Ekonomistu apvienība

Ekonomistu apvienības IKP prognozes: 2,2% šogad, 0% nākamgad 7

Ekonomistu apvienība šim gadam prognozē iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu 2,2% apmērā, bet nākamajam gadam IKP paliks nemainīgs (0%).

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Lasīt citas ziņas

Kā EA rudens konferencē norādīja vairāki ekonomisti, šogad pieaugums saglabāsies pamatā dēļ labiem eksporta rādītājiem gada pirmajos ceturkšņos.

Savukārt nākamajā gadā gaidāms nozīmīgs patēriņa samazinājums augstās inflācijas dēļ, kā arī samazinājums ražošanas nozarēs, piemēram, kokrūpniecībā, kas pamatā saistīts ar zemāku pieprasījumu būvniecībā (gan Eiropā, gan Ķīnā).

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpmāk Latvijas ekonomikai ir jāgatavojas ilgstošai kara Ukrainā ietekmei, jo Krievijas agresijas dēļ ir jārod jauni enerģijas piegādes avoti, jāattīsta vietējās enerģijas ražošanas jaudas, kas ilgtermiņā stabilizēs situāciju ekonomikā, taču rada nopietnus izaicinājumus dažu tuvāko gadu laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.