Ekonomika
Bizness

“Esam gājuši cauri ērkšķiem, lai tiktu pie rozēm.” Viens no perspektīvākajiem Latvijas uzņēmumiem ir ceļā uz miljardu1

Foto: Evija Trifanova/LETA

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Tieši piecus gadus pēc drukāšanas pēc pieprasījuma platformas “Printify” dibināšanas uzņēmums Spīķeru kvartālā atklājis savu jauno, darbiniekiem īpaši draudzīgo biroju.

Atklāšanas pasākumā uzņēmuma vadītājs un līdzdibinātājs Jānis Berdigans uzsvēra, ka jaunuzņēmuma ambīcijas ir lielas – ir vēlme kļūt par lielāko šāda veida kompāniju visā apdrukas industrijā.

Tostarp viens no perspektīvākajiem Latvijas uzņēmumiem ir ceļā uz t. s. “vienradža” statusa iegūšanu – novērtējumu viena miljarda dolāru apmērā.

“Mums ir gājis raibi, esam gājuši cauri ērkšķiem, lai tiktu pie rozēm. Pirms pieciem gadiem trijatā sākām garāžā caurām naktīm izstrādāt “Printify” pirmo versiju. Pirmie divi gadi bija traki – bieži vien mēneša sākumā kontā nebija līdzekļu, lai samaksātu algas, bet idejai ticējām un nepadevāmies. 2017. gadā palaidām platformu un viss sāka iet uz augšu,” sacīja Berdigans.

Pirms mazāk nekā gada “Printify” no vairākiem ASV investoriem piesaistīja trīs miljonu dolāru investīcijas. Šobrīd uzņēmums ir stabili pelnošs un papildu investīcijas tuvākajā laikā nav gaidāmas, bet ilgtermiņā papildu investīciju piesaisti nevar izslēgt.

Uzņēmums turpina arī strauji palielināt darbinieku skaitu. Šobrīd jaunuzņēmums nodarbina 220 cilvēkus, no kuriem apmēram 160 strādā Latvijā.

Tuvākajā laikā plānots piesaistīt vēl apmēram 80 jaunus speciālistus, no kuriem puse būs pašmāju speciālisti.

“Visi darbinieki ir uzņēmuma līdzīpašnieki, tas nozīmē, ka varēsim dalīties savā veiksmes stāstā. Gribam izveidot jaunuzņēmumu ekosistēmu ārpus “Printify” – lai mūsu darbinieki būvē arī savus uzņēmumus,” norādīja Berdigans.

Uzņēmuma galvenais tirgus ir ASV, taču šobrīd notiek aktīvs darbs pie Eiropas tirgus apgūšanas, tostarp Berdigans atklāja, ka ir parādījušies pirmie sadarbības partneri no Latvijas.

Mērķis nākotnē ir iekļūt visā Eiropas, Kanādas un Austrālijas tirgū.

“Printify” pērn bija 3,1 miljona eiro apgrozījums, bet nopelnīja 249 tūkstošus eiro. Šogad apgrozījumu plānots palielināt vairākas reizes, bet peļņa varētu pārsniegt miljonu eiro.

Saistītie raksti

Uzņēmumu 2015. gadā izveidoja Berdigans, Artis Kehris un Gatis Dukurs, bet šobrīd kompānijas vienīgais īpašnieks ir ASV Delavēras štatā reģistrētais “Printify Inc.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.