Dvēseļu mūžīgā atgriešanās mulsina zinātniekus 2

Bezgalīgais cikls

Neskatoties uz zinātnes atklājumiem, par galvenajiem zināšanu avotiem saistībā ar reinkarnāciju joprojām uzskatāmas dažādas filosofiskas un reliģiskas sistēmas. Šī ideja ir hinduisma un budisma mācības pamatā, taču faktiski tā atrodama gandrīz visās pasaules senajās reliģijās, tostarp, protams, arī salīdzinoši jaunajā kristietībā. Par vispilnīgāko zināšanu avotu šajā jomā joprojām uzskata hinduisma svētos rakstus – Vēdas, kur pārdzimšanas jēdziens cieši saistīts ar karmas likumu, saskaņā ar kuru dzīvas būtnes piedzimšana vienā vai otrā ķermenī atkarīga no tās uzkrātās pieredzes, uzvedības iepriekšējā dzīvē.

LA
LA.LV
Ziņas
“Valstij ir nospļauties! Dēls, pērkot ģimenes māju, neiesniedza vienu “papīru” un, samaksā četras reizes lielāku nodevu!” Lasītāja sašutusi par likumdošanu 73
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kas notiek, ja tiek ignorētas VID vēstules? Stāsta VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance 15
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu valodā dziedošajam japānim Masaki Nakagava notikusi nelaime 26
1 diena
Lasīt citas ziņas

Hinduisms pauž, ka pavisam pastāv 8 400 000 dzīves formas, kas ietver cilvēkus, dzīvniekus, augus, minerālus, debesu un elles iemītniekus. Tas, kādā formā atdzims cilvēka dvēsele nākamajā dzīvē, atkarīgs no viņa paša. Saskaņā ar karmas likumu krietna rīcība paredz atlīdzību nākotnē, bet nekrietna – sodu. Hinduisti uzskata, ka dzīva būtne var piedzimt vienā no trim līmeņiem: paradīzes vai elles planētās vai tādā planētā kā Zeme, kas ir kaut kas pa vidu starp paradīzi un elli. Tās visas veido materiālo pasauli, kuru darbina dzimšanu un nāvju ķēde. Īpaši tikumīgas personas var pārdzimt arī garīgās pasaules planētās un vairs nekad neatgriezties “laicīgajā” – problēmu un ciešanu pilnajā – pasaulē un uz mūžīgiem laikiem savienoties ar Radītāju.

Budisms runā par dzīvo radību “riņķošanu” piecos esamības līmeņos: starp elles iemītniekiem, dzīvniekiem, gariem, cilvēciskām būtnēm un debesu iemītniekiem. Tāpat kā tradicionālajā hinduismā jaunu dzimšanu nosaka mirstošā cilvēka pirmsnāves vēlme un karma. Reinkarnācijas process atkārtojas tik ilgi, kamēr dzīvā būtne sasniedz nirvānas līmeni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču arī Rietumos reinkarnācijas ideja nekad nav bijusi sveša. Senajā Grieķijā par dvēseles nemirstību un tās atkārtotu pārdzimšanu bija pārliecināti Sokrats, Platons un Aristotelis. Savukārt Pitagors apgalvoja, ka “redzējis” visas savas iepriekšējās dzīves. Mācībai par dvēseļu pārdzimšanu tāpat atvēlēta nozīmīga vieta mistiskajās jūdaisma tradīcijās. Arī Bībelē, kā pauž virkne pētnieku, pausta dvēseles pārdzimšanas ideja.

Zināms, ka Katoļu baznīca kategoriski noraidīja ticību daudzām dzīvēm un attiecīgi piekoriģēja savus “svētos” rakstus, tomēr rūpīga iepazīšanās ar Bībeles tekstiem vedinot uz interesantām pārdomām. Piemēram, kad galvenais personāžs Jēzus un viņa mācekļi sastapa kopš dzimšanas aklo cilvēku, mācekļi pajautāja: “Rabij! Kurš nogrēkojās – viņš vai viņa vecāki, ka viņš piedzimis akls?” Tāda veida izteikumu Bībelē ir daudz. Kristiešu autoritāte Aleksandrijas Origēns (165–245) bez ierunām atzina reinkarnācijas esamību. Mūsdienu pētnieki uzskata, ka šī ideja pilnvērtīgāk bija sastopama tā dēvētajā pirmscenzūras Bībelē, jo būtībā kristietība atzina pārdzimšanas likumu kopš paša savas pastāvēšanas sākuma, taču – tikai līdz 11. Konstantinopoles koncilam 553. gadā, kad baznīcas vara, izdabājot imperatora Justiniāna politiskajām ambīcijām, izsvītroja no senajiem tekstiem šo mācību un lielāko daļu atklātu tās pieminējumu.

