Čudars: Mums nav problēmu ar gāzes piegādēm reģionā, bet ir citas bīstamības 15

Iepriekšējās valdības deklarācijā bija nostiprināts izvērtēšanas pienākums attiecībā uz nacionālo vai Skultē esoša termināļa investīciju. Šis izvērtējums iepriekšējā valdībā arī tika veikts. Tā TV24 raidījumam “Naudas cena” atzina Raimonds Čudars, klimata un enerģētikas ministrs (JV).

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Īpašā konferencē bija ieradušies visi Baltijas reģiona gāzes tirgus spēletāji, tospat Inčukalna krātuves “Conexus” vadība, gan lietuviešu, gan igauņu kolēģi, visi ir vienisprātis – mums nav problēmas ar gāzes piegādēm reģionā, tādas neeksistē. Šobrīd Inčukalna gāzes krātuvē ir 19 no 20 teravatstundām sapildītas, tas ir ļoti būtiski, akcentē ministrs.

Ja arī Klaipēdas terminālis ir noslogots, tad igauņu terminālis ir tikai par pusi noslogots – mēs runājam šobrīd par to, ka problēma nav infrastruktūrā, bet ir citas bīstamības, saka Čudars, konkretizējot: “Sašķidrinātā dabasgāze, kura ir pamatā Baltijā, neplūst uz Eiropas reģionu tā iemesla dēļ, ka pieprasījums var augt Āzijā. Tie ir globāli aspekti, ko mums vienmēr ir jāņem vērā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Conexus Baltic Grid” apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 17%

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 32,397 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 49,6% – līdz 8,073 miljoniem eiro, liecina “Conexus” publiskotā informācija.

Tāpat kompānijā min, ka 2023.gada pirmajā pusgadā “Conexus” nodrošināja nepārtrauktu dabasgāzes piegādi Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas vajadzībām. Tirgus dalībnieki ir veiksmīgi pārorientējušies un nodrošina dabasgāzes piegādes no Klaipēdas un Inkoo sašķidrinātās gāzes termināļiem.

Dabasgāzes patēriņš Latvijā lietotāju vajadzībām 2023.gada pirmajos sešos mēnešos bija 4,3 TWh, kas ir par 12% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Dabasgāzes patēriņa samazinājumu ietekmēja gan laika apstākļi, kas ziemas mēnešos bija siltāki nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, kā rezultātā lietotāju nepieciešamība pēc dabasgāzes apkurei bija mazāka nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, gan arī nepieredzēti augstās dabasgāzes cenas, kas lietotājiem lika samazināt dabasgāzes patēriņu.

Tāpat kompānijā atzīmē, lai gan šogad pirmajā pusgadā ieņēmumus un EBITDA negatīvi ietekmēja pārvades pakalpojuma apmēru samazinājums, uzglabāšanas pakalpojuma ieņēmumi un EBITDA pārsniedza iepriekšējā gada attiecīgā perioda rādītājus.

Reklāma
Reklāma

2022.gada pirmajā pusgadā “Conexus” apgrozījums bija 27,677 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 5,397 miljoni eiro.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2023

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.