Foto: SHUTTERSTOCK

Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 49% 18

 Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 49% un bija 102,73 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Lasīt citas ziņas

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos gan pieauga, gan samazinājās. Igaunijā elektroenerģijas cena samazinājās par 58% un bija 102,73 eiro par MWh, bet Lietuvā elektroenerģijas cena saruka par 49% un bija 103,01 eiro par MWh.

“Nord Pool” sistēmas vidējā cena aizvadītajā nedēļā samazinājās par 9% un bija 76,06 eiro par MWh. Vienlaikus elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 106,47 eiro par MWh, Vācijā – 98,55 eiro par MWh, bet Beļģijā vidējā elektroenerģijas cena bija 101,24 eiro par MWh.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cenas samazinājumu veicināja tas, ka elektroenerģijas patēriņš Ziemeļvalstīs bija par 7% mazāks – to noteica nedaudz siltāki laikapstākļi nekā nedēļu iepriekš. Vienlaikus vēja izstrāde Ziemeļvalstīs kāpa par 27%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Tomēr, saglabājoties sausākiem laikapstākļiem, Ziemeļvalstu ūdens rezervuāru aizpildījuma līmenis samazinājās, ierobežojot “Nord Pool” sistēmas cenas lejupslīdi. Tikmēr elektroenerģijas cenu samazinājumu Baltijas valstīs noteica par 24% lielāka izstrāde vēja stacijās, kā arī 8,5 reizes lielākas enerģijas plūsmas no Somijas, kur vidējā elektroenerģijas cena aizvadītajā nedēļā bija 82,81 eiro par MWh.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 10 392 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 10 669 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 648 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms pieauga par 2% un bija 155 GWh. Tikmēr Igaunijā patēriņš samazinājās par 6% – līdz 206 GWh. Savukārt Lietuvā tika patērētas 287 GWh elektroenerģijas, kas ir par 4% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs saruka par 11%, un kopā tika saražotas 454 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 16% mazāks nekā nedēļu iepriekš – 166 GWh. Igaunijā izstrāde samazinājās par 7% un bija 134 GWh. Lietuvā elektroenerģijas ražošana noslīdēja par 9% un bija 154 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 107%, Igaunijā – 65%, bet Lietuvā – 54%. Baltijas valstīs tika saražoti 70% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.