāvā krāsot arī lielas sienu plaknes, piemēram, dzīvojamā istabā, priekšnamā vai bērnistabā.

Bērnistabā tas var arī attaisnoties, ja bērniem patīk zīmēt ar krāsainiem krītiņiem, bet viņi respektē, ka krāsot var tikai uz šīs sienas.

Saistītie raksti

Savukārt, citās telpās tā tomēr nebūs funkcionāla, jo
1) uz šādas sienas nevar rakstīt tikpat viegli kā uz tāfeles – rakstītais ir nedaudz izplūdis,
2) ja gribēsiet mainīt interjera noskaņu, tāfeles krāsu būs grūti pārkrāsot.

Aizkari, kas guļ uz grīdas
Izskats, protams, ir ļoti romantisks un skaists, bet realitātē šādi aizkari ļoti traucē telpas uzkopšanu. To apakšējā daļā sakrājas milzum daudz putekļu un netīrumu. Turklāt, ja mājās ir mazi bērni, šādi aizkari pat var apdraudēt viņu drošību, jo, uzkāpjot uz aizkariem vai tos pavelkot, aizkaru stanga vai sliedīte ar visiem aizkariem var nonākt mazulim uz galvas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem
5 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 19 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā novērots jūlijam netipisks cenu pieaugums. Kas to ietekmēja?
4 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Jauna ceļa uzsākšana, protams, rada mazu diskomfortu: atzīst latviešu māksliniece, kas rada kleitas kā gleznas
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Jaunieši Vecmīlgrāvī “izklaidējas”, izraisot avārijas, un pārraida tās interneta tiešraidē
1 stunda