Foto: Shutterstock

Vai gada ienākumu deklarācijai var pievienot čekus par mājdzīvnieku ārstēšanu veterinārajā klīnikā? 32

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

“Vai maksa par veterinārajiem pakalpo­­jumiem mājdzīvniekam (piemēram, kaķa sterilizāciju vai citiem ārstniecības pakalpojumiem mājdzīvniekam) skaitās attaisnotais izdevums?” – jautā Mairita V.

“Nē, maksa par veterinārajiem pakalpojumiem nav attaisnotie izdevumi. Čekus par izdevumiem, kas saistīti ar mīļdzīvnieka ārstēšanu, strerilizāciju vai citām veterinārmedicīniskām procedūrām, nevar pievienot gada ienākumu deklarācijai, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli,” skaidro Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mājdzīvnieki nav iekļauti ģimenes locekļu sarakstā

Gada ienākumu deklarācijai var pievienot attaisnoto izdevumu dokumentus par ģimenes locekļiem. Un tie ir:

• vecāki, vecvecāki,

• bērni, mazbērni,

• laulātais,

• audzināšanā paņemts bērns, ja no viņa vecākiem nav iespējams piedzīt uzturnaudu (alimentus), arī tikmēr, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai,

• nepilngadīgs brālis un māsa, kā arī brālis un māsa, kamēr brālis un māsa turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja viņiem nav darbspējīgu vecāku,

• brālis un māsa – personas ar I vai II grupas invaliditāti (piemēro no 2020. gada 1. janvāra),

• apgādībā esošu personu apgādājamie,

• aizbildnībā vai aizgādnībā esoša persona.

Attaisnotos izdevumus par katru personu drīkst atskaitīt no apliekamā ienākuma, iesniedzot deklarāciju tikai vienreiz, nepārsniedzot maksimālo normu 600 eiro.

Virkne pakalpojumu nav attaisnotie izdevumi

Attaisnotajos izdevumos nevar ieskaitīt redzes asumu koriģējošu optikas izstrādājumu (briļļu un lēcu) iegādes izdevumus, izdevumus par ārstniecisko preparātu – jebkādu zāļu un vitamīnu – iegādi, medicīnas ierīču un preču iegādi, izņemot veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanai izmantoto ārstniecības līdzekļu, medicīnas ierīču un preču iegādes izdevumus, par ko nemaksā no Nacionālā veselības dienesta līdzekļiem. Tāpat nevar iekļaut rēķinu par plastisko operāciju, kas veikta bez medicīniska pamatojuma.

Reklāma
Reklāma

Ja daļu no medicīnas izdevumiem sedzis apdrošinātājs, pie attaisnotajiem izdevumiem jānorāda tikai tā summas daļa, kuru apdrošinātājs nav sedzis. Iesniedzot deklarāciju elektroniski, tam paredzētas īpašas ailītes – jānorāda gan pilna dokumentā norādītā summa, gan apdrošinātāja segtā daļa un, protams, jāpievieno pats maksājuma dokuments.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.