Foto – Timurs Subhankulovs

Bulduru dārzkopības vidusskolu nodos LLU pārvaldībā 1

Ministru kabinets otrdien lēma no nākamā gada 1.janvāra nodot Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) Bulduru dārzkopības vidusskolu, aģentūra BNS noskaidroja valdībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Vangas prognozes 2025.gadam. Cilvēki bēgs no ASV, zemūdens zemestrīces un pasaules gala sākums 181
Veselam
Sieri, kurus var ēst svara zaudēšanas laikā, vienlaikus neapēdot liekas kalorijas
Lasīt citas ziņas

Likuma mērķis ir nodrošināt Bulduru Dārzkopības vidusskolas turpmāku darbību un tās finansēšanu. Nododot valstij piederošās vidusskolas kapitāla daļas LLU, nav paredzēts veikt kādas izmaiņas attiecībā uz vidusskolas īpašumā esošās kustamās un nekustamās mantas piederību, tas nozīmē, ka vidusskola kā juridiska persona tiks nodota LLU tādā sastāvā, kādā tā ir uz pašreizējo brīdi ar visu tai piederošo kustamo un nekustamo mantu un uzņemtajām saistībām, kas nebūs izpildītas līdz 2017.gada 1.janvārim.

LLU, pārņemot vidusskolu būs jānodrošina Bulduru Dārzkopības vidusskolas infrastruktūras uzlabošanas un mācību aprīkojuma modernizācijas projekta ietvaros atbalstīto profesionālās izglītības programmu, kā arī obligāti tā jāturpina vēl vismaz piecus gadus pēc Eiropas reģionālā attīstības fonda projekta ietvaros veiktā pēdējā maksājuma vidusskolai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vidusskolā tiek īstenotas profesionālās vidējās izglītības programmas izglītības programmu grupā “Dārzkopība”, “Viesnīcu un restorānu serviss” un “Floristikas pakalpojumi”.
IZM norādījusi, ka daudzu gadu garumā vidusskolas darbībā ir izveidojušās problēmas, uz kurām savā revīzijas ziņojumā par laiku no 2013.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 30.jūnijam ir norādījusi arī Valsts kontrole. Vidusskolā ir veikts IZM kā valsts kapitāla daļu turētāja audits, pakalpojumu rentabilitātes izvērtējumu un 2012.-2013.gada finanšu rezultātu analīzi veikuši neatkarīgi eksperti.

Lai stabilizētu vidusskolas finanšu situāciju, īstenots katlumājas rekonstrukcijas projekts, ieguldot tajā gandrīz vienu miljonu eiro , novecojušās iekārtas aizstājot ar energoefektīvākām un samazinot izmaksas. Rekonstruēta mācību procesam nepieciešamā siltumnīca, kā arī piešķirti līdzekļi saistību segšanai. Visas līdz šim rosinātās tiesvedības skolas īpašumu jautājumos ir beigušās par labu valstij.

IZM norādīja, ka pašreizējā statusā kā valsts kapitālsabiedrība vidusskola pastāvēt nevar, tāpēc, risinot jautājumu par turpmāku efektīvāku vidusskolas pārvaldīšanas un darbības modeli, racionāli izmantojot vidusskolas izglītības un materiāltehnisko resursu, kā arī iesaistot diskusijā par minēto jautājumu Latvijas Universitāti un LLU, tika rasts jauns risinājums vidusskolas turpmākās attīstības modelim. IZM pauda, ka sinerģija ar LLU programmu pēctecībā ir labākā iespēja vidusskolas ilgtspējīgai attīstībai. Tā paredz mācību programmu savietojamību, prakšu iespējas, sadarbību ar augstskolu zinātniskajiem institūtiem, un tas ir priekšnosacījums veidojot izglītības iestādi, kura sniegs modernu un darba tirgus vajadzībām atbilstošu profesionālo izglītību nozarē. LLU senāts 2009.gada 9.martā konceptuāli ir atbalstījis vidusskolas kapitāla daļu pārņemšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.