Shutterstock

Cik izmaksā mājas nodošana ekspluatācijā? Kāpēc būvvalde to nevar pateikt? 22

Kāpēc būvvalde nevar pateikt, cik izmaksās ēkas nodošana ekspluatācijā, pirms nodošanas process vēl nav uzsākts? Manuprāt, jābūt saprotamām izmaksām atkarībā no kādiem konkrētiem būves vai telpu grupas kritērijiem: telpu kvadratūras vai kubatūras vai tml. Kā lai es saprotu, ar kādu naudas summu man jārēķinās? Jautā Anitra M.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

Ekonomikas ministrijas Būvniecības politikas departamenta direktora vietnieks Andris Lazarevs stāsta, ka būvvaldei neesot pienākuma apkopot, piemēram, mērnieku, skursteņslaucītāju vai citu privāto pakalpojuma sniedzēju izmaksas.

Būvvalde var pateikt, kādi dokumenti personai nepieciešami, lai ēku nodotu ekspluatācijā. Pēc tiem cilvēks var aptaujāt to kārtošanai piesaistīto pakalpojumu sniedzēju izcenojumu, kas dažādos Latvijas reģionos var atšķirties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī apkures iekārtu un elektroinstalāciju pārbaužu pakalpojuma cenas var uzzināt pie attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem.

Kadastrālās uzmērīšanas izdevumus gan diezgan precīzi pateiks Valsts zemes dienestā.

Tādējādi orientējošas procesa izmaksas iespējams uzzināt, pašam veicot cenu aptauju un izvēloties pakalpojuma sniedzēju, kā arī sazinoties ar konkrētajā situācijā par atzinumu vai citu dokumentu izdošanu atbildīgajām institūcijām: VZD, Valsts vides dienestu, Veselības inspekciju u.c.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.