Foto: EPA/Scanpix/LETA

Erdoans: Robežas imigrantiem būs atvērtas, kamēr ES neizpildīs visas prasības 1

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans trešdien paziņojis, ka Turcijas robežas joprojām būs atvērtas migrantiem, kuri vēlas doties uz Eiropas Savienību (ES), kamēr ES nebūs izpildījusi visas Ankaras prasības.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas
Vienlaikus viņš paziņojis, ka Grieķija, kas liedz no Turcijas nākošajiem nelegālajiem imigrantiem šķērsot savu robežu, rīkojoties kā nacisti.

“Kamēr visas Turcijas prasības, tostarp ceļošanas brīvība, (..) muitas ūnijas paplašināšana un finansiālā palīdzība, netiks reāli izpildītas, mēs turpināsim uz robežām pašreizējo praksi,” televīzijā pārraidītajā runā norādīja Erdoans.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turcijas februāra beigās pieņemtais lēmums atvērt savas robežas nelegālajiem imigrantiem, kas dodas uz Eiropu, izsaucis kārtējo saspīlējumu Ankaras attiecībās ar Briseli, kā arī radījis konfliktu ar Atēnām.

Grieķija uz robežu nosūtījusi papildus policijas spēkus un armiju, kas nelegālo imigrantu apturēšanai pielieto asaru gāzi un ūdensmetējus.

“Nav atšķirības starp to, ko darīja nacisti, un ainām pie Grieķijas robežas,” uzsvēra Erdoans.

Savukārt Grieķija noraidījusi Ankaras apsūdzības par vardarbības pielietošanu, lai apturētu nelegālos imigrantus, un pati apsūdzējusi Turciju spiediena izdarīšanā uz izmisušajiem cilvēkiem, lai piespiestu tos doties bīstamajā ceļā uz Eiropu.

“Laikam pavasarī kļūstot siltākam, nelegālo imigrantu plūsma uz Eiropu nebūs ierobežota vienīgi ar Grieķiju, bet izplatīsies pa visu Vidusjūru,” brīdināja Turcijas prezidents.

Vienlaikus viņš atkārtoti pauda cerību, ka izdosies sagatavot jaunu vienošanos ar Briseli vēl līdz 26.martā paredzētajam ES samitam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.