Foto: Facebook.com/Ervins Kristins

Cilvēku ķēdē no Dundagas līdz Kolkai piedalījušies 520 cilvēki 0

Vienotības un savstarpēja atbalsta pasākumā “Roku rokā Senās Uguns nakts”, kuras laikā tik veidota cilvēku ķēde no Dundagas līdz Kolkai, kopumā piedalījušies aptuveni 520 cilvēki, liecina pasākuma organizatoru aplēses.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
TV24
Guntis Belēvičs par absurdu medikamentu jomā: “Es viņiem uzdāvināšu rūtiņu kladi un pildspalvu, un teikšu – sāciet numurēt ar numuru viens un divi!”
Lasīt citas ziņas

Pasākuma organizatoru pārstāve Māra Abaja aģentūrai LETA norādīja, ka iedzīvotāju ķēdi bija plānots organizēt ciemu teritorijās gar Senās uguns nakts stafetes skrējiena maršrutu. Ierosinājums par cilvēku ķēdes veidošanu Senās uguns nakts pasākumā izskanēja Dundagas novada iedzīvotāju protesta demonstrācijas laikā pagājušajā ceturtdienā, 22.augustā. Cilvēku ķēdes veidošana ir novada iedzīvotāju un tā atbalstītāju vienotības un savstarpēju atbalstu apliecinošs pasākums.

Cilvēku ķēdes dalībnieki brauca atbalstīt skrējējus līdzi no vienas vietas uz otru, tādēļ cilvēku skaits nākamajās pulcēšanās vietās arvien pieauga.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kolkā cilvēku ķēdi veidoja vairāk nekā 200 cilvēki. Noslēguma pasākumā cilvēku skaits krietni kopumā sasniedza 1000 cilvēkus. Uz to ieradās un atbalstīja arī cilvēki, kuriem nebija iespējas piedalīties cilvēku ķēdē.

Cilvēki ķēdi gar uguns nakts stafetes skrējiena maršrutu veidoja, sadodoties rokās, iepretim desmit ciemiem Dundaga-Jaundundaga-Neveja-Šlītere-Mazirbe-Košrags-Pitrags-Saunags-Vaide-Kolka.

Uguns nakts turpinājās ar ugunskura iedegšanu Kolkasragā, lāpu gājienu no Kolkasraga. Pasākums noslēdzās pie Kolkas Tautas nama ar ugunskuru aizdegšanu jūrā, uguns rituālu, dejām un spēka dziesmām.

Abaja norādīja, ka uz pasākuma neieradās neviens no Dundagas novada vadības un neviens no pozīcijas deputātiem. Iedzīvotāji atbalstīja pašvaldības publisko pasākumu, kura sākotnējiem organizētājiem – pašvaldības speciālistiem, pievienojās iedzīvotāji ar savu iniciatīvu par cilvēku ķēdes veidošanu.

Jau ziņots, ka 22.augustā piketā piedalījās aptuveni 350 cilvēki.

Piketētāji pašvaldības vadībai pieprasīja atjaunot amatā Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu, jo viņu ieskatā Pinkens atbrīvots nepamatoti.


Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts (“Mūsu cilvēkiem”) pašvaldības interneta vietnē skaidrojis, ka Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs bez publiska piedāvājuma pēc saviem ieskatiem pieņemot darbā darbiniekus un slēdzot saimnieciskus līgumus. Domes priekšsēdētājs arī pārmet Pinkenam, ka viņš tikai pēc sev zināmas izvēles, bez pilnvarojuma pasūtīt projektu, esot noslēdzis līgumu par ēkas “Zītari” pārbūves projektēšanu.

Demonstranti uzrunā pauda viedokli, ka esošā Dundagas novada dome ir zaudējusi iedzīvotāju uzticību un tādēļ tai ir jāatkāpjas un jārīko pašvaldības ārkārtas vēlēšanas. Domes vadība tika godināta ar klusuma brīdi. Pēc tam visi skandēja dziesmu “Nav vērts”.

Reklāma
Reklāma

Dundagas novada domes koalīcija ignorēja protestētāju prasību un Pinkenu Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja amatā neatjaunoja, jo uzskata, ka Pinkens nepilda novada domes vadības rīkojumus, tādēļ viņš zaudējis darba devēju uzticību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.