Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO: Beidzot ilgi gaidītais brīdis klāt! Zoodārzā atklās “Āfrikas savannu”0

Publicitātes foto/LA.lv kolāža

Piektdien, 18. oktobrī plkst. 14.00 Rīgas Zooloģiskajā dārzā svinīgi tiks atklāts “Āfrikas savannas” ekspozīciju komplekss, portālu LA.lv informēja Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Ingmārs Līdaka.

Jau sestdien, 19. oktobrī, apmeklētāji varēs doties aptuveni 330 metrus garā ceļojumā, lai iepazītu trīs sugu antilopes, zebras un zoodārza jaunākos iemītniekus – geladas pērtiķus.

Rīgas Zoodārzā jauna ekspozīcija - " Āfrikas savanna"

Jaunās ekspozīcijas aizņem gandrīz desmito daļu Rīgas zoodārza teritorijas (1,7 ha) un jau pavasarī tiks apvienotas ar 2007. gadā uzbūvēto Žirafu mītni un pastaigu laukumu vienotā Āfrikas savannas dzīvnieku aploku kompleksā, kurā vienkopus ganīsies zebras, žirafes un divu sugu antilopes. Atsevišķi ir izvietotas pērtiķu un mazo antilopju dikdiku mītnes.

Šobrīd “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksā aplūkojamas četras pasaulē lielākās antilopes-dižantilopes, kā arī trīs varen spriganas antilopes impalas.

Šie dzīvnieki līdz šim Rīgas zoodārzā nebija apskatāmi, un to transportēšanu apmaksāja zoodārza uzticamie draugi SIA “LMT”. Pagaidām vēl atsevišķā aplokā pievienošanos antilopju baram gaida Čapmana zebru ģimene ar šogad Rīgas zoodārzā dzimušo pusaugu zebrēnu.

Neparastākie Rīgas zoodārza jaunpienācēji ir pieci geladas pērtiķi, kuri viesus sagaidīs apmeklētājiem labi pārredzamā iekštelpu ekspozīcijā un “Pērtiķu salu” sāks apgūt pavasarī, kad laikapstākļi neliks šaubīties par nokļūšanu Āfrikā…

Šo paprāvo, savvaļā apdraudēto un visai eksotisko primātu atvešanu apmaksāja SIA “Tarzāns”. Gan cerot, ka pinkainie paviānu radinieki dzīvos uz tiem atvēlētās, ūdens ieskautās salas zoodārzā, nevis kļūs par “Tarzāna taku” klientiem. Savukārt vismazākie “Savannas” iemītnieki, pasaulē mazākās antilopītes Kērka dikdiki atsevišķā ekspozīcijā aplūkojami jau vairāk kā mēnesi.

Visnotaļ sarežģīto mītņu un aploku kompleksu projektēja pilnsabiedrība “Re-Arta”, bet būvniecības darbus pēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pasūtījuma divu gadu laikā paveica pilnsabiedrība “BBA un Tilts”.

Kopējās būvdarbu izmaksas bija aptuveni 3,1 miljons eiro. Daļu šīs summas (400 000 eiro) ieguldīja valsts, bet pārējo – Rīgas pašvaldība.

Saistītie raksti

Šajās brīvdienās, 19. un 20. oktobrī “Āfrikas Savannas” ekspozīcijas Žirafu mājā no plkst. 12.00 līdz 16.00 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca “Iepazīsim Āfrikas savannu”. Šo daudzveidīgās dabas nostūri varēs iepazīt ar spēļu, interaktīvu darbošanos un praktiskas “Savannas modes” skates palīdzību. Tāpat varēs noskaidrot, kā zebras mēdz slēpties, kas cece mušai vislabāk garšo, vai geladas pērtiķiem ir divas sirdis, vai dzīve savannā ir pilnīgas laimes baudījums? Un vēl, un vēl…

Ņemot vērā to, ka “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksa daudzveidīgie iemītnieki līdz šim vēl nav tikušies ar apmeklētājiem, visus, kas šajās brīvdienās dosies tos aplūkot, Rīgas Zooloģiskais dārzs lūdz pārvietoties lēnos soļos un sarunāties pieklusināti. Der zināt, ka sabaidītas antilopes impalas spējot uzlēkt pat 3 metru augstumā, bet pērtiķiem pārlieku stress veicina apmatojuma izkrišanu…

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.