Foto. Sebastian Kahnert/dpa

Dažviet beigušās valsts apmaksātās pretgripas vakcīnas 18

Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) aicina riska gripas grupas vērsties citās ārstniecības iestādēs, ja tuvākajā vakcinācijas iestādē nav pieejamas valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Vasarā valdība bija atbalstījusi Veselības ministrijas (VM) izstrādāto informatīvo ziņojumu par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi. VM vērtējumā riska grupu vakcinācijai šīs ziemas gripas sezonā valstij būtu lietderīgi iegādāties 109 656 vakcīnu devas 1,4 miljonu eiro vērtībā.

Valsts apmaksāto pretgripas vakcīnu iegāde ir Nacionālā veselības dienesta (NVD) kompetencē. Iestāde īstenojusi iepirkumu un rezultātā iegādātas 119 656 vakcīnu devas. Kā aģentūrai LETA skaidroja NVD, šajā skaitā iekļauti arī papildu 10% jeb 10 000 vakcīnu devu, kas paredzēti gadījumiem, kad aptrūkstas vakcīnu rezerves.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pēc SPKC datiem, novembra sākumā bija pieejams virs 40 000 devu, taču gripas vakcīnu atlikumi ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos ir dažādi.

SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja informēja, ka iestādēm bija iespēja līdz novembra vidum veikt pretgripas vakcīnu pasūtījumus, kas tiks piegādāti līdz mēneša beigām.

Arāja gan piebilda, ka pēdējais pasūtījums bija divas reizes lielāks nekā pretgripas vakcīnu piedāvājums. Attiecīgi atlikušais vakcīnu daudzums, ieskaitot minētos papildu 10%, tika sadalīts, un līdz mēneša beigām tiks piegādātas pēdējās devas.

Gadījumos, ja iedzīvotājam no riska grupas valsts apmaksātās vakcīnas tuvākajā vakcinācijas iestādē nav pieejama, SPKC aicina vērsties citās ārstniecības iestādēs.

Kopumā līdz 7.novembrim Latvijā pret gripu bija vakcinējušies aptuveni 63 000 riska grupu iedzīvotāju.

LETA jau rakstīja, ka vakcinācijas iestādēs no 21.novembra vakcinēties ar valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu var arī bērni līdz 17 gadiem un pieaugušie no 50 gadiem atbilstoši iestādē pieejamo vakcīnu daudzumam racionālas vakcīnas izmantošanas nolūkā.

SPKC norāda, ka joprojām prioritāri vakcinējamas personas vecumā no 65 gadiem un riska grupas, kuru vakcinācija tiek nodrošināta no 2022.gada oktobra sākuma.

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un doties pie ģimenes ārsta vai uz citu vakcinācijas iestādi, jo, atliekot vakcināciju, netiek garantētas valsts apmaksātās vakcīnas pieejamība. Tomēr, ja valsts apmaksātā vakcīna tuvākajā vakcinācijas iestādē ir beigusies, jāvēršas citās ārstniecības iestādēs.

Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.