No kreisās: Jānis Aizbalts, Māris Simanovičs, Viesturs Tamužs
No kreisās: Jānis Aizbalts, Māris Simanovičs, Viesturs Tamužs
Foto: Evija Trifanova/LETA, Maija Zara/LETA, Edijs Pālens/LETA

“Eco Baltia” padome izteikusi neuzticību “Eco Baltia vide” valdei. Skaidro iemeslus 0

AS “Eco Baltia” padome izteikusi neuzticību koncernā ietilpstošā vides apsaimniekotāja “Eco Baltia vide” valdes locekļiem Mārim Simanovičam un Jānim Aizbaltam par lēmumu kopā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju “Clean R” nodibināt SIA “CREB Rīga”, kas tika izraudzīta par uzvarētāju Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas konkursā, aģentūrai LETA pavēstīja “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs.

Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
Izmaiņas veselības aprūpē no 1. janvāra: kuri cilvēki tagad ir atbrīvoti no pacienta līdzmaksājuma? 11
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsvēra, ka “Eco Baltia” padomes ieskatā, “Eco Baltia vide” amatpersonas pārkāpušas sabiedrības statūtu un iekšējo normatīvu noteikumus, kā arī, iespējams, Latvijas tiesību aktos noteiktos valdes locekļu pienākumus.

Tamužs norādīja, ka “Eco Baltia” padome nosūtījusi brīdinājuma vēstuli atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotājam “Getliņi EKO”, “CREB Rīga” un “Clean R”, brīdinot par iespējamiem nopietniem sarežģījumiem Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības iepirkumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Tamuža sacītā, saistībā ar “Getliņi EKO” iepirkuma norisi darījumu slēgšana ar “Getliņi EKO” un “Clean R”, kā arī Simanoviča iecelšana “Eco Baltia vide” valdes locekļa amatā notikusi pretēji “Eco Baltia vide”, “Eco Baltia grupa”, kā arī “Eco Baltia” statūtos noteiktajai kārtībai, proti, pārkāpjot statūtos noteikto svarīgu lēmumu saskaņošanas kārtību.

“Eco Baltia” padome veic izmeklēšanu par sabiedrības iekšējās kārtības noteikumu, kā arī iespējamu normatīvo aktu pārkāpumu.

“Vēršu potenciālo sadarbības partneru uzmanību uz augšminētajiem faktiem, ņemot vērā, ka izmeklēšanas rezultāti, apstiprinoties paustajām bažām, var radīt ilgtermiņa konsekvences, tostarp pamatu “Eco Baltia vide” valdes locekļu parakstīto dokumentu tiesiskuma apstrīdēšanai,” norādīja “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs.

Tamužs uzsvēra, ka “Eco Baltia vide” valdes locekļi Simanovičs un Aizbalts parakstījuši ar iepirkumu saistītos dokumentus, ne tikai nesaņemot statūtos un iekšējās kārtības dokumentos noteikto “Eco Baltia” padomes piekrišanu, bet pat rīkojoties tieši pretēji padomes lēmumos noteiktajam.

“Šobrīd tiek veikts izvērtējums par augšminēto darbību cēloņiem, neizslēdzot arī koruptīvu darījumu risku. Vēršu sadarbības partneru uzmanību uz iespējamību, ka, izmeklējot augšminētos apstākļus, likumā noteiktā kārtībā tiks iesaistītas kompetentas tiesību aizsardzības iestādes,” atzīmēja Tamužs.

“Ņemot vērā augšminēto, jautājumos par sadarbību starp “Eco Baltia vide”, “Clean R”, “Getliņi EKO” un “CREB Rīga”, tostarp jautājumos, kas skar attiecības ar Konkurences padomi, rekomendējam plašāk konsultēties ne vien ar “Eco Baltia vide” vadību, bet arī uz “Eco Baltia” padomi, kas pārstāv “Eco Baltia” akcionāru intereses,” norādīts Tamužs izsūtītajā vēstulē minētajiem vides apsaimniekotājiem.

