Foto: Pixabay.com

Čehijas izlūkdienests paralizējis krievu spiegu tīklu 0

Čehijas izlūkdienests šogad likvidējis krievu spiegu tīklu, pilnībā paralizējot tā darbību, piektdien paziņojis pretizlūkošanas dienesta BIS vadītājs Mihals Koudelka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas
Viņš sacīja, ka pēdējo piecu gadu laikā novērsta vairāku desmitu Krievijas un Ķīnas spiegu darbošanās Čehijā.

BIS ikgadējā ziņojumā, kas tika publiskots pirmdien, brīdināts par Krievijas un Ķīnas spiegu aktivitātēm un secināts, ka Krievija stāvējusi aiz kiberuzbrukumiem Čehijas Ārlietu ministrijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču Čehijas prezidents Milošs Zēmans noraidīja izlūkdienesta ziņojumu, paziņojot, ka tajā izteiktajiem apgalvojumiem trūkstot pierādījumu.

Savukārt Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs noraidījis prezidenta kritiku, paziņojot, ka viņa valdībai nav sūdzību par izlūkdienesta ziņojumu.

BIS ziņojumā teikts, ka uzbrukumi Čehijas Ārlietu ministrijai bijuši daļa no Krievijas Federālā Drošības dienesta (FDD) kampaņas “Turla” un Krievijas militārā izlūkdienesta GRU kampaņas APT28.

Līdzīgus uzbrukumu piedzīvojušas arī citas Eiropas valstis.

BIS atklāja, ka uzbrukumā, kas sākās 2016.gada sākumā, uzlauzti 150 e-pasti. Tobrīd Čehija ziņoja, ka tas bijis sarežģīts uzbrukums un eksperti uzskata, ka to veikusi cita valsts.

BIS ziņojumā teikts, ka vēl viens atsevišķs uzbrukums sācies 2016.gda decembrī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.