Uzvedums "Vella kalpi"

FOTO. Ar skatītāju ovācijām aizvadīta Raimonda Paula vērienīgās muzikālās izrādes “Vella kalpi” pirmizrāde 43

Ar skatītāju ovācijām 5. jūlijā savu pirmizrādi piedzīvoja Raimonda Paula vērienīgā muzikālā izrāde “Vella kalpi”. Jaunajā uzvedumā uz skatuves ir redzami turpat 60 Latvijas teātru aktieri, dziedātāji un dejotāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Rutku Tēva romāns “Vella kalpi” ir tapis pirms 90 gadiem – tas kļuvis par iedvesmas avotu leģendārām Rīgas kinostudijas filmām “Vella kalpi” un “Vella kalpi Vella dzirnavās”, bet 1991. gadā – arī Dailes teātrī iestudētajai izrādei “Vella kalpi”, kuras libretu veidoja filmas scenārija līdzautors Jānis Anerauds, kura 100. dzimšanas gadskārta tika svinēta šogad.

Režisore Laila Kirmuška ir radījusi šī darba brīvdabas iestudējumu, kas solās kļūt par grandiozāko šīs vasaras teātra izrāžu iestudējumu – uz vienas skatuves ir redzami turpat 60 dziedātāji, dejotāji un aktieri no dažādiem Latvijas teātriem. Iestudējumā piedalās Jānis Skanis, Zigurds Neimanis, Jānis Moisejs, Miks Galvanovskis, Māris Skrodis, Jānis Kirmuška, Elīna Bojarkina, Sandija Misika, Sandija Dovgāne, Krista Keisele, Zane Vaļicka, Igors Ziemelis, Dace Vītola, Alise Kante, Laima Miltiņa, Andris Morkāns, Ģirts Liuziniks, Andris Jakovelis, Imants Vekmans, Ivars Brakovskis, Kārlis Neimanis, Pēteris Galviņš, Madars Zvagulis, Niklāss Pugejs, dažādu kolektīvu dejotāji, Latvijas Jaunatnes teātra bērnu un jauniešu studijas audzēkņi un citi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Skatītājus gaida aizraujoša un izklaidējoša tikšanās ar labi zināmajiem romāna “Vella kalpi” un kinofilmu varoņiem, brīnišķīgo Raimonda Paula mūziku un tautā iemīļotiem aktieriem, vērojot cīņu par Rīgas atslēgām,” stāsta producents Juris Millers. Brīvdabas iestudējums skatītājus pārsteigs arī ar vērienu dekorāciju, kas ir trīs stāvu mājas augstumā un grandiozām kaujām, kuras iestudēja Edgars Lipors un Kārlis Neimanis.

Izrādes “Vella kalpi” šovasar vēl būs redzamas 6. jūlijā Alūksnē, 12. jūlijā Ikšķilē, 13. jūlijā Dzintaru koncertzālē, 19. jūlijā Rojā, 20. jūlijā Jelgavā, 26. jūlijā Saulkrastos un 27. jūlijā Jēkabpilī.

Iestudējuma režisore – Laila Kirmuška, komponists Raimonds Pauls, libreta autors Jānis Anerauds, horeogrāfe – Sanita Misika, kostīmu māksliniece – Evija Dāboliņa, vokālais pedagogs – Juris Vizbulis, mūzikas aranžētājs – Raitis Aukšmuksts, kauju iestudēšanas konsultanti – Edgars Lipors un Kārlis Neimanis, producents Juris Millers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.