Brīnumainās pārvērtības – Rīgai trīs punkti Maskavā 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, turpinot pēdējo izbraukuma sēriju pirms gaidāmajām Soču ziemas olimpiskajām spēlēm, piektdien ar rezultātu 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) uzvarēja latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto līgas čempionvienību Maskavas “Dinamo”, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7

Rīdzinieku rindās šajā mačā izcēlās Kristaps Sotnieks, Rustams Begovs, Mārtiņš Cipulis un Pols Šekura, bet Maskavas “Dinamo” komandas labā vārtus guva Dominiks Granjāks un Maksims Solovjovs.

Jau pirmajās sekundēs apšaubāmā situācijā noraidīts tika Georgijs Pujacs, bet sekojušajā mazākumā rīdziniekus vairākas reizes glāba Mīkaels Telkvists. Vienādos sastāvos Rīgas “Dinamo” centās apdraudēt sāncenšu vārtus, tomēr cīņa kopumā ritēja bez izteiktām iespējām kādai no komandām izcelties. Šo situāciju mainīja Andra Džeriņa nevajadzīgais noraidījums trešdaļas vidū, pēc kura mājinieki viena vīra pārsvaru pārvērta gūtos vāros, kad ar spēcīgu metienu izcēlās slovāks Granjāks.

Arī pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki centās darboties aktīvi, taču tā rezultātā trešo reizi nokļuva mazākumā. Tajā Rīgas “Dinamo” hokejisti darbojās ļoti pārliecinoši un savus vārtus nosargāja. Viesi bija izteikti labāki spēka cīņā par ripu, tomēr Maskavas klubs prata kontrolēt spēles gaitu.

Otrās trešdaļas ievads aizritēja zem Maskavas kluba zīmes, bet Rīgas “Dinamo” no otrajiem zaudētājiem vārtiem glāba vienīgi veiksme un Telkvists. Tāpat rīdzinieki par skaitliskā sastāva pārkāpumu divas minūtes aizvadīja mazākumā, kad ar pašaizliedzīgu spēli rezultāts tika saglabāts nemainīgs. Drīz pēc tam rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un savu iespēju izmantoja pilnībā, kad Kaila Vilsona piespēli no pašas vārtu priekšas rezultatīvā raidījumā pārvērta Sotnieks.

Pēc zaudētājiem vārtiem Maskavas “Dinamo” metās aktīvos uzbrukumos, tomēr viesi likvidēja visas briesmas. Traumas dēļ laukumu bija spiests pamest Gunārs Skvorcovs, bet trešdaļas pēdējās minūtēs noraidīts tika Begovs. Vairākumā mājinieki pie viesu vārtiem radīja pamatīgu spriedzi, tomēr Rīgas “Dinamo” ar lielām pūlēm savus vārtus nosargāja. Uzreiz pēc tam uzbrukuma iespēja pavērās Rīgas klubam, un to izmantoja Begovs, kurš pēc pagrieziena veiksmīgi ieraidīja ripu vārtu tālajā stūrī.

Trešdaļas pēdējā minūtē kautiņā iesaistījās Marcels Haščāks.

Arī trešā trešdaļa iesākās agresīvā cīņā, viesiem ļoti rūpīgi un aktīvi spēlējot no aizsardzības. Tomēr septītajā minūtē Rīgas “Dinamo” izdevās panākt 3:1 savā labā, kad teicamu Laura Dārziņa piespēli ar metienu kritienā noslēdza Cipulis, gūstot skaistus vārtus. Maskavas “Dinamo” ļoti apņēmīgi devās uz pretinieku vārtiem, bet trešdaļas pašā vidū rīdzinieki vēl vienā muļķīgā situācijā palika mazākumā. Laukuma saimnieki šo iespēju ātri vien izmantoja, vienus vārtus atgūstot.

Mājinieku spiediens apsīka līdz ar noraidījumu Maskavas kluba rindās, bet vairākumā rīdzinieki neizmantoja vairākas labas iespējas atjaunot divu vārtu pārsvaru. Nedaudz vēlāk gan to paveica Šekura, kurš pēc individuālā reida panāca 4:2 viesu labā. Cīņas pēdējās minūtēs laukuma saimnieki veida vienu uzbrukumu pēc otra, tomēr Telkvists šajā laikā tā arī palika nepārspēts.

No izbraukumā līdzi atbraukušajiem spēlētājiem piektdienas mačam nebija pieteikti Salvis Balandīns, Mārtiņš Porejs un Aleksandrs Ņiživijs, kā arī saslimušie Rodrigo Laviņš, Džeimijs Džonsons un Juris Upītis.