Atcerēties sevi

Arī mūsdienās daudzi speciālisti cenšas noskaidrot, kas gan patiesībā slēpjas aiz šīs dīvainās idejas. Par vienu no autoritātēm šajā jautājumā uzskatīts amerikāņu psihiatrijas profesors Jans Stīvensons (1918–2007), kurš pierādījumus reinkarnācijas iespējamībai meklēja vairāk nekā 40 gadus. Par sava pētījuma objektiem viņš izraudzījās bērnus, jo viņi ir pakļāvīgāki paņēmieniem, kas atsauc atmiņā iepriekšējās dzīves. Eksperiments sniedza necerētus rezultātus. 1987. gadā psihiatra arhīvos bija savākti vairāk par 3000 iespējamo reinkarnācijas gadījumu aprakstu. Sākot šo projektu, pats pētnieks skeptiski izturējās pret pārdzimšanu un uzlūkoja to tikai kā iespēju, nevis faktu. Taču vairāk nekā puse no viņa savāktajām “iespējamībām” atzītas par zinātniski pierādītiem faktiem.

Par vienu no tādiem faktiem kļuva Raiens Hammons. Zēnam bija četri gadi, kad viņš piepeši sāka spēlēt filmu režisoru. No viņa istabas pastāvīgi atskanēja, piemēram, komanda “Action”. Taču drīz šīs spēles Raiena vecākus padarīja bažīgus. Kādu nakti dēls pamodās pats no sava kliedziena un sāka stāstīt, ka viņa sirds uzsprāgusi, kad viņš reiz bijis Holivudā. Māte vērsās pēc palīdzības pie ārsta, kurš savukārt zēna uzvedību izskaidroja tikai ar nakts murgiem.

Kādā vakarā, kad māte lika zēnu gulēt, viņš piepeši saķēra viņu aiz rokas un noraizējies sacīja: “Mammu, man liekas, ka es reiz biju kāds cits.” Raiens paskaidroja, ka viņš atceras lielu, baltu māju un baseinu. Māja atrodas Holivudā. Raiens stāstīja, ka tad, kad viņš bija kāds cits, viņam bija trīs dēli, un ļoti pārdzīvoja, ka nespēj atcerēties viņu vārdus. Māte bija nobijusies. Izmisusi viņa sāka meklēt informāciju tīmeklī. Bibliotēkā viņa paņēma vairākas grāmatas par Holivudu, cerēdama, ka bildītes spēs dēlam palīdzēt atcerēties. Nevienam citam viņa par to nestāstīja.

Reiz, kad viņi abi kopā ar māti pētīja vienu no grāmatām par Holivudu, Raiens sastinga pie kādas no lappusēm ar melnbaltu fotogrāfiju no 30. gadu filmas “Nakts pēc nakts”. Fotogrāfijā divi vīrieši it kā draudēja trešajam. Viņiem līdzās atradās vēl četri vīrieši. Zēna mātei neviens no vīriešiem nebija pazīstams. Tad Raiens norādīja uz vienu no vīriešiem fotogrāfijas vidū un sacīja: “Hei, mammu, tas ir Džordžs. Mēs kopā filmējām.” Tad viņa pirksti aizslīdēja pie cilvēka uzvalkā fotogrāfijas labajā pusē, kas drūmi raudzījās fotoobjektīvā. “Šis puisis – esmu es, es sevi atradu!”

Raiena māte gribēja uzzināt, kas ir šis cilvēks. Grāmatā par viņu nebija atrodama nekāda informācija. Drīzumā viņa noskaidroja, ka vīrietis fotogrāfijā, kuru Raiens nosauca par “Džordžu”, ir mūsdienās gandrīz aizmirsta kinozvaigzne Džordžs Rafts. Bet kas bija tas cilvēks, kurā viņas dēls atpazina sevi?

