Šogad finālsacensībās Jelgavas 4. vidusskola Zemgales reģionu pārstāvēja visās klašu grupās. Trešo un ceturto klašu grupā ieguva pirmo vietu. Sporta skolotāja Nataļja Gorškova to skaidro ar smago darbu, ko skolēni un pedagogi iegulda gan mācību stundās, gan ārpus tām.
Šogad finālsacensībās Jelgavas 4. vidusskola Zemgales reģionu pārstāvēja visās klašu grupās. Trešo un ceturto klašu grupā ieguva pirmo vietu. Sporta skolotāja Nataļja Gorškova to skaidro ar smago darbu, ko skolēni un pedagogi iegulda gan mācību stundās, gan ārpus tām.
Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs

Finiša taisnē iesoļo “Sporto visa klase” piektā sezona 0

Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā noslēgusies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta “Sporto visa klase” piektā sezona. Piecas labākās klases četrās vecuma grupās no katra reģiona tikās projekta finālsacensībās, lai savus spēkus parādītu gan zināšanu konkursā par olimpisko kustību, gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs.

Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Lasīt citas ziņas

 

Rudenī klāt 116 jaunas klases

CITI ŠOBRĪD LASA
“Aizvadītajā gadā projekts “Sporto visa klase” piedzīvoja lielu attīstību.

Pērn rudenī sezonu iesākām ar grandiozu atklāšanas pasākumu “Arēnā Rīga”, kur pulcējās gandrīz 7000 projekta dalībnieku. Tradīciju vēlamies saglabāt, tādēļ arī nākamajā gadā plānojam atklāšanas pasākumu rīkot arēnā,” pastāstīja projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kurš arī izteica lielu pateicību visiem projekta dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā.

“Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts “Sporto visa klase” ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Prieks par to, ka dalībnieku skaits strauji aug.

Nākamajai sezonai ir pieteikušās vairāk nekā 110 jaunas klases, tas nozīmē, ka 6. sezonā dalībnieku skaits pārsniegs astoņus tūkstošus.

Piedaloties šajā projektā, bērni ir ne tikai uzlabojuši veselību un fizisko stāju, bet arī iemācījušies strādāt komandā, uzlabojuši savas sekmes un kļuvuši erudītāki. Raugoties finālsacensības, nevienu brīdi mūs nepameta sajūta, ka sekojam līdzi lielām sporta sacensībām, kas aizrauj to dalībniekus un skatītājus. Paldies visiem dalībniekiem, un tiekamies projekta sestajā sezonā!” optimistiski sacīja Ž. Tikmers.

Lai noskaidrotu klases, kuras finālsacensībās pārstāvēs savas izglītības ie­stādes, projekta gaitā dalībniekiem katram savā reģionā bija jāpārvar divas atlases kārtas. Pirmajā kārtā tika vērtētas skolēnu sekmes, dalībnieki sacentās stafetēs un veica labo darbu ar moto “Visi kopā mēs to varam”. Savukārt otrajā kārtā dalībniekiem bija jāaizvada tautas bumbas sacensības un vispārējās fiziskās sagatavotības testi.

 

Pēta, kā sports ietekmē bērnu veselību

Pasākumā viesojās arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kura mazajiem censoņiem pirms sacensībām novadīja nelielu iesildīšanos.

“Dzirk­stošs sportot prieks, kustības prieks, sacensības prieks un draudzīgas komandas kopā darbošanās prieks raksturo projektu “Sporto visa klase”. Tas māca bērniem mīlēt sportu, uzlabo veselību un ar visas klases iesaisti sporta aktivitātēs palīdz iepazīt sportu arī bērniem, kuri citādi neatklātu sportošanas prieku,” sacīja ministre, kura pati ar sportiskām aktivitātēm ir uz tu. Bērnībā piedalījusies tautas bumbas sacensībās un, neskatoties uz samērā īso augumu, jo­projām spēlē volejbolu, kur gūst arī labus panākumus.

Lai izpētītu projekta ietekmi uz skolēnu veselības stāvokli, LOK pieaicinājuši pētnieku komandu, kas jau otro mācību gadu analizē vairāk nekā simts skolēnus no visdažādākajām Latvijas vietām.

Pētījumā piedalās gan projekta “Sporto visa klase” dalībnieki, kuri skolā sporto katru dienu, gan tie skolēni, kuri sporto tikai divas reizes nedēļā. “Galvenais pētījuma mērķis ir saprast, vai un kā sports ietekmē pamatskolēnu veselību. Analizējam bērnu fizisko aktivitāšu līmeni un uztura paradumus, veicam antropometriskos mērījumus un asinsanalīzes, nosakām emocionālo stāvokli un kognitīvās funkcijas,” izskaidroja zinātniece, pētījuma vadītāja Dr. biol. Dace Reihmane, kura arī bija ieradusies Jelgavā, lai atbalstītu skolēnus fināla sacensībās.

Diemžēl pētnieki secinājuši, ka lielai daļai bērnu ir aptaukošanās un liekā svara problēmas un apaļīgo bērnu skaits arvien pieaug.

Taču tiem, kuri sporto piecas reizes nedēļā, šādas problēmas ir mazāk izteiktas. “Tāpat esam novērojuši, ka tie bērni, kuri vairāk nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, jūtas emocionāli labāk. Ir priecīgāki, laimīgāki un apmierinātāki ar dzīvi. Lai dati būtu pēc iespējas precīzāki un korektāki, nākamajā mācību gadā pētījumu plānojam paplašināt, tajā iesaistot visus jaunos projekta dalībniekus.”