“Eco Baltia grupas” mārketinga un korporatīvās komunikācijas vadītājs Armands Utināns aģentūrai LETA norādīja, ka ne “Eco Baltia vide”, ne “Eco Baltia grupa” valde patlaban nav informēta par šādu padomes lēmumu un nav saņemti nekādi oficiāli dokumenti no padomes vai tās atsevišķiem locekļiem.

“Eco Baltia vide” valde ir lemtspējīga un turpina darbu divu cilvēku sastāvā.

Utināns uzsvēra, ka uzņēmuma vadība lēma par dalību “Getliņi EKO” izsludinātajā Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā saskaņā ar jau 2018.gada vasarā sniegtu “Eco Baltia” padomes akceptu dibināt kopsabiedrību “CREB Rīga” dalībai iepirkumā.

Pirms piedāvājumu iesniegšanas otrajai kārtai šā gada pavasarī padome laika trūkuma un apjomīgās informācijas dēļ no lēmuma šajā jautājumā atturējās.

“Tāpēc secīgi, saskaņā ar valdei uzliktajām funkcijām, kā to paredz Komerclikums, tostarp, rīkoties arī kā atbildīgiem saimniekiem, valde lēma par turpmākajiem soļiem attiecībā uz dalību “Getliņi EKO” izsludinātajā iepirkumā,” skaidroja Utināns.

“Getliņi EKO” pārstāve Linda Vītola-Barānova aģentūrai LETA norādīja, ka “Eco Baltia” padomes pārmetumi ir trešās puses viedoklis, kas neskar Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas konkursu, kamēr nav konkrētas darbības no “Eco Baltia” puses – piemēram, “Eco Baltia vide” valdes maiņa.

Patlaban “Eco Baltia” pārmetumi konkursu neietekmē.

LETA jau ziņoja, ka “Getliņi EKO” ir atzinis “CREB Rīga” par 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības konkursa uzvarētāju.

“CREB Rīga” apvienojušies divi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēji “Clean R” un “Eco Baltia vide”. “Eco Baltia vide” pieder 20% “CREB Rīga” kapitāldaļu, bet “Clean R” – 80%.

Konkursa uzvarētājam jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošana un investīcijas turpmākos 20 gadus.

Tamužs ir “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs un 16,68% akciju īpašnieks. Tik pat akciju pieder Simanovičam, kurš vada “Eco Baltia” pilnībā piederošo SIA “Eco baltia grupa”, kurai savukārt pilnībā pieder SIA “Eco Baltia vide”.

“Eco Baltia” padomes priekšsēdētāja vietniece ir Undīne Būde, kurai, tāpat kā tamužam un Simanovičam, arī pieder 16,68% uzņēmuma akciju.

Vēl 19,46% akciju pieder komandītsabiedrībai “Otrais Eko fonds”, bet 30,51% akciju pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai. Uzņēmuma padomē strādā arī Eduards Ekarts, Peters Niklass Hjelts un Uldis Tēraudkalns.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza prokuratūrai Tamužu un Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (KPV.LV) apsūdzēt par krāpšanu lielā apmērā. Ģenerālprokuratūra jau saukusi Tamužu pie kriminālatbildības.

Zakatistovs un Tamužs apsūdzības noraida. Zakatistovs žurnālistiem skaidroja, ka pārmetumi par krāpšanu nav pamatoti, jo viņš sniedzi uzņēmumam “Eco Baltia gupa” konsultācijas par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem Eiropas Savienībā (ES). KNAB ieskatā nekādas konsultācijas Zakatistovs nav sniedzis.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tamužs apsūdzības krāpšanā skaidro ar Simanoviča apmelojumiem, savukārt Simanovičs šos apgalvojumus noliedz. “Neesmu rakstījis nekādus iesniegumus KNAB. Cik ir zināms no publiski pieejamās informācijas, KNAB krimināllietu sācis 2016.gadā pēc Ilmāra Poikāna jeb Neo iesnieguma,” uzsvēra Simanovičs.