Viņa uzrakstīja vēstuli psihiatrijas un neirobiheiviorālo zinātņu profesoram Džimam B. Takeram, kura adresi atrada tīmeklī. Pēc vairāku nedēļu meklējumiem Takers noskaidroja, ka drūmā paskata vīrietis no fotogrāfijas ir vēl dzīves laikā mazpazīstamais aktieris Mārtijs Mārtins, kura vārds pat nav pieminēts filmas titros. Pēc dažām nedēļām Takers ieradās pie Hammonu ģimenes, taču par savu atklājumu vēl neko neteica. Tā vietā viņš parādīja Raienam četras melnbaltas sieviešu fotogrāfijas, no kurām trīs bija nejaušas, un pajautāja zēnam, vai viņš pazīst kādu no sievietēm. Raiens aplūkoja fotogrāfijas un norādīja uz sievieti, kura viņam likās pazīstama. Tā bija Mārtija Mārtina sieva. Pēc kāda laika Hammoni kopā ar Takeru devās uz Kaliforniju, lai satiktos ar Mārtina meitu, kuru uzmeklēja televīzijas dokumentālās filmas redaktori, kas bija veidojuši filmu par Takeru.

Pirms tikšanās ar Raienu Takers aprunājās ar sievieti. Dāma sākumā negribīgi uzsāka sarunu, taču pamazām izpauda aizvien vairāk un vairāk detaļu par savu mirušo tēvu. Daudz kas no viņas teiktā apstiprināja Raiena stāstīto. Raiens sacīja, ka viņš dejojis Ņujorkā. Drīz noskaidrojās, ka Mārtins reiz patiešām bijis dejotājs Brodvejā. Vēl zēns atminējās, ka bijis aģents un cilvēki, ar kuriem viņš strādājis, mainīja savus vārdus.

Patiesībā Mārtins pēc dejotāja karjeras beigām daudzus gadus strādāja slavenajā talantu aģentūrā Holivudā, kas izdomāja radošos pseidonīmus. Tāpat Raiens atminējās, ka viņa vecās adreses nosaukumā bija vārds “rok”. Noskaidrojās, ka Mārtina adrese bijusi Ziemeļu Roxbbury 825-Drive Beverlihilsā. Un patiesība bija arī tā, ka Mārtinam bija trīs dēli, kuru vārdus viņa meita, saprotams, zināja. Taču viņas sastapšanās ar Raienu ritēja visnotaļ saspīlēti. Zēns, kas reiz bija viņas tēvs, lai arī pasniedza viņai roku, tomēr visu sarunas laiku bija kautri aizslēpies aiz mātes muguras.

Vēlāk viņš teica mātei, ka sievietes enerģija ir citāda. Māte paskaidroja, ka tā mēdz notikt: cilvēki mainās, kad izaug. Tad zēns izmisis iesaucās, ka nevēlas atgriezties atpakaļ Holivudā, bet grib palikt tikai viņa pašreizējā ģimenē. Nākamo nedēļu laikā Raiens aizvien mazāk un mazāk runāja par Holivudu. Takers skaidroja, ka tā bieži atgadās, kad bērni satiekas ar to personu ģimenēm, kuri, pēc viņu domām, viņi kādreiz bijuši. “Tas, liekas, apstiprina viņu atmiņas, kas pēc tam zaudē savu intensitāti. Manuprāt, viņi pēc tam saprot, ka neviens no pagājušās dzīves viņus vairs negaida. Dažiem bērniem tādēļ kļūst skumji, bet beigās viņi to saprot un savu uzmanību pilnībā velta tagadnei. Viņi pievērš uzmanību tam, ka viņiem jādzīvo šeit un tagad – un, protams, tas arī ir tas, kas viņiem jādara.”

Likumsakarības?

Pusē reģistrēto reinkarnācijas gadījumu, ar kuriem nācās saskarties Takeram, cilvēki savā pagājušajā dzīvē miruši vardarbīgā nāvē. Viņu vidējais vecums bijis 30–40 gadu. Pārdzimšana notikusi vidēji pēc pusotra gada, lai gan termiņi variējās no vienas dienas līdz 11 gadiem. Parasti klīstošās dvēseles pāriemiesojās bērnā, kas dzīvoja salīdzinoši netālu no savas iepriekšējās inkarnācijas. 88% reģistrēto gadījumu radniecīgu saišu starp viņiem nebija.
Vairums bērnu divu gadu vecumā spēj atcerēties savu iepriekšējo dzīvi.

