Līga Kozlovska: Vakcinācija pret Covid-19 mūsu valstī ir ļoti zemā līmenī 206

Saskaņā ar statistiku tikai katrs piektais ir gatavs revakcinēties ar trešo, ceturto vai piekto Covid-19 vakcīnu. Vai mediķus tas uztrauc? Vienlaikus interesanti, ka arī ar gripas vakcīnu Latvijas iedzīvotāji pārlieku nesteidzās potēties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Šāds jautājums radies TV24 studijā. Savās pārdomās par to dalījusies Līga Kozlovska ir latviešu ārste, medicīnas darbiniece, pasniedzēja un politiķe.

“Gan ar vakcināciju pret Covid-19, gan vakcināciju pret gripu mūsu valsts īpaši izceļas sliktajā nozīmē. Ļoti maza aptvere, salīdzinoši, piemēram, ar Eiropas Savienību.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa arī informē, ka valstī šobrīd ir noteiktas prioritātās iedzīvotāju grupas, kam vēlams vakcinēties: “Valdība ir nolēmusi, ka tā ir brīvprātīga vakcinācija. Ko nozīmē brīvprātīga? Sabiedrības izpratnes līmenis par vakcināciju kā profilaksi, lai mēs nesaslimtu, nedod Dievs, ar smagām slimības formām un nenonāktu slimnīcās. Tas ir mūsu galvenais mērķis.

Vakcinācija pret Covid-19 mūsu valstī ir ļoti zemā līmenī – 3% apmēram, drusciņ vairāk. 6% ir noteiktajās riska grupās. Ja mēs skatāmies uz Eiropas Savienības valstīm, pēdējie dati rāda, ka viņi sapotējušies 26% – krietni vairāk.

Par gripu vispār mūsu skaitļi ir gana nožēlojami, tagad mums ir apmēram 2%, uz riska grupām – apmēram 6%. Tas rāda, ka iedzīvotāji gandrīz vienādi uztver gan Covid-19 infekciju kā bīstamu infekciju, gan gripu.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.