Pasaulē
Citur

Deg ASV karakuģis, uz kura sprādziena brīdī atradās ap 160 komandas locekļu0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

ASV karaflotes bāzē Sandjego turpinās ugunsgrēks desanta kuģī “Bonhomme Richard”. Aizdegšanās, kam sekoja sprādziens, vienā no 255 metrus garā kuģa rūmēm sākās svētdienas rītā. Nelaime notika laikā, kad kuģī kopš 2018. gada notiek remontdarbi un to ietvaros demontēta iekšējā ugunsdzēšanas sistēma.

Sprādziena brīdī uz “Bonhomme Richard” atradās ap 160 komandas locekļu. Aktīvā dienesta laikā tā ekipāža ir vairāk nekā tūkstotis vīru. Otrdien piestātnē pietauvoto karakuģi joprojām klāja dūmi un piedūmojums bija jūtams visā Sandjego pilsētā.

Dzēšanā piedalās vairāki simti ugunsdzēsēju. Darbi tika veikti gan no sauszemes, gan no gaisa ar helikopteru, gan no ūdens ar specializētajiem velkoņiem.

Saistītie raksti

Līdz otrdienai medicīniskā palīdzība sniegta 36 kara jūrniekiem un 23 civilistiem, kas piedalījušies dzēšanā un pārsvarā saindējušies ar dūmiem. Hospitalizēto nav.

ASV Klusā okeāna karaflotes vadība informējusi medijus, ka dzēšanā izdevies “gūt būtiskus panākumus”. Degšanas laikā kuģa iekšienē temperatūra sasniedz 1000 °C, kamdēļ nogāzies kuģa masts. Par galveno uzdevumu uzskata saglabāt vadības centru, kā arī nepieļaut, lai uguns nonāktu līdz kuģa degvielas tvertnēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.