Kultūra
Teātris un kino

“Fantočini noslēpums” – mīlestības un nemirstības sasniegšana0

Foto: Matīss Markovskis

Valmieras drāmas teātrī 27. septembrī jauno sezonu atklās ar Reja Bredberija “Fantočini noslēpuma” pirmiestudējumu Latvijā, ko veido viesrežisore Jekaterina Polovceva no Maskavas ar aktrisi Elīnu Vāni galvenajā lomā.

Izcilā amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija zinātniskās fantastikas īsprozas darbs “Elektriskā ķermeņa dziesma” (“I Sing The Body Electric”) uz Latvijas skatuves tiek iestudēts pirmo reizi. R. Bredberijs ir viens no spožākajiem un talantīgākajiem ASV rakstniekiem, kurš darbojas galvenokārt fantāzijas žanrā. Latviešu lasītāji jau pazīst viņa darbus “Marsiešu hronikas”, “Pieneņu vīns” un “451 grāds pēc Fārenheita”. Rakstnieks, kurš vienkāršiem vārdiem runāja par to, kas svarīgs. Bez naida. Bez iedomības. Rakstnieks, kura darbi nenoveco. Par sevi rakstnieks kādā intervijā teicis: “Es priecājos par idejām, spēlējos ar tām. Neesmu nopietns cilvēks, un nopietni cilvēki man nepatīk.”

“Fantočini noslēpums” stāsta par ģimeni, tās mīlestību un uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un dzīvošanu tālāk. Par topošo jauniestudējumu režisore Jekaterina Polovceva saka: “Šis stāsts ir par mīlestību, uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un to pārvarēšanu. Par to, kā otrs tevi saprot un pieņem līdz galam. Izrāde padara iespējamu to, kas reālajā dzīvē ir utopisks sapnis – absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšana.”

Izrādē pirmo reizi skanēs arī amerikāņu dzejnieka Volta Vitmena līdz šim latviski netulkotie dzejoļi, kurus atdzejojusi Agnese Rutkēviča. V. Vitmens ir amerikāņu dzejnieks, kas uzskatāms par modernās dzejas aizsācēju amerikāņu literatūrā.

Izrādes radošajā komandā strādā starptautiski zināmi mākslinieki – scenogrāfs Emīls Kapeļušs no Sanktpēterburgas, kostīmu māksliniece Agnese Kaupere, kā arī iluzionisti Dace un Enriko Pecoli un aktieri Dace Everss, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis un Rihards Rudāks.

Izrāde sola pārsteigumus, jo ar aktieriem kopā strādā Latvijas populārie iluzionisti Dace un Enriko Peceli. “Šī mums ir atgriešanās Valmierā, jo pirmo reizi mēs ar Valmieras teātri sadarbojāmies pirms 18 gadiem. Aktieri ar lielu entuziasmu ir ķērušies pie triku izpildes, un viņiem sanāk ļoti labi, tā ka būs skaisti un interesanti,” atklāj Dace Pecoli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Bijušajai “cekas” ēkai aicina piešķirt kultūras pieminekļu statusu 1
3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
“Ceram, ka ar šo projektu varēsim atšķirt jaunu lappusi!” Šī brīža karstākajām sarunām kultūrā pievienojas arī mūziķi 2
3 dienas
LL
Liāna Langa
Kultūra
Liāna Langa: Šodien rasismā var apsūdzēt ikvienu, kurš saglabājis veselo saprātu 14
4 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Veselam
“Visticamāk, otrā viļņa nebūs, bet neviens oficiāli to neteiks”. Latviešu ārsts par Vācijas cīņu ar koronavīrusu
Intervija 1 stunda
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs” 4
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šonedēļ nozagti vismaz 78 velosipēdi
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Apšaudē naktsklubā ASV divi bojāgājušie un astoņi ievainotie
3 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Vai Latviju sagaida zemes dzīļu rakšanas drudzis?
5 stundas