Latvijā
Sabiedrība

Februārī Ķuzis atstās Valsts policijas priekšnieka amatu1


Ints Ķuzis.
Ints Ķuzis.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ziņa papildināta pl. 11.50.

Šā gada februārī ģenerālis Ints Ķuzis atstās Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Ķuzis šodien iesniegšot atlūgumu iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV), lūdzot atbrīvot viņu no amata ar 10.februāri.

Ķuzis pats šo lēmumu pagaidām nekomentē, solot to darīt dienas gaitā, vēstīja LTV.

“Katra gada nogalē es izvērtēju padarīto, to, kas izdarīts un pārdomāju nākamajā gadā veicamos darbus. Pērnā gada nogalē es pēc gandrīz 40 gadu dienesta pieņēmu lēmumu atstāt dienestu,“ tā paziņojumā presei portālam “La.lv” sacīja Ķuzis.

Tāpat Ķuzis norāda: “Valsts policijas priekšnieka amatā esmu bijis policijai ļoti grūtā laikā, kas pilns izaicinājumu, un ar pilnu atbildību varu teikt – gan es, gan policija ar saviem sarežģītajiem uzdevumiem esam tikuši galā un tas ir bijis manas komandas un katra policista godprātīgi paveikts darbs!”

“Pēdējos gados esam paveikuši milzīgu darbu pie policijas nākotnes veidošanas un mana pārliecība – jaunā policija ir jāveido jaunajam policijas priekšniekam! Un arī manā dzīvē ir pienācis laiks aizvērt šo, man ļoti nozīmīgo lapaspusi, lai varētu atvērt jaunu,” tā savu aiziešanu no amata komentē ilggadējais Valsts policijas priekšnieks.

Ģirģena padomniece Beata Jonite aģentūrai LETA norādīja, ka Ģirģens ir saņēmis un pieņēmis Ķuža atlūgumu, taču plašāku informāciju pagaidām nevarēja sniegt.

Kā portālu “La.lv” informēja VP pārstāve Simona Grāvīte, šodien pulksten 13.30 Valsts policijas administratīvās ēkas foajē Čiekurkalna 1.līnījā 1, k-4 preses pārstāvjiem būs iespēja saņemt Ķuža komentāru saistībā ar pieņemto lēmumu atstāt amatu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ķuzis VP priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

2016.gada vasarā valdība pagarināja Ķuža amata termiņu uz diviem gadiem. Nedaudz vēlāk Ģenerālprokuratūra rosināja Ministru kabinetam novērst trūkumus attiecībā uz šo rīkojumu. Ģenerālprokuratūra secināja, ka likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju VP priekšnieka amata termiņu pagarināt uz īsāku laiku nekā pieci gadi.

Saistītie raksti

Vēlāk IeM sagatavoja valdības rīkojuma grozījumus un Ķuzim pilnvaru termiņš tika pagarināts uz pieciem gadiem, tātad oficiāli viņam pilnvaras beigtos 2021.gada augustā.

Iekšlietu ministrs Ģirģens pērn pauda neapmierinātību ar VP darbu un tā neuzlabošanās gadījumā draudēja nomainīt dienesta vadību, liecina aģentūras LETA arhīvs.

LA.LV Aptauja

Kā vērtē Inta Ķuža lēmumu aiziet no Valsts policijas priekšnieka amata?

  • Ļoti negatīvi - varēja vēl strādāt un strādāt...
  • Pozitīvi, jo pārmaiņas ir vajadzīgas šajā iestādē.
  • Grūti teikt.
  • Katrs dara, kā vēlas - tas ir viņa lēmums.
  • Domāju, ka kriminālajai pasaulei tā ir laba vēsts.

LA.lv