Ekonomika
Darbs un nauda

Darbu “airBaltic” valdē atstās Martins Sedlackis0


Martins Sedlackis.
Martins Sedlackis.
Foto: Zane Bitere/LETA

Darbu Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” valdē atstās Martins Sedlackis, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Sedlackis ceturtdien lūdzis “airBaltic” padomei plānu, kas ļautu viņam šogad nodot valdes locekļa, operatīvās vadības direktora un atbildīgā vadītāja pienākumus. Pēc astoņu gadu darba Sedlackis nolēmis turpmāk koncentrēties uz jaunām biznesa iespējām.

“airBaltic” pārstāvji norādīja, ka, ievērojot labas korporatīvās pārvaldes principus, padome strādājusi pie pēctecības plāna uzņēmuma augstākā līmeņa vadītājiem. Tādējādi jaunā valdes locekļa atlases procesā Sedlackis sniegs konsultācijas, lai nodrošinātu biznesa pēctecību un veiksmīgu pāreju.

Pēc “airBaltic” padomes pārstāvju paustā, ņemot vērā uzņēmuma biznesa plānā “Destination 2025” noteiktās ambīcijas, lidsabiedrībai jāpiesaista augsta līmeņa profesionāli ar padziļinātu pieredzi aviokompānijas pārvaldē, kurš spēs turpmāk sasniegt pirmšķirīgus darbības rezultātus, nodrošinot uzņēmuma ilgtspējīgu izaugsmi.

“Mēs esam ļoti pateicīgi par Martina Sedlacka ieguldījumu pēdējo astoņu gadu laikā. Viņš ir bijis neatņemama “airBaltic” veiksmes stāsta sastāvdaļa,” atzīmēja “airBaltic” padomes priekšsēdētājs Niks Bulmanis.

Sedlackis pievienojās “airBaltic” 2012.gada maijā kā valdes loceklis un operatīvās vadības direktors. Pirms tam viņš septiņus gadus strādāja “Boston Consulting Group”, kur bija atbildīgs par biznesa restrukturizācijām, jo sevišķi lidsabiedrībās.

Sedlackis nodrošināja “airBaltic” reorganizācijas stratēģijas īstenošanu, kas aptvēra flotes optimizēšanu un atjaunošanu, lidojumu tīkla restrukturizēšanu, izmaksu samazināšanu, ienākumu palielināšanu un uzņēmuma iekšējās kultūras pārmaiņas.

Šobrīd “airBaltic” valdē strādā arī valdes priekšsēdētājs Martins Gauss un Vitolds Jakovļevs.

Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka 2019.gadā “airBaltic” pārvadāja 5,049 miljonus pasažieru, kas ir par 22,1% vairāk nekā 2018.gadā.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 70 galamērķiem, kā arī “airBaltic” piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas. Latvijas valstij pieder 80,05% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – gandrīz 20% akciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Izvairīšanās un nerunāšana nepasargā – apdrošināšana gan. “Swebank” pētījumā atklāj, vai esam parūpējušies par saviem tuviniekiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Lidojam vairāk, bet vai “Zaļais kurss” neapcirtīs spārnus?
1 diena

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
9 stundas