Deputāts: Mums ir jāpārstāj diskriminēt sievietes, kuras izvēlas laist bērnus pasaulē. Līdzās drošībai tam ir jābūt pirmajam jautājumam 22

Saeimā tiek apspriestas dažādas iespējas – palielināt bērna kopšanas pabalstu, palielināt piedzimšanas pabalstu, bet lietas īsti uz priekšu nevirzās – pabalstiem, šķiet, iestājies tāds kā taupības režīms. Šo faktu TV24 raidījums “Ziņu top” aicināja komentēt Artūru Butānu, 14. Saeimas deputātu (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Viņš domā, ka jārisina ir divas lietas. Viena: bērna kopšanas pabalsts jāpalielina un jāizbeidz diskriminācija, ka māmiņa, kura izvēlas pārtraukt un iepauzēt savu karjeru, lai laistu pasaulē mazuli.

“Mēs viņas diskriminējam, jo darbā viņa saņem pilnu algu, bet, kopjot mazo, viņa algu simtprocentīgā apmērā nesaņem, tas netiek nekā kompensēts. Viens no Pamatuzdevumiem, kas mums jāizdara, jāpārstāj diskriminēt sievietes, kuras izvēlas laist bērnus pasaulē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Otra lieta, kā norāda deputāts, – tiklīdz veidojas ģimene, ir vajadzīgs mājoklis. “Mums mājokļu politika faktiski, lai arī valdošā partija to raksta savā programmā, nav reālas rīcības, lai veidotu īres mājokļus. Bankas, piemēram, reģionos nekreditē īpašumus mazpilsētās vai pat vidēja mēroga pilsētās. Mājoklis ir pirmais jautājums.”

Ja mēs sakārtojam šīs divas lietas, ja mēs pienācīgus pabalstus, ir mājokļu politika, tad mēs varam spert ļoti lielus soļus uz priekšu, uzskata Butāns, piebilstot, ka ir ļoti labas iestrādnes, kas ilgstoši caur Altum veidotas, proti, garantijas vai valsts programma daudzbērnu ģimenēm, kurām būtu subsīdija, lai šo mājokli saņem mājokļa pabalstu.

“Pēc tam vēl izriet pirmsskolas pieejamības jautājums. Diezgan liels paradokss – ir zemākie dzimstības rādītāji, bet joprojām pirmsskolas pieejamība ir tāda, ka joprojām ir rindas uz bērnudārziem – Rīgā, Liepājā un citviet lielajās pilsētās. Tas ir jautājums, vai tiešām ģimenes ar bērniem ir valsts un arī pašvaldību prioritāte?” jautā Butāns.

Šobrīd šis jau ir ilgtermiņa stāsts. Šeit vajag lielāku valdības intervenci, tai ir jābūt prioritātei. Saeima prezentēja budžetu, un budžetam virsraksts – “Ilgtspējīgs”. Bet kas tā ir par ilgtspēju, ja mēs nerunājam par tautas ataudzi un par mūsu tautas turpināšanos? Tam līdzīgi kā drošībai ir jābūt pirmajam jautājumam, tā uzskata Butāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.