“Getliņi EKO” nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekošanu Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Kompānija “Getliņi EKO” reģistrēta 1997.gadā. Uzņēmums pieder Rīgas domei (97,92%) un Stopiņu novada domei (2,08%).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
Izmaiņas veselības aprūpē no 1. janvāra: kuri cilvēki tagad ir atbrīvoti no pacienta līdzmaksājuma? 11
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
PVO brīdina par omikrona apakšpaveida izplatīšanos, kurš nodēvēts par “zaglīgo omikronu”. Cik bīstams tas ir?
Lasīt citas ziņas
Veselības ministrija sākusi darbu pie plāna Covid-19 ierobežojumu atcelšanai 31
Rīgas dome pieņem šī gada pašvaldības budžetu. Kādas ir trīs izvirzītās prioritātes? 13
ASV un NATO iesniegušas Krievijai atbildi uz priekšlikumiem par “drošības garantijām” 5
Lēmums aiziet no partijas briedis ilgāku laiku: Protestējot pret koalīciju, Naudiņš atstāj Nacionālo apvienību
Pirms 100 gadiem Latvijas avīzēs: Inteliģencei tieksme pēc zemes
22:56
Vai Latvijas biatlons pārvarēs kārtējo krīzi? 1
22:14
Rīgas dome pieņem šī gada pašvaldības budžetu. Kādas ir trīs izvirzītās prioritātes? 13
21:48
Astoņu EP deputātu delegācija dosies ārkārtas vizītē uz Ukrainu
Trīs Pierīgas novados Covid-19 saslimstības kumulatīvais rādītājs pārsniedzis 5000
Izcils reitings Vjačeslavam Dombrovskim, zems – Aldim Gobzemam un Aināram Šleseram. Bet cīņa vēl priekšā, vēsta medijs 91
Latvijā vienā diennaktī konstatēto Covid-19 gadījumu skaits tuvojas 10 000 36
VIDEO, FOTO. Uz Pekinas olimpiskajām spēlēm devušies pirmie Latvijas sportisti 1
Infektologs: Primārās veselības aprūpes pārslodze šajā vilnī būs vēl lielāka nekā iepriekšējos 2
Ukrainas ārlietu ministrs: Pie robežas sakoncentrētais Krievijas karaspēks nav pietiekams vispārējam uzbrukumam
“Nekad nenosodiet bērnus,” Pāvests mudina vecākus būt saprotošiem pret homoseksuāliem bērniem 1
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Latvieši – kā Londonas Vestendā. Saruna ar aktieri Mārtiņu Upenieku
Palaikam līs un snigs, ceļi būs slideni. Laikapstākļu prognoze ceturtdienai
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
“Šī gaļa nākotnē varētu būt 40% dārgāka!” Atklāj, kam bez tomātiem un gurķiem strauji augs cenas
Viltus ziņas ir lipīgas: 5 ieteikumi senioriem, kā nekļūt par dezinformācijas upuri 1
“Dod, Dievs, ka mēs kļūdamies…” Epidemiologs par pašreizējām Covid-19 saslimšanas prognozēm Latvijā 90
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
IN MEMORIAM. No Arņa Līcīša atvadoties
VIDEO. Vai Aminatai izdotos uzvarēt “Eirovīzijā”? 3
Covid-19 vakcīnu smagu blakusparādību gadījumos varēs tikt pie līdz 142 000 eiro kompensācijas? 33
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa: manās mājās suņi drīkst būt visur. Arī uz galda!
no ievārījuma pagatavot kēksiņus?
Iespējama pat vētra – Latvijā gaidāms jauns ciklons, kas atnesīs nokrišņus un vējus. Prognoze tuvākajām dienām 3
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu 97
Sarunājas ar kaķi un diskutē par ēdienu: Mairis Briedis “audzē muskuļus” soctīklos. Fani neizpratnē 15