Foto – Shutterstock

Dzīvnieks pie ārsta – kad jādodas pie speciālista, lai laikus atklātu slimību 0

Katram dzīvniekam noteiktā dzīves posmā ieteicams novērtēt klīnisko stāvokli. Ja ir problēma, noteikti jāmeklē veterinārārsta palīdzība, lai veiktu profilaktiskos izmeklējumus.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

– Nododot laboratorijā dzīvnieku fēces, nokasījumus no ādas, matus, veicot dažādus testus, var atklāt parazitārās un vīrusu saslimšanas, tostarp zarnu, ādas un matu parazītu invāziju un gremošanas trakta vīrusus, – skaidro Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte.

Latvijā ir ļoti augsta ērču, blusu un vasarā arī odu populācija. Šie kukaiņi ir nepatīkami un pārnēsā dažādas infekcijas. No ērcēm var inficēties ar asinsparazītiem, no blusām un odiem – ar zemādas parazītiskajiem tārpiem. Speciālie asiņu un fēču izmeklējumi ļaus atklāt slimību pirms klīnisko pazīmju parādīšanās. Vislabāk izmeklējumus veikt LLU Veterinārās klīnikas laboratorijā, kur var arī saņemt speciālista konsultāciju, ārstēt slimību un novērot pacientu. Ārstēšanu sākot laikus, slimība radīs mazāk sarežģījumu un var pat izglābt dzīvniekam dzīvību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpaša uzmanība jāpievērš pieaugušiem kaķiem, jo tie bieži slimo ar apakšējo urīn­izvadceļu slimību. Tāpēc jānodod urīna analīzes bioķīmiskajai un mikroskopiskajai izmeklēšanai.

Dzīvniekiem, kas vecāki par septiņiem gadiem, reizi gadā LLU Veterinārās klīnikas laboratorijā ieteicams nodot asiņu un urīna analīzes, pārbaudīt vairogdziedzera hormonus, nepieciešamības gadījumā var veikt arī ultrasonogrāfisko vēdera dobuma un sirds pārbaudi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.