Sports
Citi sporta veidi

LOK šī gada budžets – 5,7 miljoni eiro0


LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) 2019.gada budžets būs 5,7 miljoni eiro, no kuriem vairāk kā 70% tiks novirzīti olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.

Piektdien norisinājās ikgadējā LOK Ģenerālās asamblejas sesija, kurā tika apstiprināta organizācijas ieņēmumu un izdevumu tāme 2019.gadam.

“2018.gadā esam veiksmīgi realizējuši LOK galvenos darbības virzienus – gatavojoties un pagājušā gada februārī sekmīgi aizvadot Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kā arī jauniešu komanda piedalījās III Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Buenosairesā,” runājot par aizejošo gadu sacīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Bet darbs nekad neapstājas un tuvākās nākotnes atbildīgākie darbi ir pienācīga sagatavošanās Tokijas olimpiskajām spēlēm 2020.gada vasarā. Tāpat nedrīkst aizmirst II Eiropas Spēles, kas šā gada jūnijā notiks Minskā, VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi Jelgavā un Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādi Baku, kā arī tradicionālo olimpisko dienu septembrī, I ANOC Pludmales spēles Sandjego oktobrī un programmas “Sporto visa klase” kārtējā mācību gada
atklāšanu novembrī.”

Vrubļevskis uzskaitot svarīgākos pasākumus norādīja, ka šogad nepieciešams ne tikai mērķtiecīgi un lietderīgi izmantot pieejamos finanšu līdzekļus, bet arī panākt budžeta palielinājumu.

“Nepieciešams sekot un iespēju robežās ietekmēt 2020.gada un vidējā termiņa valsts budžeta veidošanu”, turpina LOK prezidents.

“Nedrīkstam pieļaut finansējuma samazinājumu augstas klases sasniegumu sportam, bet gan jāpanāk tā palielinājums. Jārēķinās, ka ziedojumu apjoms turpinās sarukt, savukārt, reklāmas un licences ieņēmumu apjoma palielināšana ne katrai sporta organizācijai ir pieejama un iespējama.

Ziedojumu apmēra kritums sasniedz vairāk kā 50%. Augstas klases sportisti – olimpieši nerodas vienā dienā vai gadā, pat ne vienā Olimpiskajā ciklā. Tādēļ prognozējamība un stabilitāte ir jo svarīgāka katram sportistam, trenerim un federācijas vadītājam.”

Tikmēr LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzsvēra, ka aizvadītais olimpiskais gads ir bijis ne tikai sportiskiem notikumiem un panākumiem bagāts, bet vienlaikus sarežģīts Latvijas sportā.

“Ir pienācis brīdis sporta organizācijām un Izglītības un zinātnes ministrijai kopīgi pieņemt lēmumu par valsts pasūtījumu sportā, veicot pārdomātas reformas sporta nozares pārvaldībā, kā arī sniedzot nepieciešamo finanšu atbalstu pārmaiņu laikā, tādejādi dodot iespēju sportistiem un treneriem tiekties uz augstiem sportiskiem rezultātiem un sporta organizācijām attīstīties,” klātesošajiem pauda Tikmers.

LOK darba galvenajām prioritātēm – olimpisko spēļu sagatavošanās programmām, budžetā atvēlēti 1 853 353 eiro.

No šīs summas 227 438 eiro atvēlēti olimpiskās sagatavošanās programmas “Tokija 2020” apmaksai, II Eiropas Spēlēm “Minska 2019” paredzēti 70 355 eiro, savukārt individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 1 182 600 eiro. Olimpiskās kustības jaunatnes programmai paredzēti 209 645 eiro.

Olimpisko delegāciju ekipējumam plānots tērēt 163 315 eiro.

Īpašiem mērķiem iezīmētie līdzekļi sastāda 1 348 990 eiro. Šī nauda paredzēta treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, olimpisko spēļu sagatavošanās programmu, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2019” organizēšanai un programmas “Sporto visa klase” nodrošināšanai.

Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībā ar 38 Olimpisko sporta veidu federācijām. Līdzekļi, galvenokārt, ir paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

Olimpiskās izglītības un informācijas programmu nodrošināšanai, kas paredz “Latvijas Gada balva sportā 2019” un “LOK Ģenerālās asamblejas 2019” organizatoriskās izmaksas, kā arī olimpiskās izglītības un informatīvo nodrošinājumu, ir paredzēti 60 610 eiro.

Saistītie raksti

LOK 2019.gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 150 000 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo Olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai. Savukārt valsts budžeta dotācija apakšprogrammā “Valsts ilgtermiņa saistības sportā valsts galvoto aizdevumu atmaksai” sastāda 1 446 498 eiro.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem finansējumu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (IOC) budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Hokejistam Grundmanim pozitīva dopinga analīze
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Vējonis pieredzi politikā uzskata par priekšrocību LBS vadītāja amatā
14 stundas
LE
LETA
Sports
Dortikoss: Es Briedi nokautēšu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 2
9 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” pārtrauc sausuma periodu, taču turpina zaudēt
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānā par Trampa nogalināšanu piedāvā 3 miljonus dolāru
7 stundas