Laukos
Politika

Būs pieejams ES atbalsts noteiktu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Timurs Subhankulovs

Lauksaimniekiem būs pieejams Eiropas Savienības (ES) atbalsts noteiktu produktu privātai uzglabāšanai, paredz valdības atbalstītie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos “Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū”.

Zemkopības ministrija (ZM) grozījumu noteikumos anotācijā skaidro, ka 22.aprīlī Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar priekšlikumiem un 30.aprīlī pieņēma normatīvos aktus, ar kuriem būs pieejams atbalsts noteiktu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai, nolūkā stabilizēt lauksaimniecības produktu tirgus Covid-19 nelabvēlīgās ietekmes dēļ.

Grozījumi MK noteikumos paredz ieviest vairākus lauksaimniecības produktu tirgu stabilizēšanai un Covid-19 ietekmes mazināšanai paredzētus ES normatīvos aktus par atbalstu uzglabājamo sieru, sviesta, vājpiena pulvera, svaigas un atdzesētas vismaz astoņus mēnešus vecu liellopu gaļas, aitu un kazu gaļas privātai uzglabāšanai.

Noteikumi grozīti, lai nodrošinātu ES normatīvo aktu ieviešanu, kā arī svītrotu normas, kurām nav juridiskas slodzes. MK noteikumi papildināti ar ES tieši piemērojamo normatīvo aktu sarakstu, kas nosaka intervences pasākumu ieviešanas kārtību. Visi ES normatīvie akti paredz pieteikumu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai iesniegšanu no 7.maija līdz 30.jūnijam.

Tiem pārējiem sieriem, ko var pieteikt privātai uzglabāšanai, noteikts parastais nogatavināšanas laiks, kas ir uzņēmuma apstiprinātajā tehniskajā un kvalitātes dokumentācijā noteiktais termiņš. Šis laiks nedrīkstēs būt īsāks par 21 dienu. Vienlaikus siera derīguma termiņam pēc nogatavināšanas ir jābūt ilgākam par uzglabāšanas laiku, jo, beidzoties uzglabāšanai, sieru būs nepieciešams realizēt tirgū.

Prasības siera nogatavināšanai un derīguma termiņam noteiktas, pamatojoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā esošo informāciju par siera ražošanas receptūrām Latvijas uzņēmumos, kā arī aptaujājot piena pārstrādes uzņēmumus pārstāvošās nevalstiskās organizācijas.

Tā kā ilgstoši uzglabāt var arī biezpienu, ja to sasaldē, paredzēta iespēja arī šādus produktus pieteikt privātajā uzglabāšanā. Taču nogatavināšanas laiku šiem produktiem nenoteiks, jo biezpienu nav nepieciešams nogatavināt.

Saistītie raksti

Lauku atbalsta dienestam Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto ierobežojumu laikā, ja vajadzēs, būs iespēja izmantot ES normatīvajos aktos noteiktās izvēles attiecībā uz pārbaužu veikšanu.

Grozījumi MK noteikumos “Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū “stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Eiropas tiesas spriedums nav pārsūdzams. Ko liksim vietā? 3
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka 4
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Svarīgs nosacījums platības maksājumu saņemšanai: zāle jānopļauj un jānovāc, nevis jāsasmalcina
3 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta jau otrā slimnīcā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
4 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 3
3 stundas