Gandrīz 15 gadu garumā Takers pētīja bērnu stāstus, kuri vecumā starp otro un sesto dzīves gadu paziņoja, ka viņi jau reiz dzīvojuši kaut kad agrāk. Dažkārt šie bērni pat spēj aprakstīt pietiekami sīkas detaļas par šo iepriekšējo dzīvi. Ļoti reti bērnu agrākā personība šo bērnu ģimenēm bijusi pazīstama.

“Tā vai citādi, taču bērniem ir atmiņas no citas dzīves. Es saprotu, ka tas ir liels solis, lai saprastu un pieņemtu, ka ir kaut kas aiz tā robežām, ko mēs varam ieraudzīt un sataustīt,” sacījis Takers. Savā grāmatā “Atgriešanās dzīvē” Takers raksta par dažiem viņa izpētītajiem un pārliecinošākajiem gadījumiem ASV un piedāvā savus zinātniskos argumentus, uzskatot, ka pēdējie atklājumi kvantu mehānikā ir atslēga uz reinkarnācijas esamību. “Kvantu fizika pieņem, ka mūsu fiziskā pasaule rodas no mūsu apziņas. Šo uzskatu pārstāvu ne tikai es, bet arī liels skaits citu zinātnieku,” paziņoja zinātnieks. Savus reinkarnācijas pētījumus Takers sāka 1990. gada beigās –pēc tam, kad bija izlasījis rakstu par Jana Stīvensona stipendiju pētnieciskajam darbam par klīnisko nāvi. “Mani ieinteresēja ideja par dzīvi pēc nāves un jautājums par to, vai var izmantot zinātnisko metodi šīs sfēras pētīšanai.”

Neskatoties uz to, ka valstīs, kur reinkarnācija ir reliģiskās kultūras daļa, par tamlīdzīgiem gadījumiem ziņots biežāk, tomēr, kā paudis Takers, nav nekādas atbilstības starp gadījumu biežumu un ģimeņu reliģiju, kas saskārušās ar reinkarnāciju. Viens no pieciem bērniem, kas paziņo par iepriekšējo dzīvi, tāpat atminas pārejas periodu starp dzīvēm. Tomēr šajos stāstos gandrīz neiespējami rast atbilstības, kā šī pāreja pārdzīvota. Daži no bērniem apgalvoja, ka iepriekš viņi bijuši “Dieva mājā”, citi paziņoja, ka pirms “ieiešanas” jaunajā mātē nācies pagaidīt savā nāves vietā.

Zīmes no pagājušās dzīves

1956. gadā Indijā piedzima zēns Gopala Gupta. Viņš nerunāja līdz divu gadu vecumam, taču vecāki viņu uzskatīja par visnotaļ normālu bērnu. Taču reiz atgadījās kas dīvains. Vecāki uzaicināja dažus ciemiņus uz pusdienām un kādā mirklī palūdza Gopalu aiznest tukšās ūdens glāzes. Taču Gopala kļuva ārkārtīgi nikns – nometa glāzes zemē, sacīdams: “Esmu bagāts cilvēks, un man nav jāveic visādi melnie darbi! Priekš tā man ir daudz kalpotāju.” Vecāki bija šokā.

Tad zēns sāka stāstīt par sevi iepriekšējā dzīvē. Viņš bijis viens no trim brāļiem Šarmām un dzīvojis Mathurā, pilsētā, kas atrodas aptuveni 160 kilometru attālumā no Deli. Ne Gopala, ne viņa vecāki nekad nebija bijuši šajā pilsētā. Zēns sacīja, ka viņam ar brāļiem piederējis ķīmijas uzņēmums ar nosaukumu “Sukh Šančarak”. Un tad viņš paziņoja kaut ko šokējošu: jaunākais brālis viņu nošāvis!

Lai pārbaudītu dēla sacīto, viņa tēvs uz vairākiem gadiem devās uz Mathuru, uzmeklēja uzņēmumu ar minēto nosaukumu un atklāja, ka tāds patiešām pastāv. Tur viņš sastapa tirgošanas menedžeri misteru Pataku un pastāstīja viņam nedaudz no tā, ko bija sacījis dēls. Dzirdētais Pataku ļoti iespaidojis. Viņš pierakstīja Gopalas tēva vārdu un adresi un nodeva to Šaktipala Šarmas atraitnei Subhadrai. To visu izdzirdot, viņa bija ārkārtīgi ieinteresēta un devās uz Deli, lai satiktos ar pašu Gopalu.

