Ekonomika
Bizness

Renāte Lakse: Energoefektivitāte – gan “zaļa”, gan izdevīga0

Publicitātes foto

Autore: Renāte Lakse, SIA “Danfoss”, Latvijas Siltumuzņēmumu asociācija

Ir lieki vaicāt, vai “Danfoss” sekos ES saimnieciskās politikas “zaļajam kursam”. Mūsu uzņēmums redz sevi kā vienu no tā konsekventiem veidotājiem. Jau gadu desmitiem “Danfoss” piegādā pasaulei tehnoloģijas un risinājumus, kas palīdz ietaupīt enerģiju un samazina CO2 izmešu daudzumu visā pasaulē.

Koncentrēšanās uz energoefektivitāti, nozaru apvienošana un elektrifikācija ir galvenie soļi ekonomikas ilgtspējīgai nākotnei. Tas ir mūsu pašu biznesa stratēģijas pamats, šādus risinājumus “Danfoss” piedāvā saviem klientiem.

Mūsu uzņēmums ir ar patiesu ieinteresētību pievienojies vadošo uzņēmumu globālajai kustībai, kas pārveido savu uzņēmējdarbību, lai sasniegtu Parīzes līguma ambiciozāko mērķi: samazinot CO2 izmešu apjomus, ierobežot temperatūras paaugstināšanos pasaulē līdz 1,5°C virs pirms industriālā līmeņa. Mēs tajā saredzam nevis abstrakti ideālistisku uzstādījumu, bet pavisam racionālu, visiem izdevīgu ekonomisko stratēģiju.

Tā sabiedrība iegūst ne tikai tīrāku, veselīgāku un dabiskāku vidi, bet arī daudz efektīvāku tautsaimniecību, drošāku energoapgādi un plašāku nodarbinātību. Konsekventa taupība, gūstot maksimālu rezultātu no patērētajiem resursiem, ir viens no galvenajiem jebkura biznesa tikumiem.

Tieši energoefektivitāte ir ātrākais un pieejamākais veids, kā mēs varam dekarbonizēt Latvijas ekonomiku, nodrošinot uzticamu un ilgtspējīgu enerģiju ikvienam. Tāpēc “Danfoss” energoefektīvie risinājumi ļauj mūsu klientiem pelnīt vairāk, taupot resursus un tiem atvēlēto naudu.

Energoefektivitātes paaugstināšana bieži ir saistīta ar pavisam nelieliem tehniskiem uzlabojumiem, piemēram, kā apkures vārstu vai termostatu, uzstādīšanu.

Daudziem energoefektivitātes risinājumiem ir īss atmaksāšanās laiks. Vidēji katrs energoefektivitātē ieguldītais eiro ļauj ietaupīt 3 eiro visā pielietotās tehnoloģijas dzīves laikā.

Paveicot tikai dažus elementārus uzlabojumus, mēs vidēji varam sasniegt 30% enerģijas ietaupījumu ēkās un piesūtītajā rēķinā – tikai ar 2 gadu atmaksāšanās laiku.


Oglekļa emisijas krasa samazināšana, Eiropai līdz 2050. gadam kļūstot par pirmo klimat-neitrālo pasaules daļu, nav fantastisks mērķis – tehnoloģijas, kas tam vajadzīgas, turklāt ekonomiskas, jau pastāv.

Turklāt viens no efektīvākajiem risinājumiem “zaļā mērķa” sasniegšanai – oglekļa emisijas un izmaksu samazināšanai, energoefektivitātes celšanai – ir centralizētā siltuma siltumapgāde.

Iespējams, Latvijas sabiedrībā joprojām ir spēcīgi stereotipi, ko radīja padomju laika pieredze un ziemā zaļojoša zāle virs siltumtrasēm.

Taču šodien ar savu centralizēto siltumapgādes sistēmu Rīga un daudzas Latvijas pilsētas jau ir lielu soli priekšā citām Eiropas pilsētām. Mums te nekas nav jāizdomā no jauna – ir tikai konsekventi jāturpina iesāktais darbs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.