Ekonomika
Bizness

Finansists Valdis Siksnis turpmāk vadīs “Latvijas Piens” padomi0

Lai pilnveidotu korporatīvo pārvaldību, izveidota Jelgavas piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas Piens” padome, par kuras priekšsēdētāju iecelts finanšu konsultāciju un investīciju uzņēmuma “Callidus Capital” vadošais partneris un dibinātājs Valdis Siksnis, informē uzņēmumā.

Iepriekš Siksis ilgstoši vadījis “Nordea” bankas filiāli Latvijā.

Par padomes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts “Latvijas Piens” veidošanas iniciators un piensaimniecības kooperatīva “Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs. Par padomes locekļiem ievēlēti “Latvijas Piens” dalībnieki – kooperatīva “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža, kooperatīva “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, kā arī piensaimnieku kooperatīva “Dzēse” valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics.

Kā norāda uzņēmumā, Sikšņa kā banķiera pieredze, kā arī kooperatīva vadītāju pieredze kopā veidošot sinerģiju, kas nepieciešama piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas Piens” stratēģiskajai attīstībai.

“Jaunai padomei ir visas nepieciešamās kompetences, lai izveidotu vadošu, efektīvu un labi pārvaldītu piena pārstrādes uzņēmumu, tādejādi sniedzot savu ieguldījumu piena pārstrādes nozares attīstībai Latvijā kopumā,” norādījis Siksnis.

Plānots, ka šogad uzņēmums investēs apmēram 227 000 eiro siera ražošanā, lai būtiski palielinātu jaudu un kvalitāti fasēšanas procesos. Uzņēmuma vadība ir pārliecināta, ka investīcijas ļaus palielināt arī eksportu.

Uzņēmums patlaban produkciju eksportē uz Zviedriju, Somiju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu, Čehiju, Lietuvu un Igauniju iekļaujot vietējā, Baltijas tirgū. Austrumu reģionu tirgos tiek veikta tirgus izpēte un noteikts eksporta potenciāls.

Saistītie raksti

Kā ziņots, 2013.gadā “Latvijas Piena” apgrozījums bijis 37,21 miljons eiro salīdzinājumā ar 25,89 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmums 2013.gadā izkļuvis no iepriekšējā gada 1,34 miljonu zaudējumiem un strādājis ar 823 804 eiro peļņu.

“Latvijas Piens” dibināts 2010.gada 12.novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3 006 400 eiro. “Latvijas Piena” īpašnieki ir piensaimniecības kooperatīvs “Trikāta KS” ar 44% kapitāldaļu, graudkopības kooperatīvs “Latraps” ar 30% kapitāldaļu, piensaimnieku kooperatīvs “Dzēse” ar 17% kapitāldaļu un kooperatīvs “VAKS” ar 9% uzņēmuma kapitāldaļu.

LA.lv
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ruduša kļūst par “Latvijas Televīzijas” prokūristi
11 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Pieprasījums pēc talantiem ir daudz lielāks nekā vietējā tirgus piedāvājums
11 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tīmeklī, pa tālruni un dzīvesvietā – Centrālā statistikas pārvalde veic iedzīvotāju aptauju par interneta lietošanu
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
2 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
5 stundas