 

Uzvaras laurus plūc Zemgales un Rīgas reģions

“Šodien esam noskaņojušies uzvarēt,” sacīja jūrmalnieki no sākumskolas “Taurenītis” 6. klases. “Finālsacensībās piedalāmies ceturto reizi. “Sporto visa klase” projekts ir ļoti vērtīgs, un uzskatām, ka visiem bērniem būtu jāsporto piecas reizes nedēļā. Tas uzlabo ne tikai veselību un fizisko sagatavotību, bet arī emocionālo noskaņojumu un sekmes,” sacīja sporta skolotājs Mārtiņš Liepa un klases audzinātāja Aiva Gasiņa. Viņuprāt, ļoti pareizi esot arī tas, ka finālsacensībās iekļūst tie skolēni, kuri ne tikai uzrāda labus panākumus sportā, bet tikpat labi arī mācās.

Interesanti, ka šogad finālsacensībās trīs reģionus katrā vecuma grupā pārstāvēja viena skola – Jelgavas 4. vidusskola, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola un Valmieras Pārgaujas sākumskola. Sporta skolotāja Nataļja Gorškova no Jelgavas 4. vidusskolas ar šo faktu īpaši lepojās.

Vaicāta, kā viņas pārstāvētajai skolai tas izdevies, Nataļja sacīja: “Ieguldīts ir ļoti liels darbs gan stundās, gan arī pēc stundām. Labprāt piedalāmies visdažādākajās sporta sacensībās – gan vieglatlētikas, gan komandas sporta. Bērni ir pieraduši pie sacensību gaisotnes, ir nosvērti un lieki nesatraucas. Tiešām lepojos, ka esam viena no aktīvākajām skolām Latvijā, un arī projektu “Sporto visa klase” vērtēju atzinīgi.”

Aptaujājot mazos jelgavniekus, jāsecina – intereses ir ļoti dažādas, taču visus vieno patika pret sportu.
SAISTĪTIE RAKSTI

Daži bērni priekšroku dot basketbolam un tautas bumbai, citi – peldēšanai un stafetēm. Ceturto klašu grupā Latgales reģionu šogad pārstāvēja Balvu pamatskolas 4.c klases skolēni. Arī sporta skolotāja Iveta Kacēna veltīja atzinīgus vārdus projektam un priecājās, ka kopā ar skolēniem var doties gan uz baseinu, gan ziemā paslēpot. “Šie pasākumi ir ļoti motivējoši, tādējādi bērni kļūst saliedētāki un iemācās strādāt kolektīvā.”

Pirmo vietu trešo un ceturto klašu grupā šogad ieguva Jelgavas 4. vidusskolas 3.c un 4.c klase. Starp piektajiem labākie izrādījās Zvejniekciema vidusskolas 5. klase, savukārt sesto klašu grupā uzvaru svinēja sākumskolas “Taurenītis” 6. klase no Jūrmalas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Tas ir slikti, ļoti slikti, bet viņam ir tiesības tādu viedokli paust. Zariņš par Brieža situāciju
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Lasīt citas ziņas
Tiesai nodod lietu pret vairākām personām, tostarp būvuzņēmēju Peilānu par krāpšanu austrumu robežas izbūvē
Pieminekļus ceļ un dzeju raksta! Kā ukrainieti Annu Kremļa propagandisti pataisīja par krievu svēto simbolu, viņai pašai nemaz nezinot
Būsim ārējo parādu verdzībā, valdībai nepadomājot par sekām, norāda Krastiņš
“Visgrūtāk būs tiem, kuriem jādomā, kā samaksāt par savu vienīgo īpašumu.” Deputāte par skaudro realitāti
Apinis: Laboratorija, aptieka, primārā aprūpe – ieteikumi priekšvēlēšanu solījumiem
19:35
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu
19:00
Esi šodien pēc iespējams lielāks egoists! Horoskopi 7.jūlijam
18:34
FOTO. Karaliene Elizabete II nodevusi savus pienākumus princim Čārlzam. Vai tas nozīmē viņas valdīšanas beigas?
Darba devējs nedrīkst diktēt augstskolām, kāds speciālists viņiem piemērots, uzsver Auziņš
Apinis: Laboratorija, aptieka, primārā aprūpe – ieteikumi priekšvēlēšanu solījumiem
Tas ir slikti, ļoti slikti, bet viņam ir tiesības tādu viedokli paust. Zariņš par Brieža situāciju
VIDEO. Līgavaini pamatīgi izjoko viņa labākais draugs un paša līgava
Nelieksimies krievu naudas priekšā! Kamēr Kremlis nesamaksās Ukrainai nodarīto, lai dzīvo bez izpriecām! Egila Līcīša feļetons
Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
VIDEO. Rokeris Frīdis par homoseksuālām attiecībām: “Es viņus par pilnvērtīgiem cilvēkiem neuzskatu!”
Skatītājs jautā: vai neizskatās tā, ka jau ir sācies Trešais pasaules karš?
VIDEO. “Tavs ķermenis nav tavs liktenis”: Latvijā dzimusī modele iekaro pasaules slavu par spīti tam, ka viņai amputēta kāja
Pēc šķiršanās no dzīvesbiedrēm, visi trīs grupas “Jumprava” Aigari tagad dzīvo vienā lauku mājā
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Neceļam cietumu, bet laižam lejā akcīzes nodokli! – iesaka Šmits
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs