Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente Kristīne Lagarda dzer no krūzes pirms uzstāšanās ar plašsaziņas līdzekļiem pēc ECB Padomes monetārās politikas sanāksmes ECB galvenajā mītnē Frankfurtē, Vācijā, 2023. gada 14.decembrī.
Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente Kristīne Lagarda dzer no krūzes pirms uzstāšanās ar plašsaziņas līdzekļiem pēc ECB Padomes monetārās politikas sanāksmes ECB galvenajā mītnē Frankfurtē, Vācijā, 2023. gada 14.decembrī.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Brīdis atelpai? ECB nemaina procentlikmes otro sanāksmi pēc kārtas 10

Eiropas Centrālās banka (ECB) ceturtdien, 14.decembrī, otro sanāksmi pēc kārtas nolēma procentlikmes saglabāt nemainīgas.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

ECB padomes sēdē Frankfurtē tika nolemts galveno refinansēšanas operāciju likmi saglabāt 4,5%, noguldījumu iespējas uz nakti likmi 4% un aizdevumu iespējas uz nakti likmi 4,75% apmērā.

Procentlikmes iepriekš ECB padome bija palielinājusi desmit sanāksmes pēc kārtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc sanāksmes publiskotajā paziņojumā padome norāda, ka, lai gan inflācija pēdējos mēnešos samazinājusies, domājams, ka tuvākajā nākotnē tā atkal īslaicīgi pieaugs.

“Padome ir apņēmusies nodrošināt savlaicīgu inflācijas atgriešanos tās noteiktā 2% vidējā termiņa mērķa līmenī. Pamatojoties uz pašreizējo vērtējumu, padome uzskata, ka galvenās ECB procentlikmes atrodas tādā līmenī, kas, uzturēts pietiekami ilgi, būtiski veicinās šā mērķa sasniegšanu. Padomes turpmākie lēmumi nodrošinās, ka monetārās politikas procentu likmes tiks noteiktas pietiekami ierobežojošā līmenī tik ilgi, kamēr tas būs nepieciešams,” teikts paziņojumā.

“Padomes pieeja, nosakot ierobežojumu apmēru un ilgumu, arī turpmāk balstīsies uz datiem. Konkrētāk, tās lēmumi par procentlikmēm būs atkarīgi no inflācijas perspektīvas novērtējuma, ņemot vērā saņemtos tautsaimniecības un finanšu datus, pamatinflācijas dinamiku un monetārās politikas transmisijas spēku,” skaidrots paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.