Uncategorized

VAKS investē 300 000 eiro “Latvijas Pienā”, kļūstot par 9% kapitāldaļu īpašnieku0

Foto – LETA

Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība (VAKS) investējusi 300 000 eiro Latvijas zemniekiem piederošā piena pārstrādes uzņēmumā “Latvijas Piens”, tādējādi kļūstot par 9% kapitāla daļu īpašnieku, informē “Latvijas Piena” pārstāve Rita Voronkova.

Laikā, kad piena nozare atrodas krīzes situācijā, investīcijas sekmēs uzņēmuma attīstību un paaugstinās tā konkurētspēju vietējā un eksporta tirgos, akcentē “Latvijas Piena” pārstāvji.

Atbilstoši noslēgtajam dalībnieku līgumam, līdzšinējiem īpašniekiem piensaimnieku kooperatīvam “Trikāta KS” pieder 44%, “Latraps” 30% un piensaimnieku kooperatīvam “Dzēse” – 17% uzņēmuma kapitāldaļu.

VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons norādījis, ka ar šo investīciju VAKS apliecina savu stratēģiju – nopelnīto kapitālu ieguldīt vietējo uzņēmumu attīstībā, tā sekmējot arī Latvijas ekonomikas attīstību.

“Analizējot krīzes situāciju, kas izveidojusies piena nozarē, secinājām, ka Latvijas zemniekiem piederošais jaunais piena pārstrādes uzņēmums “Latvijas Piens” ir perspektīva investīcija. “Latvijas Piens” darbība nodrošina augstākās pievienotās vērtības radīšanu zemnieku saimniecībās ražotajam pienam, ļaujot piena ražotājiem ne tikai gūt labumu no izejvielas ražošanas, bet perspektīvā saņemt dividendes no sev piederoša pārstrādes uzņēmuma,” sacījis Jansons.

Tikmēr “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža uzsvēris, ka VAKS investīcija dos iespēju stabilizēt uzņēmuma darbību, turpinot attīstīt Latvijā efektīvu vietējās zemnieku saimniecībās saražotā piena pārstrādi.

Jau ziņots, ka “Latvijas Pienu” skāra finansiālas problēmas, ko palīdzēja risināt viens no Latvijā lielākajiem graudkopības kooperatīviem “Latraps”, kas kooperatīviem piederošās piena pārstrādes rūpnīcas “Latvijas Piens” attīstībā ieguldīja vienu miljonu eiro.

Saistītie raksti

“Latvijas Piens” darbību sāka 2012.gada jūnija beigās. Uzņēmums ražo gan sieru, gan arī industriālos produktus – vājpiena koncentrātu un krējumu, kas galvenokārt paredzēts eksporta tirgum.

LETA ziņo, ka “Latvijas Piena” apgrozījums pērn bijis 37,21 miljons eiro salīdzinājumā ar 25,89 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmums pagājušajā gadā izkļuvis no iepriekšējā gada 1,34 miljonu zaudējumiem un strādājis ar 823 804 eiro peļņu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.