Daži ieteikumi, ja vēlaties ceļot visa ģimene 0

Tūrisma nozares pārstāvji ģimeņu ceļošanu mēdz definēt kā izteikti sezonālu parādību, kas sakrīt ar skolēnu brīvdienām. Neapšaubāmi, savu maksimumu tā sasniedz vasarā. Kāda ir šāda ceļojuma specifika? Kādi galamērķi pieprasīti? Izrādās, noteicošākais ir, lai līdz tiem būtu viegli un ātri nokļūt.


PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Par kādas īpašas amatpersonas bailēm saņemot otro “AstraZeneca” vakcīnu un šīs rīcības konsekvencēm 83
15 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Futbola aģenta slepkavība Rīgā šokē sabiedrību. Vai šis darbs ir bīstams un ko par futbola aizkulišu shēmām atklāj speciālisti? 55
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tu man sāc te “topīt”! Nesaki, ko man darīt, tu man neesi nekas!”: sportists Kaspars Kambala pamatīgi saķeras ar krišnaītu Uģi Kuģi 39
15 stundas
Lasīt citas ziņas

”Impro ceļojumu” mārketinga daļas vadītāja Zinaīda Tarasova uz jautājumu, vai ģimenei labāk ceļot grupā vai patstāvīgi, atbild, ka Latvijas ģimenes lielākoties cenšoties ceļot patstāvīgi. Saprotams, tam ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Par neatkarību atsevišķā braucienā vecākiem jāmaksā ar rūpēm par ceļu un nakšņošanas vietām, kamēr grupā par tādām lietām nav jāuztraucas. No otras puses, piesakoties grupas braucienam, jāapzinās, ka jūsu bērna dēļ tā savus plānus nemainīs. ”Ja ģimene brauc grupā, tad vecākiem, pirmkārt, jāzina sava bērna psiholoģija, ko viņš var, ko nevar izdarīt, cik ātri viņam viss apnīk. Laikus jāpadomā, kā nodarbināt bērnu autobusā – vai ar grāmatu vai spēlēm, jo skaidrs, ka gida ģeogrāfiskais stāstījums viņu neinteresēs. Jāzina, vai bērnam autobusā, uz prāmja nepaliek slikti,” uzskaita grupu vadītāja Anda Vīk-sna. Īpaši jaunie vecāki pieļaujot kļūdu, izvēloties galamērķi, kas interesē pašiem, taču nav piemērots viņu atvasei – nez vai prātīgi ņemt piecgadīgu bērnu uz sapņu pilsētu Romu, ja skaidrs, ka mazajam trūks pacietības dienu klejot pa pilsētu karstā saulē. Pēc Vīksnas novērojumiem, tendence, ka pieaugušo grupā tiek ņemti līdzi četrus piecus gadus veci bērni, kļūst aizvien izplatītāka. Nekādu vecuma ierobežojumu jau ceļošanai nav, jo šī lieta ir ļoti individuāla. Dažs uz pasaules izziņu tendēts jau kopš mazotnes, dažs ne.

 

Tādēļ prātīgāk pirms garāka brauciena savu bērnu ”pārbaudīt” īsākā. Varbūt tas ir viens no iemesliem, kādēļ ”Impro ceļojumos” ļoti pieprasītas ir bērniem piemērotās īsās tūres uz Igauniju, arī ”našķošanās braucieni” uz saldējuma un ”gotiņu” ražotnēm Saldū, tāpat Skrīveros vai minizoodārziem citviet Latvijā.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Šīssezonas jaunums ir plašas programmas divdienu Igaunijas brauciens, kurā ietilpst rūķu ciems Monistē un iepazīšanās ar animācijas filmiņu varones Lottes tapšanas aizkulisēm. Daudzas ģimenes gan grupu braucieniem, gan tāpat individuāli izvēlas Klaipēdas delfināriju Lietuvā, kā arī aizraujošo ”AHHAA” zinātnes centru Tartu.

 

Un ja nu Amerika?

Tūristu grupu vadītāja Anda Vīksna kā piemērotu neilgām ģimenes tūrēm min Stokholmu ar tās Astrīdas Lindgrēnas muzeju ”Junibacken” un kuģa ”Vasa” muzeju. Bērniem ļoti patīk arī ”Muminu zemē” Nāntali, netālu no Turku, Somijā. Junibakens var šķist padārgs, toties ”Vasa” bērni līdz 18 gadu vecumam var apskatīt bez maksas. Tēti un mammas ar skolas vecuma bērniem nereti izvēloties arī braucienu uz Slovākiju, kur programmā pārgājieni un kāpaļāšana pa kalniem.

