Foto: AP/Scanpix/LETA

EP deputāti nosoda Turcijas spiedienu migrantu jautājumā 0

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzskata, ka Eiropas Savienībai (ES) ir jāpalīdz Grieķijai kontrolēt robežu ar Turciju, vienlaikus nodrošinot tiesības uz patvērumu tiem, kam tas nepieciešams.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, otrdienas debatēs ar iekšlietu komisāri Jūhansoni un Horvātijas prezidentūras pārstāvjiem vairums EP deputātu kritizējuši Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu par cilvēku ciešanu izmantošanu politisku mērķu vārdā. Daudzi uzsvēruši, ka 2015.gada bēgļu krīze nav jāatkārto, un uzstāja, ka ES ir jāatjaunina kopējie patvēruma noteikumi.

Daži politisko grupu vadītāji aicināja pārskatīt 2016.gada vienošanos ar Turciju, kurā Turcija apņēmās aizturēt migrantu un patvēruma meklētāju plūsmu apmaiņā pret ES finansiālo palīdzību. Citi izrādīja nopietnas bažas par humanitārā stāvokļa pasliktināšanos uz robežas ar Turciju un Grieķijas salās, kur atrodas tūkstošiem patvēruma meklētāju, no kuriem daudzi esot nepavadīti nepilngadīgie.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusijas laikā tika minēta arī nepieciešamība ievērot Ženēvas konvenciju un piedāvāt aizsardzību bēgļiem, bažas par policijas vardarbību pret cilvēkiem, kas mēģina šķērsot robežu, kā arī risks, ka ES teritorijā varētu mēģināt iekļūst džihādisti.

Kā ziņots, Turcija februāra izskaņā pavēstīja, ka vairs neliks šķēršļus migrantiem, kuri vēlas doties uz Eiropu, un pēc šī paziņojuma robežas virzienā sākās masveidīga nelegālo imigrantu plūsma. Starp tiem, kas šobrīd drūzmējas pie Grieķijas robežas vairums ir afgāņi, taču viņu vidū ir arī daudzu citu valstu pilsoņi, tostarp irāņi, irākieši, bangladešieši un sīrieši.

Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, apgalvo, ka tā bijusi spiesta atvieglot robežkontroli, jo nesaņem pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai, un pieprasījusi lielāku palīdzību no ES šajā jomā. Taču ES apgalvo, ka pilda savu daļu no vienošanās, ko 2016.gadā noslēdza ar Turciju par migrācijas plūsmas ierobežošanu no Sīrijas.

Lēmumu par robežas atvēršanu Erdoans pieņēma pēc situācijas saasināšanās Sīrijas Idlibas provincē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.