Florbola čempionātā sāk izkristalizēties favorīti 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144

Florbols Latvijā ir viens no masveidīgākajiem komandu sporta veidiem ārpus Rīgas. Šosezon vīru virslīgā spēlē 12 komandas, pēc pāris gadu pārtraukuma arī viena no galvaspilsētas (“RTU/Rockets”).

Pirmajā līgā 20 vienības, sadalītas divās zonās, bet otrajā līgā 15 klubi. Ģeogrāfija ļoti plaša. “Latvijas Avīze” nedēļas nogalē apmeklēja virslīgas maču Ķekavā, kur vietējā komanda uzņēma Cēsu “Lekringu”.

Tobrīd abas komandas bija bez zaudējumiem un turnīra tabulas vadībā, bet pēc savstarpējā mača ar perfektu bilanci varēja lepoties cēsnieki, kuri sīvā un ļoti aizraujošā cīņā uzvarēja ar 7:6.

Ķekavā florbols ir mīlēts un cienīts. Vēl pirms spēles laukums pilns ar mazajiem florbolistiem, kuri izmanto brīdi, kad arēnā nāks viņu šī brīža favorīti.

Skatītāju arī pietiek, bet ievērojot Covid-19 ierobežojumu dēļ noteikto cilvēku skaitu tribīnēs. Kam nopirkts abonements, kam pasūtīta biļete. Pie ieejas zālē visi tiek piefiksēti, un no malas neviens netiks.

Atbraukuši arī līdzjutēji no Cēsīm, zālē tiek 15 no viņiem. Spēles sākums aizkavējas, jo mājinieki nav izpildījuši Latvijas Florbola savienības (LFS) noteikto prasību parakstīties, ka nav bijuši kontaktā ar kādu Covid-19 slimnieku.

“Ķekava” par to uzreiz saņem divu minūšu noraidījumu (spēles laika vilcināšana). Tiesneši, šķiet, saprot, ka tā ir formalitāte, un pretiniekiem iedod divas minūtes par nepareizu formu (vienam spēlētājam atšķiras getras).

Mājiniekiem sākums slikts, 27. minūtē zaudē ar 1:4. Vietējie fani tā kārtīgi sāk kliegt un savējos atbalstīt vien trešajā periodā. Tas palīdz, jo 54. minūtē rezultāts jau ir 6:6.

Taču vēl pēc 16 sekundēm “Lekrings” atkal vadībā un uzvaru notur. Tam visam pa vidu emocijas zālē ir lielas – te neliels kašķis starp līdzjutējiem, bet iztiek tikai ar skaļāku vārdu apmaiņu.

Augsti mērķi

* Artis Malkavs (Cēsu “Lekringa” treneris): “Sezonu esam sākuši diezgan organizēti, spēles ar “Ķekavu” un “Bausku” – divi mači divās dienās – bija grūtas. Tām esam pārkāpuši pāri, tagad skats uz dzīvi ir vieglāks.

Grūtāk bija Ķekavā, bet punktus neviens pretinieks tāpat nedod. Piektdien sanāca neitralizēt pretinieku līderi Klāvu Jansonu, kas arī bija uzdevums.

ir savi līderi, viens no tiem Toms Rīsmanis (piektdien 1+3), kurš šogad dara daudz mūsu labā. Tik labi, šķiet, viņš nav spēlējis, bet viņš ir tikai viens no komandas. Par sezonu runājot, liels potenciāls ir Ulbrokai, jo viņiem ir liela konkurence uz vietu sastāvā.”

* Jānis Bramanis (“Ķekavas” treneris): “Sezonai gatavojāmies nopietni. Mums ir labs sastāvs, tikai jāsaliek spēlētāji kopā pa īstajām maiņām. Vēl esam meklējumos, lai atrastu labākos virknējumus. (“Ķekava” sezonu sāka ar četrām uzvarām, kas ir komandas rekords.) Mērķis mums ir visaugstākais, spēlēt “Arēnā Rīga” finālā, tam arī gatavojamies. Spēlētāju sastāvs ir ļoti labs, lai to sasniegtu.”