Zēns stāstīja dažādas lietas, kas precīzi sakrita ar viņas dzīves notikumiem, minot pat ļoti intīmas detaļas. Noskaidrojās, ka tieši pirms tam, kad Šaktipalu Šarmu nošāva, viņš teica, ka gribējis aizņemties no viņas naudu. Kad Subhadra to izdzirdēja, viņa paģība, jo bija ārkārtīgi pārsteigta, ka kaut kāds mazs zēns no Deli var zināt visas šīs detaļas. Vēlāk Gopala aizbrauca uz Mathuru. Viņš pats atrada ceļu uz Šaktipalas Šarmas māju, un, kad viņš tur nonāca, ģimene nolēma sarīkot viņam vēl vienu pārbaudījumu. Viņi rādīja Gopalam dažādu cilvēku fotogrāfijas, kuriem bija kāds sakars ar Šaktipalu Šarmu, un Gopala patiešām spēja visus šos cilvēkus identificēt. Tad viņš devās uz ķīmiskā uzņēmuma kantori un parādīja precīzu vietu, kur stāvējis Šaktipals Šarma, kad viņu nošāva, un to vietu, kur strādāja viņa brālis Bradžendrapals, kad viņš izšāva no pistoles.

SAISTĪTIE RAKSTI

Interesants ir arī kāds gadījums Aļaskā, kas pierāda, ka liecības par iepriekšējiem iemiesojumiem var būt iegravētas mūsu ķermenī. Korle Čatkins jaunākais noskaidroja, ka iepriekšējā iemiesojumā bijis Viktors Vinsents. 1945. gadā viņš jau bija tuvu nāvei. Jūtot savu drīzo aiziešanu, viņš devās apciemot kādu savu paziņu, jaunu sievieti, un sacīja viņai, ka drīz pārdzims kā viņas dēls. Lai viņa būtu pārliecināta, ka atpazīs viņu nākamajā dzīvē, viņš pacēla kreklu un nodemonstrēja viņai īpašu zīmi uz savas muguras, sacīdams, ka viņa viņu atpazīs pēc šīs rētas, kad viņš būs viņas dēls nākamajā dzīvē. Turklāt tā bija nevis kāda dzimumzīme, bet ķirurģiskās operācijas rezultāts – bija skaidri saredzamas šuves. Vēl viņš sievietei parādīja rētu uz virsdegunes, kas arī bija operācijas rezultāts – asaru dziedzera likvidēšanas sekas. Sievieti sauca misis Čatkina, un viņa atcerējās šīs zīmes.

