Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Publicitātes foto

“Conexus” organizē izsoli par dabasgāzes uzglabāšanu nedienām 0

Vienotais dabasgāzes un pārvades operators AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) organizē izsoli par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2020./2021. gada sezonā, kas nepieciešama Latvijas dabasgāzes apgādes nodrošināšanai enerģētiskās krīzes laikā vai valsts apdraudējuma gadījumā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Conexus jānodrošina, ka Inčukalna krātuvē tiek uzglabātas 2 845 000 megavatstundas (MWh) aktīvās dabasgāzes no izņemšanas sezonas sākuma līdz 2021.gada 1.martam.

AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne: “Izsole par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamību tiek organizēta jau trešo gadu. Tas ir instruments, kā garantēt Latvijas enerģētisko drošību, to paredzot Latvijas dabasgāzes apgādes nodrošināšanai, ja valstī tiek izsludināta enerģētiskā krīze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā pērnā gada lielo izsoles dalībnieku interesi un šī gada silto ziemu, kuras rezultātā sistēmas lietotājiem iespējams ir izveidojušies dabasgāzes atlikumi, sagaidām, ka arī šogad tā saglabāsies nemainīgi augstu.”

Izsole tiek organizēta kā sarunu procedūra, nepublicējot dalības uzaicinājumu. Izsole norisināsies līdz 15.aprīlim, un tajā piedāvājumus var iesniegt jebkurš esošais dabasgāzes pārvades sistēmas un krātuves lietotājs.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, piedāvājumu iesniegšana un atvēršana tiks organizēta arī elektroniski, ievērojot visus nepieciešamos drošības un konfidencialitātes noteikumus.

Informācija par izsoles noteikumiem un iesniedzamajiem dokumentiem pieejama šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.