Foto – AFP/LETA

Britānijas karaliene aicina sargāties no šķelšanās Eiropā 0

Pievieno LA.LV

Britānijas karaliene Elizabete II Vācijas apmeklējuma laikā aicināja sargāties no šķelšanās Eiropā, ziņo britu aģentūra “Reuters”.

Veselam
Neriskējiet ar savu veselību! Šos pārtikas produktus pēc derīguma termiņa beigām nekādā gadījumā nedrīkst lietot uzturā
Kokteilis
10 pazīmes, kas atklāj sievietes vecumu – lai kā tu censtos to slēpt, pēc tām redzams, ka tev jau ir vairāk nekā 40 gadu
Kokteilis
Dailes teātrī jaunas sejas, bet kādai zvaigznei durvis aizveras pavisam. Žagars neslēpj: “Diemžēl viņa nav pieprasīta”
Lasīt citas ziņas

Karaliene savas valsts vizītes Vācijā pirmajā dienā pauda šādu aicinājumu banketā Berlīnē, kurā Vācijas prezidents Joahims Gauks paziņoja, ka “Eiropas Savienībai ir vajadzīga Britānija”. Elizabete II sacīja, ka viņa un Gauks savas dzīves laikā ir redzējuši Eiropas “visļaunāko, bet arī vislabāko” pusi, un piebilda, ka “mums grūti jāstrādā, lai saglabātu pēckara pasaules priekšrocības”.

89 gadus vecā karaliene, kas valda jau 63 gadus, Otrā pasaules lara laikā dzīvoja Britānijā. Viņa apmeklē Vāciju piekto reizi un tur uzturēsies līdz piektdienai. “Mēs zinām, ka šķelšanās Eiropā ir bīstama un ka mums jāsargās no tās gan mūsu kontinenta rietumos, gan austrumos. Tie vēl aizvien ir kopīgi centieni,” sacīja karaliene, kas pēc tam uzsauca tostu Gaukam un Vācijas tautai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Karaliene teica runu laikā, kad Ukrainas krīze pastiprina saspīlējumu ar Krieviju, Grieķijas parāda problēmas rada bažas par tās iespējamu aiziešanu no eiro zonas, un Britānija mēģina sarunu ceļā mainīt savas attiecības ar ES. Banketā, kas notika Vācijas prezidenta oficiālajā rezidencē Belvijas pilī, piedalījās arī Vācijas kanclere Angela Merkele un Britānijas premjerministrs Deivids Kamerons, kuri šodien dosies uz ES samitu Briselē.

LA.LV Google ziņās Pievienot
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.