Drīzumā sirmgalvis patiešām nomira, bet 1947. gada decembrī viņai piedzima dēls, kuram bija tieši tādas pašas rētas un tieši tajās pašās vietās, kuras viņai reiz bija demonstrējis vecais Vinsents. Pieaugot zēns jau pats atminējās, ka iepriekšējā dzīvē bijis Viktors Vinsents. Tāpat viņš spēja atcerēties daudzus cilvēkus, kurus bija pazinis iepriekšējā dzīvē…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Valstij ir nospļauties! Dēls, pērkot ģimenes māju, neiesniedza vienu “papīru” un, samaksā četras reizes lielāku nodevu!” Lasītāja sašutusi par likumdošanu 73
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kas notiek, ja tiek ignorētas VID vēstules? Stāsta VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance 15
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu valodā dziedošajam japānim Masaki Nakagava notikusi nelaime 26
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Labāk rūgta patiesība, nekā saldi meli! Horoskopi 3.martam
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. “Tas, ko jūs pateicāt, ir šokējoši!”: publicētie kadri no prinča Harija un Meganas Mārklas intervijas Opras Vinfrijas TV šova 10
1 diena
Lasīt citas ziņas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Gatavojamies nākotnes profesijām! Līdz 2025. gadam pusei no visiem šā brīža strādājošajiem vajadzēs pārkvalificēties
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Necilvēki tiesas zālē likuši apcietināt slimu, traumētu cilvēku un izmežģītai pēdai nav uzlikuši ne kompresi! Egila Līcīša feļetons 5
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Sauka: “Kad būs pavisam sūd*gi, Latvija saņemsies un būs Covid-19 veiksmes stāsts. Atceraties 2008. gadu?” 3
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Otrdien Latvijā reģistrēti 919 jauni Covid-19 gadījumi. Viens no 16 mirušajiem bijis vecumā no 30 līdz 39 gadiem 5
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kļūs krietni aukstāks un snigs. Laika prognoze ceturtdienai
15:43
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Pirms 30 gadiem notika Vislatvijas aptauja par valsts neatkarības atjaunošanu
15:36
GN
Gints Narogs
Ziņas
NHL labu tempu uzņēmis Sanhosē “Sharks” uzbrucējs Rūdolfs Balcers
15:31
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Pirmo reizi vēsturē karaliene Elizabete II un viņas vīrs princis Filips tiks “izšķirti”
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Goda vārds, tagad teātrī neviens tā nedara!”: Lauris Dzelzītis raidījumā taisnojas par aktieru bohēmisko dzīvesveidu
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Trauksmes poga nenostrādāja!” Drosmīga pārdevēja Mažeiķos tiek galā ar bruņotu laupītāju 6
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Lielbritānijā jau gatavojas ceturtajam Covid-19 vilnim!” Skudra min, vai Latvijā varētu veidoties Krievijas vakcīnas melnais tirgus 27
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Dziedātāja Anna Sedokova ar asarām acīs pamet Maksima Galkina TV šovu, jo redzētais aizvainojot viņas vīru, Jāni Timmu 1
3 stundas
KD
Krista Draveniece
Veselam
„Pārmērīgi dzenoties pēc ideālas dzīves, laimes vietā saņemam veģetatīvo distoniju!” Psihoterapeits Ivars Bauls par 21. gadsimta populārākajiem traucējumiem
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Pašmāju seriāls “Viņas melo labāk” atgriezies ar iemīļotiem latviešu aktieriem: kādas lomas viņi atveidos?
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Puntulis ievēlēts par Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju 7
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Datus no manavakcina.lv neesam saņēmuši, visus apzvanām paši,” ģimenes ārsts atklāj, kā patiesībā notiek vakcinēšana 21
5 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Kad un kam ir jāiesniedz ienākumu deklarācija?
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Pērn vasarā svinētā Covid-19 atvadu ballīte izrādījās pāragra. Čehija koronavīrusa bedrē un ļoti skarbu ierobežojumu pieņemšanā 6
8 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zeltainas vistas kotletītes ar Parmezāna sieru un zaļumiem: izcep uzreiz vairāk!
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Andris Bačkurs: Mūs uzskata par zagļiem, dzērājiem un cilvēkiem, kas nemācēs pareizi izmantot 500 eiro. Cik tuvu bezdibenim ir valdības kuģis? 9
4 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
5 populārākie grīdas segumi mājoklī: kā neapmaldīties piedāvājumā?
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu valodā dziedošajam japānim Masaki Nakagava notikusi nelaime 26
1 diena
LE
LETA
Kokteilis
Eiropa ir saņēmusi atbildi! “Eirovīzijas” organizatori paziņo, kā šogad norisināsies dziesmu konkurss 13
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. “Tas, ko jūs pateicāt, ir šokējoši!”: publicētie kadri no prinča Harija un Meganas Mārklas intervijas Opras Vinfrijas TV šova 10
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Tālis, Tālavs un Marts
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Lāsmiņa ir riktīga pa******”: par savu varoni “Limuzīnā Jāņu nakts krāsā” saka Diāna Zande 8
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Bijušajam Rīgas mēram Oļegam Burovam priecīga ziņa – ģimenes pieaugums 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir divi varianti – izcila vai blonda!” Šuplinska atklāj, ko plāno darīt pēc ministra krēsla atstāšanas 30
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
No ceturtdienas Latvijā gaidāms aukstuma vilnis. Cik ilgs tas būs? Toms Bricis par laiku šonedēļ un turpmāk 2
2 dienas
IB
Indulis Burka
Praktiski
5 lietas, kas jāzina katram par sulu tecināšanu: kad un kā?
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kad jāsēj skābenītes? 1
1 diena