Ja runā par individuāliem braucieniem, tad tūrkompānijas ”Carlson Wagonlit Travel” (“CWT”) pārstāvji kā bieži praktizētu min ģimenes braucienu ar auto no Zviedrijas uz Dāniju, apmeklējot Legolandi Bilundā. Naudīgākie brauc uz Parīzes Disnejlendu. Nav noslēpums, ka daudzviet kūrortos un citās tūrisma vietās cenas vasaras sezonā paaugstinās, tādēļ, no finansiālā viedokļa raugoties, izdevīgāk ir paceļot ar bērnu, pirms viņš sācis iet skolā, jo tad iespējami braucieni nesezonā. Dodoties uz atrakciju parkiem, jārēķinās, ka brauciena budžetā ceļš un dzīvošana veidos mazāko daļu tēriņu. Ja jau esat nobrieduši lielākām izdošanām, tad, ņemot vērā Eiropas cenas, var gadīties, ka naudas un iespaidu ziņā interesantāks izrādīsies brauciens uz kādu atrakciju parku ASV. Tiesa, tikai tad, ja kādā akcijā izdevies iegūt lētās aviobiļetes.

 

”ASV par to pašu naudu jūs varat iegūt vairāk un varbūt pat lētāk. Turklāt ASV ģimeņu tūrisms ir attīstītāks un līdz ar to arī viesnīcu pakalpojumi un piedāvājums ģimenēm piemērotāks,” ir pārliecināts “CWT” pārstāvis Pauls Gusts.

 

Pavasarī un rudenī, meklējot siltumu, vecāki uz kūrortiem ņem līdzi arī bērnus. Ģeogrāfija te diezgan tradicionāla – Turcija, Ēģipte, naudīgākiem Apvienotie Arābu Emirāti. Kamēr pieaugušie laiskojas saulē vai snorkelē, bērni izklaidējas ūdens slīdkalniņos, baseinos vai animācijas (izklaides) programmās. Lai ko arī teiktu par stāvokli Ēģiptē, daudzi joprojām vēlas turp doties. Tiem, kuri baidās, variants ir Tenerife Kanāriju salās. Jau vairākus gadus kā zināma alternatīva Turcijai un Ēģiptei uzstājas Bulgārija, turklāt tai esot aizvien lielāka piekrišana. ”Sākumā Latvijas ceļotājs turp raudzījās ļoti rezervēti, kā uz agrākās padomijas telpu. Taču tagad situācija tur diezgan radikāli mainījusies, jo uzlabots gan viesnīcu serviss, gan infrastruktūra,” stāsta “CWT” direktore Irēna Riekstiņa. Bulgāriju tomēr var vien nosacīti uzskatīt par Ēģiptes aizvietotāju, jo Bulgārijā sezona parasti sākas ap jūliju. Pie aizmirstām, taču jaukām vietām tāpat tiek pieskaitīts Itālijas austrumu krasts – piemēram Rimini ar platām Adrijas jūras pludmalēm vai relatīvi mazāk civilizētā Abruco arī ar lieliskām pludmalēm, taču vājāku infrastruktūru un vietējo angļu valodas zināšanām. Riekstiņa min, ka atgriežas arī interese par Kipru, Krētu, Portugāli, Rodas salu. Savā ziņā arābu pasaules nemieri ir nākuši par svētību, jo cilvēkiem pēkšņi atvērušās acis, ka ir taču ne tikai Ēģipte, bet vēl daudz citu galamērķu.

 

Negaidiet līdz pēdējam

Tūrfirmas “CWT” ļaudis novērojuši, ka pēdējie gadi klientu padarījuši sagatavotāku. Viņš labāk zina, ko vēlas, un vairāk rēķina – 10 latu starpības dēļ Latvijas patērētājs gatavs paciest dažādas pārsēšanās un citas neērtības. Tomēr rūpīgi jāizvērtē aviokompāniju sludinājumi vest bērnus par brīvu, kas ir mārketinga triks, jo bērna biļetes cena patiesībā jau iekļauta pieaugušo biļetes cenā. Ģimenei ceļojot, nebūs arī prāta darbs pacietīgi gaidīt uz pēdējā brīža piedāvājumiem, jo tad var vispār palikt bešā. ”Jāsaprot, ka labu ceļojumu maijam var nopirkt februārī. Un maijā nebūs lētāk,” teic Irēna Riekstiņa. Tas gan tiesa, ka savienotie avioreisi gadās lētāki nekā tiešie. Riekstiņa kā pozitīvu tendenci klientam un uzņēmējam min čārterreisu rīkošanu ne vien no Rīgas, bet arī Viļņas. Baltijas valstis ir mazas, un pilnu grupu nokomplektēt vieglāk, ja no katras valsts paņem pa grupai. Tā iespējams samazināt izmaksas. Nākotnē sagaidāms, ka līdzīga veida reisi ies plašumā un internacionāla ceļotāju grupa tiks sakomplektēta kādā no Vācijas, Somijas vai Zviedrijas lidostām.

Un vēl – braucot patstāvīgi, silti iesakāms neaizmirst par apdrošināšanu. Pažēlojot piecus latus, var nonākt ļoti kļūmīgā situācijā.

 

Daži fakti

Latvijas vidējais atpūtas ceļotājs ir 35 – 45 gadus vecs pāris, kas ceļo divas reizes gadā.

7 dienu brauciens uz Kanāriju salām, Grieķiju vai Turciju izmaksā apmēram 550 latu uz cilvēku.

10 – 14 dienu ceļojums uz tālākiem iecienītajiem atpūtas galamērķiem – Taizemi, Indonēziju, Karību jūras salām – izmaksā apmēram 1300 latu uz cilvēku.

Grupu braucienos parasti dodas māte vai vecmāmiņa ar vienu diviem bērniem. Tēvs grupu ceļojumā ģimenei pievienojas retāk.

Avots: “CWT” un ”Impro ceļojumi”

 

 

CITI RAKSTA

Dzīvoklis viesnīcas vietā

Pasaulē naktsmāju meklēšanā ceļojumos arvien populārākas kļūst nevis viesnīcas, bet privātie dzīvokļi. Viens no argumentiem ir cena, tāpat ļoti svarīgi, ka tā ir iespēja ceļojuma galamērķi izbaudīt pēc iespējas tuvāk vietējiem apstākļiem. Cenas ziņā īpaši izdevīgi privātie piedāvājumi ir ģimenēm un draugu grupām. Galvenokārt dārgajās pasaules metropolēs – Ņujorkā, Londonā vai Berlīnē – privātie naktsmāju piedāvājumi ir ļoti laba alternatīva. Arī viesu uzņēmēji var paši brīvi noteikt, kad dzīvojamā platība būs un kad nebūs pieejama īrei. Portālos, kur šādi piedāvājumi tiek publicēti, konkrētajā datumā parādās tikai pieejamie dzīvokļi. Nozares zinātāji apgalvo, ka par pusi no viesnīcas istabas cenas vai pat vēl mazāku summu praktiski vienmēr ir iespējams noīrēt veselu dzīvokli. Piemēram, vidējās klases viesnīcā ”The Empire” Ņujorkā par trim naktīm jāšķiras no 660 eiro, bet portālā ”Airbnb” tajā pašā Ņujorkas rajonā iespējams atrast privātu studijas tipa dzīvokli par 198 eiro. Ietaupījums – 71% , turklāt viesnīcas istabas platība būtu tikai 19 kvadrātmetri, kamēr dzīvokļa platība – 37 kvadrātmetri. Līdzīgi ir Eiropā. Portālā ”Wimdu” privātu dzīvokli ar četrām gultām Berlīnes centrā iespējams noīrēt par 287 eiro, bet turpat līdzās viesnīcā ”Adagio” nakšņošana četrām personām izmaksātu 477 eiro. Tāda pati situācija ir arī lētākajā segmentā. Tātad cilvēki, kam vienkārši nepieciešams jumts virs galvas, var jebkurā Eiropas lielpilsētā atrast privātas naktsmājas par 20 – 30 eiro naktī. Par šādu cenu iespējams noīrēt gultasvietu daudzvietīgā istabā jauniešu hostelī, kas, protams, nebūs tik patīkami kā nakšņošana privātos apartamentos.

 

Travelnews.lv

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kokteilis
Neatkāpies šodien no saviem principiem! Horoskopi 17.aprīlim
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 94 gadus vecajai karalienei Elizabetei II vīra bērēs būs jāievēro skarbs noteikums. Vai viņai izdosies to izturēt? 6
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tu man sāc te “topīt”! Nesaki, ko man darīt, tu man neesi nekas!”: sportists Kaspars Kambala pamatīgi saķeras ar krišnaītu Uģi Kuģi 39
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Vai dzejniece un šovu dalībniece Magone Šutoviene teikusi nepatiesību par savu attiecību statusu un laulībām ar Žani? 19
16 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Par kādas īpašas amatpersonas bailēm saņemot otro “AstraZeneca” vakcīnu un šīs rīcības konsekvencēm 83
15 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Futbola aģenta slepkavība Rīgā šokē sabiedrību. Vai šis darbs ir bīstams un ko par futbola aizkulišu shēmām atklāj speciālisti? 55
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tu man sāc te “topīt”! Nesaki, ko man darīt, tu man neesi nekas!”: sportists Kaspars Kambala pamatīgi saķeras ar krišnaītu Uģi Kuģi 39
15 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Astrologi nosauc bīstamās dienas aprīlī katrai zodiaka zīmei: kad jāuzmanās? 3
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 94 gadus vecajai karalienei Elizabetei II vīra bērēs būs jāievēro skarbs noteikums. Vai viņai izdosies to izturēt? 6
17 stundas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 17. līdz 23.aprīlim: kādas vēlmes piepildīsies? 1
17 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Astrologi nosauc bīstamās dienas aprīlī katrai zodiaka zīmei: kad jāuzmanās? 3
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Mintauts, Alfs un Bernadeta 1
17 stundas
LE
LETA
Kokteilis
BBC saņēmusi Lielbritānijas vēsturē lielāko sūdzību skaitu par princim Filipam veltītajām pārraidēm 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu karaliskajā ģimenē gaidāmas izmaiņas: kādā gadījumā princis Čārlzs varētu nekļūt par karali? 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 60
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Rīkojums par potēšanas datumu maiņu esot nācis “no augšas”. Tomēr Vīķe-Freiberga uzstāja uz otrās potes saņemšanu vakar 41
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā joprojām visvairāk saslimšanas gadījumu ar Covid-19, daudz inficēto vēl divās pilsētās
8 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
Kāds vīrietis Lapmežciema pamatskolā uzbrucis skolas direktoram, draudot viņu nogalināt 4
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Atklāj, cik cilvēki pirmajā “dzīvās rindas” dienā saņēmuši poti pret Covid-19 8
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 94 gadus vecajai karalienei Elizabetei II vīra bērēs būs jāievēro skarbs noteikums. Vai viņai izdosies to izturēt? 6
17 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Futbola aģenta slepkavība Rīgā šokē sabiedrību. Vai šis darbs ir bīstams un ko par futbola aizkulišu shēmām atklāj speciālisti? 55
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Labklājības ministre skaidro, vai strādājošie pensionāri arī saņems 200 eiro pabalstu? 9
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Navaļnijam veiktās asins analīzes “liecina par nopietnu veselības pasliktināšanos un risku” 15
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 60
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Plānās pankūkas ar citrona miziņu: aromātiskas gardēžu vakariņas
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Tas ir īpatnējs stāvoklis!” Rācenis par asins recekļu simptomiem pēc vakcinācijas un to, cik šādi gadījumi varētu būt Latvijā 128
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 83
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu karaliskajā ģimenē gaidāmas izmaiņas: kādā gadījumā princis Čārlzs varētu nekļūt par karali? 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Mums jau tādu cūku kūti pārdeva!” – Magone taisnojas par bardaku un netīrību savas mājas pagalmā 61
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Jautājums ir par farmaceitisko firmu “milžu cīņām”!” Profesors Kalviņš par atteikšanos vai neatteikšanos no vakcīnām blakņu dēļ 46
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Mintauts, Alfs un Bernadeta 1
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 17. līdz 23.aprīlim: kādas vēlmes piepildīsies? 1
17 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
Kāds vīrietis Lapmežciema pamatskolā uzbrucis skolas direktoram, draudot viņu nogalināt 4
22:34
LE
LETA
Ziņas
Ostapenko, spītējot muguras sāpēm, uzvar un izvirza Latvijas izlasi vadībā 2
21:46
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 sasirgušais braucis vilcienos Skulte-Rīga un Rīga-Skulte 4
20:14