Andrejs Elksniņš
Andrejs Elksniņš
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Elksniņš sabotē valdības lēmumus: Daugavpilī neplāno pārdēvēt ielas 142

LETA, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Daugavpils nepārdēvēs vairākas padomju režīma cildinātu cilvēku vārdā nosauktās ielas, paziņojis Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elk­sniņš (“Saskaņa”), biedrība “Publiskās atmiņas centrs” sašutusi par pilsētas amatpersonu rīcību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Publiskajā paziņojumā “Facebook” 1. augustā Elk­sniņš raksta: “Daugavpils nepārdēvēs pilsētas ielu nosaukumus. Tam nav ne gribas, ne naudas. Mūsu pilsētai ir bagāta vēsture!”

A. Elksniņš informē, ka pirmdien notikusi Daugavpils pilsētplānošanas un būvniecības departamenta sēde, kurā izskatīts priekšlikums pārdēvēt vairākas ielas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Biedrība “Publiskās atmiņas centrs” aicināja pārdēvēt Sociālistiskā darba varoņa, ķīmisko ieroču indīgās kaujas gāzes iprīta sintezētāja Nikolaja Zeļinska un Padomju Savienības varoņa, PSRS Augstākās Padomes deputāta, LPSR ministra, Latvijas Komunistiskās partijas Rīgas apriņķa sekretāra, Strādnieku un zemnieku sarkanās armijas kaujinieku komandiera Otomāra Oškalna slavināšanai nosauktās ielas.

Sēdē nolemts ielas nosaukumus tomēr nemainīt.

Biedrība “Publiskās atmiņas centrs”, kurā apvienojusies daļa bijušo Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisijas pētnieku, medijiem izplatītā paziņojumā paudusi sašutumu, ka 2. augustā Daugavpils domes amatpersonas paziņoja, ka tās ierosinājumu par ielu pārdēvēšanu skatīs 8. augusta sēdē, un uzstāja, ka ierosinātājiem sēdē jāpiedalās attālināti “Zoom” formātā.

8. augustā pēc dažu sekunžu dalības sēdē, neļaujot pateikt nevienu vārdu, ierosinātāju, kā apgalvo “Publiskās atmiņas centrs”, izmeta no sanāksmes, kā arī bloķēja piekļuvi sēdei, nepaskaidrojot iemeslus un stundām neatbildot uz ierosinātāja elektronisku aicinājumu ļaut piedalīties diskusijā.

Pēc šīs Daugavpils domes rīcības biedrība turpināšot saziņu ar to tikai rakstveidā.

Elksniņš amatpersonu rīcību pamatoja tā – pirmdien notikušajā sēdē tika izskatīts fiziskas personas iesniegums un sēdes organizatori var izlemt, vai papildus uzklausīt iesniedzēja argumentus vai ne.

Jāpiebilst arī, ka Daugavpils pašvaldība nav iesniegusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai padomju un nacistisko režīmu slavinošu pieminekļu demontāžas plānu, jo gaida Kultūras ministrijas un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes atbildi par divu objektu Daugavpilī vērtējumu.

A. Elksniņš informēja, ka pašvaldība vērsusies pie KM un NKMP ar lūgumu Daugavpils pašvaldībai izsniegt izvērtējumu par objektiem “Piemiņas vieta Sarkanās armijas karavīriem” un “Piemiņas vieta Sarkanās armijas karavīriem, piemineklis Sarkanās armijas 360. strēlnieku divīzijas karavīriem”.

Reklāma
Reklāma

Elksniņš arī atgādināja, ka pašvaldība ir vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot minēto likumu, un pēc viņa rīcībā esošās informācijas, nākamnedēļ varētu būt atbilde no Satversmes tiesas par lietas ierosināšanu vai neierosināšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.