“DPD” kurjeri darbībā izmēģinās 100% elektrisko furgonu.
“DPD” kurjeri darbībā izmēģinās 100% elektrisko furgonu.
Publicitātes foto

“DPD” kurjeri tiek pie sava pirmā 100% elektriskā furgona 0

Ar mērķi demonstrēt elektroauto potenciālu komerciālam pielietojumam un padarīt piegāžu procesu pilsētas robežās efektīvāku un videi draudzīgāku, “Volkswagen” komerctransports nodod sūtījumu pārvadātāja “DPD” lietošanā pirmo “e-Crafter” modeli.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas
Turpmāko trīs mēnešu laikā tas tiks testēts visā Baltijā – sākumā Latvijā, tad Lietuvā un Igaunijā.

Eksperimenta gaitā viens no lielākajiem piegādes servisiem varēs “uz savas ādas” izbaudīt priekšrocības, ko sniedz elektriskais transports, un pārliecināties, ka elektromobiļa izmantošana piegādes vajadzībām šodien jau ir realitāte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrā no Baltijas valstīm to piegādēm izmantos viena mēneša garumā, un 18. februārī automobilis nodots “DPD Latvija” rokās.

Publicitātes foto

“Volkswagen e-Crafter” ir pirmais pilnībā ar elektrību darbināms, bezemisiju komercauto, ko piedāvā ražotājs, turklāt spēkrats ir īpaši specializēts preču un arī pasažieru pārvadājumu nozarei.

Furgona maksimālais ātrums ir 90 km/h, bet tāldarbība – līdz pat 173 km ar vienu uzlādi.

Modelis nokomplektēts ar 100 kW jeb 136 ZS elektromotoru, kas enerģiju gūst no akumulatora bloka, kurš izbūvēts zem auto grīdas. Izmantojot ātro uzlādi,automobiļa enerģijas krājumus līdz pat 80 % iespējams atjaunot 45 minūšu laikā.

Savukārt, ja tiek izmantota standarta uzlāde – ar 7,2 kW elektrisko jaudu – akumulators līdz 100 % tiks uzlādēts 5,5 stundās.

“DPD” kurjeri darbībā izmēģinās 100% elektrisko furgonu.
Publicitātes foto

“Volkswagen” komerctransporta zīmola vadītājs Baltijas valstīs Māris Zoltners norāda – būtiski, ka “e-Crafter” tika radīts ņemot vērā iepriekš veikta pētījuma rezultātus – tika rūpīgi novēroti dažādu piegādes servisu šoferu paradumi, secinot, ka vairums vadītāju ik dienu mēro no 70 līdz 100 km.

Auto radīts tieši šādām distancēm, kas parasti ietver arī vairākkārtēju apstāšanos, līdz ar to “e-Crafter” būs ērts sabiedrotais ikvienām preču piegādes servisam pilsētā.

“Taču visi zinām teicienu – labāk vienreiz redzēt, nekā simtiem reižu dzirdēt, – tādēļ sadarbībā ar “DPD” Baltijā esam uzsākuši šo eksperimentu, ļaujot piegādātājiem pašiem pārliecināties par šī transportlīdzekļa ērtumu un piemērotību ikdienas darbam.”

“Jau tagad novērojam plašu uzņēmēju interesi par elektrisko komerctransportu, tas apliecina, ka ar laiku elektrotransports kļūs par autoparka neatņemamu sastāvdaļu ikvienam uzņēmumam, kam rūp ietekme uz apkārtējo vidi,” piebilst zīmola vadītājs.

“Līdz ar straujo e-komercijas attīstību pēdējos gados ir būtiski pieaudzis kurjerpiegāžu skaits. Attiecīgi piegāžu procesa efektivitāte un resursu taupīšana ieņem arvien svarīgāku lomu mūsu uzņēmuma ikdienā,” uzsver “DPD Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

“Īpašu uzmanību veltām ogļskābās gāzes emisiju daudzuma samazināšanai, tāpēc strādājam pie dažādiem inovatīviem risinājumiem, lai piegādes padarītu videi draudzīgākas.”

“Esam pateicīgi “Volkswagen” par sniegto iespēju izmēģināt jauno e-Crafter automobili darbībā un pārliecināties gan par tā atbilstību piegāžu vajadzībām, gan priekšrocībām pilsētvidē,” atzīmē “DPD Latvija” vadītājs.

“Volkswagen” komerctransports turpinās informēt par eksperimenta rezultātiem un testētāju atsauksmēm.

Reklāma
Reklāma

“e-Crafter” pasaules pirmizrādi piedzīvoja pērn rudenī.

Pateicoties tā energoefektivitātei, automobilis vēl pirms nonākšanas tirgū tika izcelts kā potenciālais “European Transport Award for Sustainability 2018” balvas ieguvējs preču piegādes transportlīdzekļu kategorijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.