Foto: Karīna Miezāja

FOTO: Durvis vērusi Imanta Ziedoņa bibliotēka 0

Otrdien, 29. oktobrī, Sporta ielā 2 durvis vērusi Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

“Ziedoņa muzeja komplekss dzejnieka vasarnīcā Murjāņos ir piemērots apmeklētājiem tikai gada siltajos mēnešos un savu sezonu īsteno no jūnija līdz septembra beigām, tāpēc radās nepieciešamība alternatīvai vietai, kurā īstenot muzeja funkcijas visa gada garumā,” stāsta Ziedoņa muzeja pārstāve Kristiāna Salnāja.

Respektējot Imanta Ziedoņa vēlmi savu muzeju veidot kā mūzu māju un vietu radošām sarunām, vietu, kurā runāt par Imantam Ziedonim būtiskām vērtībām, Ziedoņa muzejs dzejnieka daiļrades izpētes funkciju un radošu notikumu veidošanu Rīgā uztic Ziedoņa bibliotēkai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Darbs pie Imanta Ziedoņa bibliotēkas koncepta aizsākās jau 2017. gadā un šobrīd visa muzeja un fonda “Viegli” komanda ar gandarījumu ikvienam Ziedoņa daiļrades cienītājam atklāj vēl kādu Imanta Ziedoņa šķautni.

Tāpat kā Ziedoņa muzejs, šī bibliotēkas lasītava ir citāda nekā ierasts.

To veido savpatīgs, interaktīvs grāmatu plaukts, kurā apslēpti Ziedoņa daiļradē balstīti uzdevumi un glabājas ne tikai Imanta Ziedoņa, bet arī viņa iedvesmotāju grāmatas, un infografika par Imanta Ziedoņa dzīvi,” stāsta Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Ziedoņa bibliotēkas interaktīvā skapja konceptu veidojuši šī gada Latvijas Arhitektūras lielās gada balvas laureāte arhitekte Brigita Bula (“Brigita Bula arhitekti)”, savukārt pašu skapi realizēt palīdzējuši atbalstītāji no pilnsabiedrības “LNK, RERE”.

Bibliotēkas atklāšanas pasākumā rakstnieks Ēriks Hānbergs un Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors, mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora) atdzīvināja Ziedoņa bibliotēkas “Atklājuma skapi” ar performanci, kas atspoguļo radoši izzinošās telpas būtību.

Lasītavas mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par Latvijas kultūras kanona vērtībām, valodu un literatūru.

Ziedoņa bibliotēkā līdz ar 2020. gadu sadarbībā ar fonda “Viegli” iniciatīvu “Ziedoņa klase” sāks darboties arī muzejpedagoģijas programma, kas domāta vidusskolēniem un tā popularizēs kultūras kanona vērtības, Imanta Ziedoņa daiļradi un veicinās kultūras izpratni.

Durvis ver Imanta Ziedoņa bibliotēka

Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā “Atklājumu skapī” apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Imanta Ziedoņa darbiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.